امید کردستانی
بنر

 

داستان موفقیت انسان ها همواره جذاب و شنیدنی بوده است. اما اگر قرار بر شنیدن داستان فردی باشد که از ملیت ماست، ماجرا به گونه ای دیگر رقم می خورد زیرا آن فرد همچون ما زیسته و اندیشیده است.

امید کردستانی کسی است که نامش این روزها سبب سربلندی کشور عزیزمان شده است. حال برای آشنایی بیشتر با این فرد، شما را به خواندن ادامه مقاله دعوت می کنیم.

امید کردستانی کیست؟

امید کردستانی زاده شده تهران است. او در سال ۴۲ متولد شد و تا ۱۴ سالگی نیز در تهران ساکن بود. اما بعد رسیدن به سن ۱۴ سالگی ایران را برای همیشه ترک کرد.

کودکی امید کردستانی

او به علت کسب مهارت های مختلف زبانی در مدرسه اندیشه بسکو (مدرسه ایتالیایی-کاتولیک) توانست به راحتی علی رغم داشتن سن کم از پس مهاجرت بر بیاید و به ادامه تحصیل در دانشگاه ایالت سن خوزه بپردازد.

رشته تحصیلی که او انتخاب کرد مهندسی برق بود. او به درس خواندن تنها بسنده نکرد و در کنار آن به عنوان یک مهندس در شرکت Hewlett Packard مشغول به کار شد. همچنین برای کسب مهارت های تجاری به دانشگاه استنفورد رفت و موفق به دریافت مدرک MBA شد.

امید کردستانی

امید کردستانی از تهران تا گوگل !

امید کردستانی در دوران مختلف در شرکت های متفاوتی مشغول به کار بوده است. حضور فعالانه در این شرکت ها علاوه بر کسب تجربه، مقدمه ای برای حضور در شرکت های بزرگتر بوده است.

حضور او در شرکت اینترنتی Netscape Communications سبب شد که او در طی ۴ سال شرایط کاری مناسبی را تجربه کند و به واسطه شغل خود با ابرقدرت های این عرصه مانند آمازون، AOL، آمریکن ایرلاین، اینتل و eBay بیشتر آشنا شود. حضور او در این شرکت آنقدر چشمگیر بود که درآمد مالی آن را به بیش از ۲ برابر ارتقا داد.

مرتبط : پیر امیدیار موسس EBAY | یک مرد جنتلمن

اما گوگل در آغاز فعالیت خود می دانست تکیه به نبوغ این جوان ایرانی برای او می تواند نقطه عطف باشد. امید کردستانی جز ۱۱ کارمند اولیه گوگل بود. امید کردستانی که با مغز اقتصادی خود در جهان نقش بسزایی داشته است، برای اولین بار ایده تبلیغ در گوگل را اجرایی کرد.

او با تکیه بر ترافیک بالای بازدید کنندگان و کاربران گوگل توانست دریافتی های حاصل از تبلیغات را برای گوگل به میلیون ها دلار افزایش دهد. با انتصاب امید کردستانی به مدیر ارشد بازاریابی و توسعه‌ی بین‌المللی، درآمدهای گوگل میلیاردی شد.

امید کردستانی به علت موفقیت های بسیار بالایی که در مدیریت جلسات، بحث و مذاکرات دارد به آقای دیپلمات شهره یافته است. او بعد از کسب موفقیت های بسیار زیاد در گوگل، آنجا را ترک و به توییتر پیوست. البته او در کنار سامان بخشیدن به امور اجرایی توییتر همچنان مشاور ارشد هیات رئیسه گوگل باقی مانده است.

امید کردستانی

امید کردستانی جز ۱۰۰ نفر برتری است که جهان را شکل می دهند!

 

مرتبط : داستان آرش فردوسی از زبان خودش !

روش استخدام کارکنان از دیدگاه امید کردستانی

امید کردستانی مطابق با روال مرسوم کارکنان خود را انتخاب نمی کند. ملاک او تنها مهارت کلامی است به همین دلیل آزمایشی به نام آزمایش فرودگاه را طراحی کرده است.

او معتقد است افرادی که سواد، تجربه و ایده پردازی بالایی دارند به هم صحبت های خوبی تبدیل می شوند. به همین دلیل او خود را در هنگام استخدام در شرایط فرضی تاخیر هواپیما و معطلی در فرودگاه قرار می دهد. میزان جذاب بودن گفتگو با آن فرد می تواند منتهی به استخدام و یا عدم استخدام شود.

افتخاراتی که امید کردستانی را امید کردستانی کرد.

۱- حضور نام او در ۱۰۰ نفر برتری که جهان را شکل می دهند از نگاه نشریه تایمز در سال ۲۰۱۶٫
۲- دریافت جایزه Persian Awards به عنوان “شخص ایرانی سال” در سال ۲۰۱۷٫
۳- کسب رتبه ۲۰۴ “ثروتمندترین اشخاص آمریکا” از دیدگاه نشریه فوربس در سال ۲۰۰۷٫
۴- کسب رتبه ۵ “ثروتمندترین افراد ایرانی” در سال ۲۰۱۱٫

موفقیت های امید کردستانی تنها به القاب و جوایز ذکر شده ختم نمی شود. آنچه او را متمایز می کند اخلاق و منش رفتاری او است. او به خونگرمی و وطن پرستی معروف است و همواره هیچ کمکی را دریغ نمی کند.

بنر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید