موسس شرکت هواوی کیست ؟ تاریخچه برند هواوی

موسس شرکت هواوی کیست ؟ تاریخچه برند هواوی
موسس شرکت هواوی

تاریخ آخرین بروزرسانی مطلب :

موسس شرکت هواوی کیست ؟بنیانگذار هوآوی، رن ژنگفی، کارآفرین و مهندس چینی است که این شرکت را در سال 1987 راه اندازی کرد. او همچنین مدیر عامل هواوی است که بزرگترین تولید کننده تجهیزات مخابراتی و دومین تولید کننده گوشی های هوشمند در جهان است. رن ژنگفی عضو حزب کمونیست چین (ح‌ک‌پی) و افسر سابق ارتش آزادی‌بخش خلق (PLA) است. او به عنوان یک رهبر رویایی توصیف شده است که هواوی را به یک غول فناوری جهانی تبدیل کرده است.

ژنگفی بر خلاف روند مرسوم که شراکت با کشورهای خارجی برای توسعه محصولات بود، از مهندسی معکوس استفاده کرد زیرا می دانست کشورهای دیگر هرگز دانش خود را در اختیار دولت چین قرار نمی دهند.رن ژنگفی موسس شرکت هواوی با تکیه بر دانش و تخصص خود توانست این شرکت را گسترش دهد. او که در دوران کودکی زندگی روستایی و فقیرانه ای را تجربه کرده بود می دانست برای موفقیت های بزرگ برداشتن گام های بلند لازم است.رن علی رغم تحصیل در رشته عمران و معماری، توانست با حضور در کارخانه فیبر شیمیایی ارتش تجربیات زیادی را کسب کند.

هواوی در کشور چین به معنای گل است به همین دلیل در طراحی لوگوی این شرکت، این امر لحاظ شده است. البته توصیف دیگری که از این لوگو وجود دارد شکوه و زیبایی گل است که می توان آن را به شکوه هواوی نیز بسط داد.تا سال ۱۹۹۰ شرکت هواوی سوئیچ های PBX را برای هتل ها و شرکت های کوچک تولید می کرد. سه سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۳ اولین سوئیچ تلفن همراه شرکت هواوی به بازار عرضه شد. این شرکت کار خود را از مناطق کوچک آغاز کرد اما با سرعتی بالا توانست به بازارهای اصلی راه پیدا کند.

توسعه برند هواوی

هواوی در جهت رونق بخشیدن به بازار خود با مقامات محلی همکاری هایی را آغاز کرد به طوری که در ازای پرداخت سود آنها را وادار به استفاده از محصولات خود می کرد.رن با مذاکرات طولانی که با حزب وقت داشت آنها را توجیه کرد که داشتن تجهیزات شبکه ای مانند ارتش لازم است. پذیرش این دیدگاه توسط رئیس حزب نقطه عطفی برای فعالیت های هواوی شد. عامل دیگری که سبب رشد چشمگیر شرکت هواوی شد حمایت از تولید های داخلی توسط دولت چین بود.

شرکت هواوی از هر فرصتی برای گسترش کار خود استفاده می کرد به طوری که در سال ۱۹۹۷ اولین قرارداد خود را با کشور هنگ کنگ امضا کرد.برند هواوی با عرضه خدمات و محصولات متنوعی همچون دسترسی چندگانه تقسیم کد (CDMA) و سرویس جهانی موبایل (UMTS) توانست به کشورهای زیادی راه پیدا کند.از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۰۲ برند هواوی میزان فروش خود را در سطح جهانی به ۵۵۲ میلیون دلار ارتقا داد. در سال ۲۰۰۴ این شرکت با بستن قراردادی با کشورهای اروپایی مبنی بر “ساخت نسل سوم شبکه ها با یک اپراتور تلفن همراه”، توانست ۲۵ میلیون دلار به درآمد خود بیفزاید.

اما اولین موبایل های اندروید هواوی در سال ۲۰۰۹ به بازار های جهانی عرضه شد. این گوشی ها در زمان کمی به محبوبیت بسیاری دست یافتند و این شرکت نیز در جهت ارتقای نام برند خود هر ساله محصولات جدیدی را به بازار عرضه می کند.

انتهای مطلب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهدی رضائی مهر
من مهدی رضائی مهر هستم ، موسس وب سایت مجله اینترنتی ازهیچ ! مجله ما ، بررسی صنعت های مهم و استراتژیک جهانی مثل صنعت خودرو ، ساختمان و عمران ، غذا و کشاورزی ، صنعت و معدن و همچنین بخش سلامت در ایالات متحده آمریکا ، قاره اروپا و خاورمیانه را انجام می دهد.ما مطالعاتمان از بهترین منابع جهان را با شما به اشتراک می گذاریم .