شرکت آمازون
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 4 دقیقه

تـاسـیس

در سال ۱۹۹۴ ، جف بزوس ، مدیر اجرایی سابق صندوق های تامینی وال استریت ، Amazon.com را راه اندازی کرد و این نام را در درجه اول انتخاب کرد زیرا با حرف اول الفبا شروع میشد و نیز به دلیل ارتباطی که با رودخانه پهناور آمریکای جنوبی داشت. بر اساس تحقیقاتی که وی انجام داده بود ، بزوس نتیجه گرفت که کتاب ها منطقی ترین کالایی هستند که که میتوان در ابتدا برای فروش آنلاین آنها اقدام کرد البته آمازون اولین شرکتی نبود که این کار را انجام می داد.

جف بزوس

شرکت آمازون به قدری بزرگ و همه گیر است که یادآوری اینکه در یک گاراژ شروع به کار کرد ، دشوار است.آمازون تقریباً نیمی از خرده فروشی های آنلاین را در سال ۲۰۱۸ به خود اختصاص داد.

Amazon.com یک شرکت تجارت الکترونیکی است که در سیاتل ، واشنگتن مستقر است و یکی از اولین شرکت های بزرگ برای فروش کالا از طریق اینترنت می باشد. در سال ۱۹۹۴ ، جف بزوس آمازون را تأسیس کرد. اگر سن بیشتری داشته باشید ، به احتمال زیاد به یاد دارید که آمازون به عنوان یک کتابفروشی آنلاین شروع به کار کرد و سپس با اضافه کردن موارد دیگر از جمله DVD ، موسیقی ، بازی های ویدئویی ، الکترونیک و لباس به سرعت فراگیرتر شد.

در سال ۱۹۹۹ ، درست پنج سال پس از شروع آمازون ، جف بزوس در مجله تایم به عنوان “شخص سال” نامگذاری شد. وی این افتخار را به دلیل موفقیت شرکت در محبوبیت خرید آنلاین دریافت کرده بود.

فـرهنگ سـازمانی

Amazon.com خود را یک شرکت کاملاً مشتری محور در جهان ثابت کرده است و معتقد است اگر به مشتری اهمیت ندهد ، شکست خواهد خورد.

مصـاحبه ها

آمازون روند مصاحبه خود را “عجیب و غریب” توصیف می کند ، اما یک راهنمای آنلاین برای کمک به نامزدهای شغلی ارائه می دهد. دو عنصر اصلی که بخشی از مصاحبه هستند بحث در مورد شکست ها و الگوسازی است.
با توجه به سایت آمازون ، اکتشافات ناکامی ها بسیار مهم است زیرا بسیاری از پروژه های موفق از خرابی های قبلی ساخته شده اند. کسانی که در آمازون مصاحبه می کنند در مورد برخی از شکست های خود صحبت می کنند و اینکه چگونه آنها را انجام داده اند یا چگونه می توانند آنها را به چیزی مثبت تبدیل کنند.

مصاحبه آمازون

مشـاغل

طبق اعلام وب سایت ، آمازون سال ۲۰۱۸ را با بیش از ۶۰۰۰۰۰ کارمند در سراسر جهان به پایان رساند. این شرکت به دلیل نوآوری های فنی شناخته شده است و می بالد که مهندسان آن در محاسبات در مقیاس بزرگ با چالش های پیچیده ای روبرو هستند. مهندسان توسعه نرم افزار ، مدیران برنامه های فنی ، مهندسین آزمایش و کارشناسان رابط کاربری در تیم های کوچک در سراسر شرکت کار می کنند تا بتوانند یک بستر تجارت الکترونیکی بسازند که توسط مشتریان ، فروشندگان ، بازرگانان و توسعه دهندگان خارجی استفاده می شود.

جف بزوس

برخی از موقعیت های فنی که Amazon.com به طور مرتب جذب می کند شامل موارد زیر است:

 • مهندس نرم افزار توسعه دهندگان وب
  مدیران پروژه / مدیران فنی
  مهندس QA
  مهندس شبکه
  مدیران سیستم
  مدیران پایگاه داده
  لوگو

لوگو اولیه آمازون با چندین تغییر در طرح رنگ و قلم ، چندین بار تکرار شد. با هر تکرار ، لوگو به آرامی شکل می گرفت.

لوگو آمازون

با افزایش تقاضا ، آمازون یک مرکز توزیع دوم در نیوکاسل، به منظور ارائه خدمات به مشتریان افتتاح کرد. تأسیسات پیاده روی ۲۰۰۰۰۰ متر مربع آغاز شبکه ای است که سرانجام تقریباً همه ایالت های کشور را لمس می کند.

این شرکت در پانزدهم ماه می ۱۹۹۷ به بازار عمومی بورس رفت و ۵۴ میلیون دلار در این روند جمع آوری کرد. وب سایت آمازون دچار تغییرات اساسی شد که در طراحی و رابط کاربری وب سایت منجر گردید. یک نوار کناری سمت چپ وب سایت را قابل استفاده تر می کند. جلد کتاب نیز به آن اضافه شد تا به کاربران امکان تجسم کتابفروشی داده شود.

فروشگاه آمازون در سانفرانسیسکو

خطوط تولید Amazon.com شامل چندین رسانه (کتاب ، دی وی دی ، سی دی موسیقی ، فیلمبرداری و نرم افزار) ، پوشاک ، محصولات کودک ، لوازم الکترونیکی مصرفی ، محصولات زیبایی ، مواد غذایی ، محصولات بهداشتی و مراقبت شخصی ، صنعتی و لوازم علمی ، وسایل آشپزخانه ، جواهرات ، ساعتها ، چمن و وسایل باغ ، وسایل موسیقی ، وسایل ورزشی ، ابزار ، وسایل نقلیه اتومبیل و اسباب بازی ها و بازی ها می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید