بزرگترین شرکت های مخابراتی جهان در سال ۲۰۲۳

بزرگترین شرکت های مخابراتی جهان در سال 2023 : بر اساس منابع مختلف، بزرگترین شرکت های مخابراتی جهان در سال 2023 عبارتند از:

China Mobile Communications Group Ltd با درآمد 109.2 میلیارد دلار و ارزش بازار 189.12 میلیارد. China Mobile یک شرکت دولتی است که خدمات صوتی و چندرسانه ای تلفن همراه را در چین و هنگ کنگ ارائه می دهد.

T-Mobile US با درآمد 53.2 میلیارد دلار و ارزش بازار 180.67 میلیارد دلار. T-Mobile US یک اپراتور شبکه بی سیم است که خدمات صوتی، پیام رسانی و داده تلفن همراه را در ایالات متحده، پورتوریکو و جزایر ویرجین ایالات متحده ارائه می دهد.

Comcast با درآمد 49.9 میلیارد دلار و ارزش بازار 169.4 میلیارد دلار. Comcast یک شرکت رسانه ای و فناوری است که خدمات تلویزیون کابلی، اینترنت باند پهن، تلفن و خدمات بی سیم را در ایالات متحده و در سطح بین المللی ارائه می دهد.

نوشته های مرتبط

ورایزن با درآمد 49.2 میلیارد دلار و ارزش بازار 163.07 میلیارد دلار. Verizon یک شرکت مخابراتی است که محصولات و خدمات ارتباطات بی سیم و سیمی و همچنین محتوای رسانه ای و سرگرمی را در ایالات متحده و در سطح جهان ارائه می دهد.

AT&T با درآمد 46.8 میلیارد دلار و ارزش بازار 125.89 میلیارد دلار. AT&T یک شرکت مخابراتی متنوع است که خدمات ارتباطی بی سیم و سیمی، خدمات ویدئویی و پهنای باند، و محتوای رسانه ای و سرگرمی را در ایالات متحده و بین المللی ارائه می دهد.

اینها پنج شرکت برتر مخابراتی جهان در سال 2023 بر اساس درآمد و ارزش بازار آنها هستند.

کدام کشور بیشترین شرکت مخابراتی را دارد؟

بزرگترین شرکت های مخابراتی جهان که بر اساس کل درآمد سنجیده می شوند، از ایالات متحده، آلمان، چین، ژاپن و بریتانیا هستند. با این حال، این لزوما به این معنا نیست که این کشورها در مجموع بیشترین شرکت های مخابراتی را دارند.

یکی از راه‌های تخمین تعداد شرکت‌های مخابراتی بر اساس کشور، نگاهی به دسته‌بندی شرکت‌های فعال تلفن در ویکی‌پدیا است. بر اساس این منبع، کشورهایی که بیشترین زیرمجموعه شرکت های مخابراتی را دارند عبارتند از:

 • هند با 29 زیرمجموعه
 • ایالات متحده با 28 زیرمجموعه
 • چین با 19 زیرمجموعه
 • روسیه با 18 زیرمجموعه
 • برزیل با 17 زیرمجموعه

البته این روش چندان دقیق نیست، زیرا ممکن است برخی از زیرمجموعه‌ها تعداد شرکت‌های بیشتری یا کمتری نسبت به سایرین داشته باشند و برخی کشورها ممکن است اطلاعات کمتر یا بیشتر در ویکی‌پدیا داشته باشند. روش دیگر برای اندازه گیری تعداد شرکت های مخابراتی بر اساس کشور، استفاده از داده های گزارش های تحقیقات بازار یا انجمن های صنعتی است. به عنوان مثال، طبق گزارش Bizvibe، 10 بازار برتر مخابراتی جهان از نظر تعداد مشترکین در سال 2020 عبارتند از:

 • چین با 1.6 میلیارد مشترک
 • هند با 1.2 میلیارد مشترک
 • ایالات متحده با 400 میلیون مشترک
 • برزیل با 235 میلیون مشترک
 • اندونزی با 180 میلیون مشترک
 • روسیه با 160 میلیون مشترک
 • ژاپن با 158 میلیون مشترک
 • نیجریه با 150 میلیون مشترک
 • پاکستان با 140 میلیون مشترک
 • بنگلادش با 130 میلیون مشترک

با این حال، این روش محدودیت هایی نیز دارد، زیرا ممکن است برخی از کشورها رقابت کم و بیش بین ارائه دهندگان مخابراتی داشته باشند و برخی از مشترکین ممکن است از بیش از یک سرویس یا دستگاه استفاده کنند.

بزرگترین شرکت های مخابراتی جهان

کدام کشور سریعترین سرعت اینترنت را دارد؟

بر اساس شاخص جهانی Speedtest که سرعت پهنای باند ثابت تلفن همراه و ثابت را از سراسر جهان به صورت ماهانه رتبه‌بندی می‌کند، کشورهای دارای سریع‌ترین سرعت اینترنت تا ژوئن ۲۰۲۳ عبارتند از:

برای سرعت اینترنت موبایل، سه کشور برتر امارات متحده عربی با388.70 مگابیت بر ثانیه، قطر331.08 مگابیت بر ثانیه و کره جنوبی 263.21 مگابیت بر ثانیه هستند.

برای سرعت اینترنت پهنای باند ثابت، سه کشور برتر موناکو با 261.82 مگابیت بر ثانیه، سنگاپور255.83 مگابیت بر ثانیه و هنگ کنگ (چین) با 254.70 مگابیت بر ثانیه هستند.

این اعداد ممکن است بسته به منبع و روش مورد استفاده برای اندازه گیری سرعت اینترنت متفاوت باشد.

همانطور که می بینید، بین این دو منبع همپوشانی وجود دارد، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. این به این دلیل است که سرعت اینترنت می تواند تحت تأثیر عوامل زیادی مانند زیرساخت شبکه، تراکم جمعیت، جغرافیا، فناوری، مقررات و تقاضای مصرف کننده قرار گیرد.

شرکت های مخابراتی آمریکایی

شرکت های زیادی هستند که خدمات مخابراتی مانند تلفن، اینترنت، کابل، ماهواره و خدمات بی سیم را در ایالات متحده ارائه می کنند. برخی از بزرگترین و شناخته شده ترین شرکت های مخابراتی در ایالات متحده عبارتند از:

AT&T که سومین شرکت بزرگ مخابراتی از نظر درآمد در جهان و بزرگترین ارائه دهنده خدمات تلفن همراه و تلفن ثابت در ایالات متحده است. AT&T همچنین مالک DirecTV، یک سرویس تلویزیونی ماهواره ای، و WarnerMedia، یک شرکت رسانه ای و سرگرمی است.

Verizon که دومین ارائه دهنده خدمات تلفن همراه و تلفن ثابت در ایالات متحده و چهارمین شرکت بزرگ مخابراتی از نظر درآمد در جهان است. Verizon همچنین مالک Verizon Media، یک شرکت رسانه دیجیتال و تبلیغات آنلاین است که شامل برندهایی مانند Yahoo، AOL و HuffPost است.

Comcast که بزرگترین ارائه دهنده خدمات تلویزیون کابلی و اینترنت باند پهن در ایالات متحده و پنجمین شرکت بزرگ مخابراتی از نظر درآمد در جهان است. Comcast همچنین مالک NBCUniversal، یک شرکت رسانه ای و سرگرمی است که شامل NBC، Universal Pictures و Telemundo می شود.

T-Mobile US که سومین ارائه دهنده خدمات تلفن همراه در ایالات متحده و هشتمین شرکت بزرگ مخابراتی از نظر درآمد در جهان است. T-Mobile US همچنین مالک Metro by T-Mobile، یک سرویس بی سیم پیش پرداخت، و Sprint، یک رقیب سابق است که در سال 2020 با T-Mobile ادغام شد.

Charter Communications که دومین ارائه دهنده خدمات تلویزیون کابلی و اینترنت باند پهن در ایالات متحده و نهمین شرکت بزرگ مخابراتی از نظر درآمد در جهان است. Charter با نام تجاری Spectrum فعالیت می کند و خدمات تلفن و بی سیم را نیز ارائه می دهد.

اینها برخی از شرکت های بزرگ مخابراتی آمریکایی هستند که محصولات و خدمات مختلفی را به مصرف کنندگان و مشاغل ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

هیچ محتوایی موجود نیست