دوبی
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 7 دقیقه

 

در یک دوره نسبتاً کوتاه ، دبی توانست خود را به عنوان یکی از برجسته ترین شهرهای جهان معرفی کند. هتل هایی با معماری های برجسته مدرن , اقامتگاه های مجلل , غذاهای خوب و بهشت خریداران از بازارهای سنتی گرفته تا مراکز پر برند لباس که توانسه دبی را به یک مقصد گردشگری مشهور تبدیل کند.

همچنین ضرری ندارد که عنوان کنیم میتواند به یک لیست چشمگیر از ستاره های مشهور که اقامت در این شهر را انتخاب کرده اند افتخار کند. افرادی مثل دیوید و ویکتوریا بکهام , مادونا , آیشواریا رای , راجر فدرر , جورجیو آرمانی و ….

آن خانه های مجلل و آپارتمان های مرتفع ، البته که منحصرا با کالاهای وارداتی پرنشده اند.دبی به عنوان یک مرکز گسترش سریع تجارت بین المللی ، همچنین هجوم دائمی افراد جاه طلب و شرکت های بزرگی که همیشه به دنبال سرمایه گذاری در بازارها و فرصت ها بوده و هستند.

توسعه دوبی

یكی از نكات اساسی برای كار در خارج از كشور ، تأمین امنیت شغل قبل از مهاجرت است. این امر به ویژه در دبی صادق است ، جایی که یک کارفرما به عنوان حمایت کننده و اسپانسر برای گرفتن ویزای اقامت شما و مجوز کار خور را ملزم به این امر می داند.شما در اصل باید دنبال شغلی باشید که نه تنها متناسب با مهارت شما باشد بلکه باید بتواند تجربه ارزشمند کاری را در حرفه کاری شما اضافه نماید و در آخر هم بتواند از نظر مالی کاملا شما را ساپورت نماید.

برای این منظور ، لیستی از شغل های پردرآمد در دبی را جمع آوری کرده ایم. باید این ایده را به شما بدهد که کدام یک از صنایع سودآورترین هستند و اینکه آیا ترکیبی از آموزش و مهارت خودتان به شما در تأمین امنیت یکی از بهترین موقعیت ها کمک می کند یا خیر .در این لیست از آخر به اول شروع کردیم ….

7- حسـابـدار

حقوق متوسط :  16.600 دلار
اگرچه درآمد نفت باعث رشد و توسعه اقتصادی دبی شد ، اما امروز اقتصاد امارات بیشتر به صنایعی مانند گردشگری ، هواپیمایی و املاک و مستغلات متکی است. کسب و کارها در همه بخش ها برای مدیریت امور مالی به کسی احتیاج دارند ، بنابراین مشاغل حسابداری فراوان است. کسانی که تصمیم می گیرند حسابدار شوند نه تنها باید با ریاضیات پایه خوب آشنا باشند؛ بلکه آنها باید به انواع نرم افزارهای حسابداری و بانک های اطلاعاتی مسلط باشند.

همچنین می توان از حسابدارهای به روز و آشنا به علم امروز خواستار انجام تجزیه و تحلیل مالی پیچیده شد ، بنابراین داشتن یک مغز تحلیلی که قادر به حل مسئله و تفکر انتقادی باشد نیز ضروری است. (شبیه به ربات نباشیم که فقط دستور پذیر هستند) فقط توجه داشته باشید که لزوماً دبی جایی برای شروع کار حسابداری شما نیست !

رقابت شدید است و بسیاری از شرکتها در دبی ترجیح می دهند با حسابداران شاخص یا دارای مجوز و با حداقل چند سال تجربه کار کنند. کسانی که تجربه و اعتبار بیشتری دارند ، با بالاترین دستمزد ، مشغول به کار می شوند.

6- مهـندس مـکـانیـک

متوسط حقوق: 21.600 دلار
همانطور که از لیست ما قابل رویت می باشد ، مهندسی یکی از پر سود ترین گزینه های حرفه ای در دبی است. مهندسان مکانیک همه چیزهای مکانیکی را تحقیق ، طراحی و می سازند. صنایع خودروسازی و حمل و نقل هوایی این شهر بدیهی است فرصتی بزرگ برای گزینه های شغلی مهندسی مکانیک فراهم می کند ، اما این همه کارهایی که یک مهندس مکانیک میتواند انجام دهد نیست !

مهندس مکانیک

مهندسان مکانیک همچنین میتوانند در جنبه های مختلفی در ساخت ساختمان از جمله سیستم های گرمایشی و هوایی ، ژنراتور برقی و آسانسور فعالیت کنند. گذشته از رونق ساخت و ساز در حال انجام دبی ، شما همچنین می توانید در صنعت پزشکی ، طراحی وسایل و تجهیزات پزشکی کار کنید. شما به لیسانس مهندسی مکانیک نیز نیاز خواهید داشت و بسیاری از دانشجویان برای بدست آوردن مدرک کارشناسی ارشد نیز در آزمون شرکت می کنند.
در کنار ریاضیات و تخصص مکانیکی ، کارفرمایان به دنبال مهارت های شغلی مفید دیگری مانند حل مسئله ، خلاقیت و کار تیمی هستند.

5- مهـندس بـرق

متوسط حقوق :23.100 دلار
مهندسان برق اغلب در کنار مهندسان مکانیک کار می کنند و قطعات الکتریکی دستگاه هایی که همکاران مکانیک آنها طراحی کرده اند را طراحی و می سازند. گذشته از مؤلفه های مهندسی در زمینه های خودرو ، حمل و نقل هوایی و پزشکی ، مهندسان برق نیز ممکن است در طراحی ، اجرا و بازرسی محصولات برای سیستم های ارتباطی و ناوبری مشغول به کار شوند.

مهندس برق

پردرآمدترین مشاغل در دبی نیاز به مدرک لیسانس مهندسی برق یا یک رشته مهندسی نزدیک دارد. برنامه های درجه 1 برای کسانی که می خواهند مهندس برق شوند در بسیاری از دانشگاه های سراسر جهان از جمله انستیتوی فناوری ماساچوست در ایالات متحده ، ETH زوریخ در سوئیس و به صورت محلی دانشگاه دبی در دسترس هستند. انواع مهارت های فنی و نرم افزاری برای یک مهندس برق ضروری است. گذشته از درک مدار الکتریکی و رمزگذاری رایانه ، تفکر انتقادی ، ارتباط و خلاقیت نیز بسیار ارزشمند است.

4- مهـندس عـمـران

حقوق متوسط: 24.000 دلار
دبی یک شهر بزرگ و مدرن است که در وسط بیابان ساخته شده است ، شاهکاری از طراحی ، معماری و مهندسی که بلندترین ساختمان های جهان ، بزرگترین مراکز خرید در جهان و جزایر ساخت بشر که فضانوردان می توانند از فضا آن را ببینند. مهندسان عمران که وظیفه تعیین میزان دوام ، تأثیر محیط زیست ، یکپارچگی ساختاری و ایمنی زیرساختهای یک شهر را برعهده دارند ، بخش عظیمی از توسعه دبی را بر عهده داشته اند.

مهندس عمران

مهندسان عمران تخصص خود را در ساخت ساختمان ها ، خیابان ها ، فرودگاه ها ، پل ها ، آبراه ها و سدها به دست آورده اند. دبی به عنوان یک درگاه حمل و نقل و دروازه ای برای مسافران هوایی ، طبیعتاً فرصت های شغلی با درآمد خوبی را دارد. شما با معماران ، کارگران ساختمانی ، کارمندان دولت و سایرین همکاری خواهید کرد ، بنابراین دو مهارت مهم برای مهندسان عمران ارتباط و مذاکره می باشد. تسلط در هر دو زبان انگلیسی و عربی و همچنین سایر زبانهای رایج مانند هندی و اردو نیز بسیار مفید می باشد.

مهندسان عمران حداقل به لیسانس مهندسی عمران احتیاج دارند ، اما غالباً مدرک ارشد ارجح است. تبدیل شدن به یک مهندس عمران نیاز به یک تعهد بزرگ به مطالعات ، تمرینات مفید و تجربه دارد. گذشته از مهارت های فنی ، کارفرمایان در دبی می خواهند شما را با قوانین محلی و مقررات ساختمان آشنا کنند. برخی نیز ممکن است درخواست عضویت در انجمن مهندسان – امارات متحده عربی را بدهند.

3- مهـندس پـروژه

متوسط حقوق: 33.200 دلار
مهندسان پروژه می توانند در رشته های مختلف مهندسی ، از جمله سه موردی که در اینجا ذکر کرده ایم ، پیش زمینه ای داشته باشند. البته که قرار نیست تخصص داشته باشند در اصل مهندسان پروژه نقش نظارتی را اعمال می کنند، مهندسین پروژه کارشان فقط تصویب بودجه و هماهنگی تیم های کاری در ساخت و سازها ، طراحی و یا سرمایه گذاری های بنیادی نخواهد بود.

مهندس پروژه

بلکه برای بازرسی در کلیه جنبه های پروژه و تدوین راه حل ها برای هرگونه مشکلی ، به تخصص این افراد در این زمینه نیز نیاز خواهد بود. معمولاً برای کار به عنوان مهندس پروژه نیاز به داشتن مدرک در یک رشته مهندسی مرتبط و تجربه نیاز است. اما از آنجا که شما با چندین بخش مختلف و همچنین رئیس همکاری خواهید کرد ، مهارت های ارتباطی بین افراد و رهبری قوی نیز بسیار ضروری است.

یک بار دیگر باید عنوان کنم که ، مهارت در زبان های خارجی اضافی نیز مفید است و ممکن است برای برخی از مشاغل مورد نیاز باشد.

2 – مـدیر توسعـه تجـارت

متوسط حقوق: 50.500 دلار
مدیر توسعه تجارت مسئولیت گسترش مشخصات و لیست مشتری شرکت را بر عهده دارد. شما هدایت تیم های فروش و بازاریابی را بر عهده خواهید داشت اما در یافتن و تسهیل روابط جدید تجاری و همچنین حفظ یا بهبود اتصالات موجود نیز پیشگام می شوید.

مدیر توسعه تجارت

مدیران توسعه تجارت باید در مهارتهای ترغیب و مذاکره بسیار مهارت داشته باشند. این کار ساده ای نیست که فقط به یک کشور دیگر بروید و در آنجا مشغول به کار شوید ، بلکه کارفرمایان تمایل دارند کسی را که قبلاً دارای برخی از مخاطبین و تجربه کار در دبی یا سایر مناطق منطقه باشد ، بخواهند. برای بسیاری از مشاغل نیز به زبانهای انگلیسی و عربی باید تسلط داشته باشید.

در برخی از کشورها ، شما ممکن است طی سالها تجربه خود در زمینه فروش یا بازاریابی ، راه خود را برای رسیدن به سمت مدیر توسعه هموار تر نمایید. با این حال ، بسته به صنعت و اندازه شرکت ، کارفرمایان دبی غالباً از نامزدهایی با لیسانس در تجارت ، بازاریابی یا یک حوزه مرتبط درخواست می کنند. برخی حتی برای این نقش چالش برانگیز به مدرک کارشناسی ارشد نیز احتیاج دارند.

1 – مـدیر عـملیات

متوسط حقوق: 57.400 دلار
همانطور که احتمالاً از لیستی که من برای شما تهیه کردم متوجه شده اید ، بالاترین درآمد کار در دبی مشاغلی می باشند که با بیشترین مسئولیت است. مدیران عملیات به کارفرمایان اطمینان می دهند که همه چیز چه از نظر تولید و چه بهره وری در بهترین شرایط خواهد بود.

آنها گرچه ممکن است نظارت بر کارکنان ، گردش کار ، عملیات تولید و بودجه دپارتمان را کنترل کنند. که البته این موارد کاملا بستگی دارد به تخصصی که شما داشته باشید. به عنوان مثال مهم نیست که در کدام بخش کار کنید حالا میتواند بخش کارکنان – آموزش – مسائی حقوقی و یا کارایی منابع انسانی باشد مهم این است که به مهارت های عالی سازمانی , ارتباطی و مدیریت زمان مسلط باشید.

در حالی که برخی از سمتهای مدیر عملیات در دبی نیاز به داشتن مدرک لیسانس در یک رشته تجاری یا مرتبط دارد ، اکثر شرکت ها بیشتر به تجربه شما در صنعت خود علاقه مند هستند. هنگام نوشتن CV اجرایی خود ، می توانید بر روند کار و پیشرفت های خود در ساده سازی و بهبود پروژه مورد نظر و دستاوردهای خود تاکید کنید.

ما امیدواریم که این لیست شغل های پردرآمد در دبی به شما کمک کند تا درباره بازار اشتغال و فرصت های موجود اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا اگر مسولان و مدیران در حال مطالعه این مقاله هستند بدانند که چطور میتوان به پیشرفت های شهری دست پیدا کرد و فقط با دوچرخه به محل کار رفتن نمی توان به توسعه شهری دست پیدا کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید