صاحب شرکت بنز آلمان

صاحب شرکت بنز آلمان
صاحب شرکت بنز

تاریخ آخرین بروزرسانی مطلب :

نوشته های مرتبط

صاحب شرکت بنز : شرکت بنز در سال 1886 توسط کارل بنز تأسیس شد. در حال حاضر، شرکت بنز توسط دایملر AG مستقر در اشتوتگارت آلمان مالک است. دایملر AG یک شرکت چند ملیتی است که در صنعت خودروسازی فعالیت می کند و مرسدس بنز، مایباخ، آئودی، پورشه، بی ام و، رولز رویس و دوج را تولید می کند. مدیرعامل دایملر AG اولاف شولتز است.صنعت خودروسازی در آلمان | بررسی جامع 2023

مالک و مدیر عامل شرکت بنز Ola Källenius (اولا کالنیوس) است. او رئیس هیئت مدیره گروه مرسدس بنز و مدیرعامل مرسدس بنز است. او یک مدیر بازرگانی سوئدی است که در 11 ژوئن 1969 متولد شده است. او در دایملر به عنوان یک کارآموز شروع به کار کرد و در طول 28 سال زندگی حرفه ای خود به طور پیوسته به بالاترین مقام رهبری سازمان صعود کرده است.

او جانشین دیتر زتچه شد که در می 2019 از سمت مدیرعاملی شرکت کنار رفت.دیتر زچه مدیر عامل سابق مرسدس بنز بود. او در سال 2021 از این شرکت استعفا داد. زچه در حال حاضر به عنوان مشاور فعالیت می کند و در هیئت مدیره چندین شرکت عضو است. او همچنین در چندین پروژه تحقیقاتی مشارکت دارد.

بنز برای کدام کشور است؟

بنز یک شرکت خودروسازی آلمانی است که در سال ۱۸۸۶ توسط کارل بنز و گوتلیب دایملر تأسیس شد. بنابراین، بنز متعلق به کشور آلمان است.

در حال حاضر، بنز بخشی از گروه دایملر AG است که یک شرکت چند ملیتی آلمانی است. این گروه دارای دفاتر و کارخانه‌هایی در سراسر جهان است، اما دفتر مرکزی آن در اشتوتگارت، آلمان قرار دارد.

بنز یکی از محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین برندهای خودرو در جهان است. این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات را تولید می‌کند، از جمله اتومبیل‌های سواری، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها، و وسایل نقلیه تجاری.

در ایران، بنز یکی از محبوب‌ترین برندهای خودرو است. این شرکت نمایندگی‌های رسمی در سراسر کشور دارد و محصولات آن در بازار ایران به فروش می‌رسد.

بنابراین، پاسخ به سؤال “بنز برای کدام کشور است؟” این است که بنز متعلق به کشور آلمان است.

دیتر زتچه در چه سالهایی در کمپانی بنز مشغول به فعالیت بود ؟

دیتر زتچه مدیرعامل دایملر AG و رئیس مرسدس بنز از 1 ژانویه 2006 تا 22 مه 2019 بود. او جانشین یورگن شرمپ شد که در سال 2006 از سمت مدیرعاملی شرکت کنار رفت و اولا کالنیوس جانشین او شد که اولین مدیر عامل غیر آلمانی شرکت شد.

دیتر زتچه - رییس سابق شرکت بنز

نقش دیتر زتچه در توسعه شرکت چه بود ؟

دیتر زتچه نقش مهمی در رشد دایملر AG، شرکت مادر مرسدس بنز ایفا کرد.برخی از دستاوردها و مشارکت های وی عبارتند از:

– او طرحی کاملاً جدید برای برند مرسدس بنز معرفی کرد که کیفیت و رضایت مشتری را بهبود بخشید.
– او کارهایی را برای شیک‌تر کردن و سودآور کردن شرکت اجرا کرد.
– او عامل اصلی جدایی دایملر و کرایسلر در سال 2007 بود که به شرکت تازه تاسیس دایملر AG34 ختم شد.
– او ردپای جهانی شرکت را به ویژه در آسیا و بازارهای نوظهور گسترش داد، جایی که حدود 30 درصد از درآمد و سود را ایجاد کرد.
– او زمینه را برای آینده جابجایی، سرمایه گذاری در وسایل نقلیه الکتریکی و خودران، و همچنین خدمات دیجیتال ایجاد کرد.

درباره شرکت دایملر چه می دانیم ؟

دایملر یک شرکت خودروسازی آلمانی است که خودروها، کامیون‌ها، وانت‌ها، اتوبوس‌ها و راه‌حل‌های حمل‌ونقل را با برندهای مختلف، مانند مرسدس بنز، می‌باخ، اسمارت، فریت لاینر، فوسو، و غیره تولید و به فروش می رساند. این شرکت در سال 1926 با ادغام دو شرکت خودروسازی آلمانی پیشگام، یکی توسط کارل بنز و دیگری توسط گوتلیب دایملر، تشکیل شد. دایملر یکی از تولیدکنندگان پیشرو خودرو و کامیون در جهان است و در تحقیقات فناوری و خدمات مالی نیز مشارکت دارد. دفتر مرکزی دایملر در اشتوتگارت، آلمان است و مدیر عامل آن Ola Källenius است. دایملر سابقه نوآوری و برتری در صنعت خودرو دارد و تعدادی از نمادین ترین و لوکس ترین خودروهای جهان را تولید کرده است.

درباره اولا کالنیوس (مدیر عامل کنونی بنز) چه میدانیم ؟

اولا کالنیوس مالک و مدیر عامل شرکت بنز است که بخشی از گروه مرسدس بنز است. او یک مدیر بازرگانی سوئدی-آلمانی است که در 11 ژوئن 1969 متولد شد. او در دایملر به عنوان یک کارآموز شروع به کار کرد و در طول 28 سال زندگی حرفه ای خود به طور پیوسته به بالاترین مقام رهبری سازمان صعود کرده است.

Ola Källenius benz

او در می 2019 رئیس هیئت مدیره گروه مرسدس بنز و مدیرعامل مرسدس بنز شد. او اولین غیر آلمانی در هر دو سمت قبل از اخذ تابعیت آلمان بود. او مسئول استراتژی، نوآوری و عملکرد شرکت است. همچنین طراحی جدیدی برای برند مرسدس بنز ارائه کرده است، ردپای جهانی این شرکت را گسترش داده و در خودروهای برقی و خودران سرمایه گذاری کرده است.

او همچنین یک علاقه مند پرشور ماشین است که از رانندگی و مسابقه لذت می برد.اولا مجموعه ای از خودروهای کلاسیک و مدرن از جمله مرسدس بنز SL 300 Gullwing، مرسدس AMG GT R و مرسدس بنز EQC دارد. ازدواج کرده و سه بچه دارد. و در اشتوتگارت، آلمان زندگی می کند.

حقایقی جالب درباره شرکت آلمانی بنز 

-کارل بنز اولین خودروی مدرن به نام Motorwagen را در سال 1886 اختراع و ثبت اختراع کرد. این خودرو یک وسیله نقلیه سه چرخ بود که از یک موتور بنزینی با قدرت 0.9 اسب بخار بهره می برد.

-همسر کارل بنز، برتا بنز، از تحقیقات و اختراعات او حمایت مالی و عاطفی کرد. او همچنین برای اولین بار در سال 1888 با موتورواگن برای اولین بار با دو پسرش 130 مایل را طی کرد.

-نام مرسدس بنز از مرسدس جلینک، دختر امیل جلینک، تاجر و علاقه‌مند به خودرو که با دایملر کار می‌کرد، گرفته شده است. هنگامی که در سال 1899 اتومبیل رانی می کرد، از نام او به عنوان نام مستعار استفاده کرد.

-رنگ نقره ای نمادین اتومبیل های مرسدس بنز از یک شاخص کاهش وزن در سال 1934 سرچشمه گرفت. مدیر تیم مسابقه تصمیم گرفت رنگ سفید را از روی ماشین بتراشد تا سبک تر و سریع تر شود. این ماشین در مسابقه برنده شد و به عنوان تیر نقره ای شناخته شد.

-مرسدس بنز یکی از اولین شرکت هایی بود که ویژگی های ایمنی مانند ترمز و سیستم تعلیق در هر چهار چرخ، سیستم ترمز ضد قفل، کیسه های هوا و کنترل پایداری را معرفی کرد.

– مرسدس بنز سابقه طولانی در نوآوری و برتری در صنعت خودرو دارد. برخی از نمادین ترین و لوکس ترین خودروهای جهان مانند SL 300 Gullwing، 600 Pullman، S-Class، SLR McLaren و AMG GT را تولید کرده است.

-مرسدس بنز همچنین در تحقیق و توسعه فناوری شرکت دارد. این شرکت در وسایل نقلیه الکتریکی و خودران و همچنین خدمات دیجیتال سرمایه گذاری کرده است. همچنین با شرکت های دیگری مانند BMW، Audi، Google و Uber برای پیشبرد آینده حمل و نقل همکاری کرده است.

 
مهدی رضائی مهر
من مهدی رضائی مهر هستم ، موسس وب سایت مجله اینترنتی ازهیچ ! مجله ما ، بررسی صنعت های مهم و استراتژیک جهانی مثل صنعت خودرو ، ساختمان و عمران ، غذا و کشاورزی ، صنعت و معدن و همچنین بخش سلامت در ایالات متحده آمریکا ، قاره اروپا و خاورمیانه را انجام می دهد.ما مطالعاتمان از بهترین منابع جهان را با شما به اشتراک می گذاریم .

دیدگاه ها 1

  1. علی علیپور می‌گوید:

    واقعا مطلب عالی مفیدی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب های مرتبط