شغل در آلمان
بنر

در این مطلب به صورت کامل ۱۰ شغل برتر آلمان به همراه توضیحات شغل – میزان درآمد و شرایط ورود گردآوری شده است.

bratwurst ، currywurst ، frankfurter و انواع سوسیس ها دیگر؛ اتوبان های بزرگ ؛ باخ ، اشتراوس و بتهوون؛ فولکس واگن ، مرسدس بنز و BMW؛ درختان کریسمس ؛ پرمس مو؛ آدیداس؛ لیدل؛ ترابانت؛ برادران گریم؛ هایدی کلوم … دلایل مهاجرت به آلمان زیاد است و به راحتی می توان لیست بلند بالایی را تهیه کرد.
آلمان یکی از بهترین دستمزدهای متوسط در اروپا و همچنین یکی از پایدارترین اقتصادها را دارد. اما بالاترین مشاغل با حقوق در آلمان کدام هستند؟ و از همه مهمتر ، آیا حرفه شما در بین آنها است یا خیر؟

شغـل های پردرآمـد در المان

۱۰- مشاور

توضیحات شغلی: مشاوران در یک زمینه خاص (از جمله امنیت ، حسابداری ، قانون ، مدیریت ، آموزش و غیره) مشاوره های تخصصی ارائه می دهند. آنها ممکن است در یک شرکت فعالیت کنند یا توسط یک شرکت مشاوره خارجی استخدام شوند تا خدمات را به مشتریان ارائه دهند.
حقوق و دستمزد: میزان شروع حقوق یک مشاور بین ۳۰،۰۰۰ و ۴۶،۰۰۰ یورو (۲۵۳۵۱ پوند و ۳۸٫۸۷۲ پوند) است. با گذشت زمان ، آنها می توانند از نردبان شغلی بالا بروند و شریک شوند و سالانه بین ۲۲۰،۰۰۰ و ۳۷۰،۰۰۰ یورو (۱۸۵٫۹۴۶ پوند و ۳۱۲،۷۲۸ پوند) درآمد کسب کنند.
شرایط ورود: فوق لیسانس در یک رشته مرتبط مانند مدیریت تجارت ، امور مالی ، حسابداری و مدیریت تجارت انتظار می رود. گرچه شایدم فوق لیسانس لازم نباشد و فقط یک لیسانس مربوطه می تواند سودمند باشد.

۹- مهندس

توضیحات شغلی: مهندسان وظیفه دارند ضمن حفظ نظم ، ایمنی و هزینه ها ، مواد ، سازه ها و سیستم ها را طراحی کنند. وظایف آنها با توجه به مکانی که مشغول به کار هستند ، از جمله مهندسی شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی برق و مهندسی مکانیک متفاوت است.
حقوق و دستمزد: مهندسان به طور معمول ۶۴۰۰۰ یورو (۵۴،۰۵۵ پوند) دریافت می کنند. پس از آن حقوق با توجه به پست و تجربه افراد افزایش می یابد. به عنوان مثال ، یک مدیر فنی سالانه می تواند ۱۳۸،۰۰۰ یورو تا ۱۶۸،۰۰۰ یورو (۱۱۶،۵۱۳ پوند تا ۱۴۱٫۸۴۱ پوند) درآمد داشته باشد.
شرایط ورود: در حالی که تحصیلات تکمیلی برای ورود به مشاغل مهندسی ضروری نیست ، مدرک کارشناسی ارشد ، دکتری و مدارک حرفه ای در رشته انتخابی شما بسیار مورد توجه است و در الویت قرار می گیرد.

۸- متخصص IT

شرح شغل: متخصصان فناوری اطلاعات ، متخصصان آموزش دیده و پشتیبان از فناوری اطلاعات هستند. آنها به شرکتها و سازمانها در مدیریت سخت افزار ، نرم افزار ، شبکه و حل مشکلات کمک می کنند.
حقوق: آنها سالانه به طور متوسط ۶۶۰۰۰ یورو (۵۵،۷۴۴ پوند) درآمد دارند. با کسب تجربه ، آنها می توانند به مدیر IT تبدیل شوند که حقوق سالانه آنها ۸۱۰۰۰ یورو (۶۸۴۱۲ پوند) تخمین زده شود. به عنوان رئیس IT ، آنها می توانند سالانه ۱۲۴،۰۰۰ یورو (۱۰۴،۷۳۰) درآمد کسب کنند.
شرایط مورد نیاز ورود: شما به طور کلی به یک لیسانس در یک رشته مرتبط با رایانه ، از جمله علوم رایانه ، سیستم های اطلاعاتی یا فناوری اطلاعات نیاز دارید.

۷- وکیل

شرح شغل: نقش وکیل در حوزه های قضایی قانونی بسیار متفاوت است. به طور کلی ، آنها درمورد مسائل حقوقی مانند مالکیت و حقوق شخصی به مددجویان مشاوره می دهند و در صورت لزوم آنها را در اختلافات و دادرسی ها کمک می کنند.
حقوق و دستمزد: وکلا در شرکت های کوچک معمولاً کمتر از ۴۰،۰۰۰ یورو (۳۳،۷۹۵ پوند) در سال درآمد دارند. دستمزد سالانه در بنگاههای متوسط به ۵۰،۰۰۰ و ۸۰،۰۰۰ یورو (۴۲٫۲۴۵ پوند به ۶۷٫۵۹۲ پوند) و در بنگاه های بزرگ تا ۷۰۰،۰۰۰ یورو (۵۹۱،۴۴۶ پوند) یا بیشتر افزایش می یابد.
شرایط ورود: برای اینکه وارد حوزه وکالت در آلمان شوید ، ابتدا باید مدرک حقوق دریافت کنید ، یک کارآزمایی اجباری برای بدست آوردن مهارتهای عملی لازم و در آخر ، گذراندن مجموعه امتحانات. کل فرایند می تواند هفت سال یا بیشتر طول بکشد ، و مهم است که توجه داشته باشید که شرایط مورد نیاز از نظر ایالتی در آلمان متفاوت است.

۶- پزشکان معالج

توضیحات شغلی: پزشکان مراجعه کننده پزشکان ارشد هستند که معمولاً در یک کلینیک یا یک مرکز مراقبت پزشکی هستند. آنها با مدیران گروه قابل مقایسه هستند ، به این معنا که آنها نظارت بر همراهان ، ساکنین ، دانشجویان پزشکی و سایر پزشکان دارند و در تخصص انتخابی خود مسئولیت یک بخش خاص را بر عهده دارند.
حقوق و دستمزد: هشتاد درصد حقوق برای پزشکان بین ۸۵۰۰۰ تا ۱۵۰،۰۰۰ یورو (۷۱٫۸۱۱ و ۱۲۶٫۷۲۹ پوند) در سال است. در همین حال ، پزشکان ارشد با تجربه ۱۱ تا ۱۶ سال در این نقش می توانند سالانه ۲۷۲،۰۰۰ یورو (۲۲۹،۸۰۹ پوند) و ۴۰۰۰۰۰ یورو (۳۳۷٫۹۶۷ پوند) یا بیشتر با بیش از ۲۰ سال در این نقش کسب کنند.

شرایط ورود: ابتدا باید مدرک پزشکی خود را تکمیل کنید (انجام این کار در هرجای اتحادیه اروپا ، از جمله سوئیس ، به طور خودکار در آلمان شناخته می شود). همچنین باید مجوز «تأیید» را درخواست کنید ، همچنین باید گواهینامه زبان آلمانی حداقل سطح B1 را کار کنید.

۵- مدیر آزمایشگاه

توضیحات شغلی: مدیران آزمایشگاه مسئول عملیات امن و کارآمد آزمایشگاه های بالینی ، پزشکی قانونی ، تحقیق و توسعه یا پزشکی هستند.
حقوق و دستمزد: مدیران با تجربه معمولاً بین ۱۲۳،۰۰۰ یورو (۱۰۳،۸۷۹ پوند) در سال پرداخت می شوند. در مقایسه ، حقوق مدیران آزمایشگاه در انگلیس بین ۷۲۰۰۰ تا ۷۸۰۰۰ پوند است.
شرایط مورد نیاز ورود: بیشتر کارفرمایان به دنبال مدیران آزمایشگاه دارای مدرک لیسانس ، معمولاً در فناوری پزشکی ، شیمی یا مهندسی شیمی هستند. چندین سال تجربه قبلی نیز برای این پست پیش بینی شده است.

۴- مدیر فروش

توضیحات شغلی: نقش مدیر فروش معمولاً مستلزم توسعه استعداد و مدیریت روزانه است. آنها اهداف و سهمیه ها را تعیین می کنند ، برنامه های فروش می سازند ، داده ها را تجزیه و تحلیل می کنند ، آموزش فروش را به یکی از مهمترین کارها اختصاص می دهند ، مربی اعضای تیم فروش خود هستند و در روند استخدام کارکنان فروش شرکت می کنند.
حقوق و دستمزد: آنها در بخش بازاریابی و فروش بالاترین دستمزدها را کسب می کنند ، و متخصصان با تجربه سالانه ۱۳۴،۰۰۰ یورو (۱۱۳٫۲۶۶ پوند) درآمد دارند. در همین حال ، متخصصان ارشد می توانند به طور متوسط سالانه ۸۸،۰۰۰ یورو (۷۴۳۶۹ پوند) و مدیران حساب ۹۴۰۰۰ یورو (۷۹۴۴۰ پوند) بدست آورند.
الزامات ورود: به طور کلی ، فروش زمینه ای است که در آن ساختار سلسله مراتبی با شایستگی تعیین می شود. بنابراین ، اکثر مدیران به دنبال کار با یکدیگر و نشان دادن مهارت های فروش خود هستند.

۳- بانکداری سرمایه گذاری

شرح شغل: بانکداران سرمایه گذاری در اصل مشاوران مالی شرکت ها هستند. آنها به طور معمول در یک موسسه مالی یا در بخش بزرگی از بانک فعالیت می کنند که مربوط به جمع آوری سرمایه برای دولت ها ، شرکت ها و نهادهای دیگر است. (می توانند در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری کنند)
حقوق و دستمزد: آنها می توانند در سال اول اشتغال به میزان ۱۵۰،۰۰۰ یورو (۱۲۶،۸۰۲ پوند) کسب کنند. بانکداران سرمایه گذاری در مناصب ارشد می توانند سالانه ۳۰۰،۰۰۰ یورو (۲۵۳،۵۷۴ پوند) سفارش دهند.
شرایط ورود: در سطح مدیریت ، به احتمال زیاد به MBA احتیاج دارید ، اما سوابق تحصیلی قوی در اقتصاد ، ریاضیات و آمار – و همچنین داشتن مجوزهای مربوطه – معمولاً کافی است.

۲- وزیر فدرال

توضیحات شغلی: وزیران فدرال اعضای دولت فدرال ، کابینه آلمان هستند. آنها تصمیماتی را در مورد سیاست ها در رابطه با سایر وزرا اتخاذ و اجرا می کنند. آنها شامل وزیر های دفاع ، دارایی و بهداشت فدرال و همچنین صدراعظم و معاون رئیس جمهور می شوند.
حقوق و دستمزد: وزیران فدرال به طور معمول ۱۴۰۰۰ یورو (۱۱۸۳۷ پوند) در ماه یا ۱۶۸،۰۰۰ یورو (۱۴۲،۰۵۵ پوند) در سال می دهند. در همین حال آنگلا مرکل که صدر اعظم آلمان است ، ماهانه حدود ۱۷،۰۰۰ یورو (۱۴۳۷۴ پوند) یا ۲۰۴،۰۰۰ یورو (۱۷۲،۴۹۱ پوند) در سال دریافت می کند .
الزامات ورود: بسیاری از سیاستمداران قبل از ورود به سیاست ، مشاغل موفقی در زمینه هایی مانند قانون یا اقتصاد ایجاد می کنند ، اگرچه از نظر فنی هر کسی می تواند یک کارزار سیاسی را اجرا کند. برای این که واجد شرایط شرکت در هر نوع دفتر سیاسی باشید ، باید شهروند (citizen) این کشور باشید.

۱- مدیر عامل

توضیحات شغلی: مدیران عامل یا مدیرعامل ها در هیئت مدیره یک شرکت مقام برتر را دارند و بالاترین شغل را در آلمان دارند. آنها وظیفه مدیریت روزمره فعالیتهای تجاری و مالی شرکت خود و همچنین اطمینان از تحقق کلیه تعهدات قانونی خود را بر عهده دارند.
حقوق و دستمزد: مدیر عاملان شرکتهایی که ۲۵ نفر کارمند دارند یا کمتر از آنها معمولاً ۱۷۰،۰۰۰ یورو (۱۴۳،۵۷۰ پوند) در سال دریافت می کنند ، اما شما می توانید به اندازه ۳۷۹،۰۰۰ یورو (۳۲۰،۰۷۷ پوند) در شرکتهایی با ۵۰۰-۱۰۰۰ کارمند و ۸۰۷،۰۰۰ یورو (۶۸۱،۵۳۷ پوند) در شرکت هایی با بیش از ۵۰۰۰ کارمند. این نیز به سازمان خاص بستگی دارد. به عنوان مثال ، در زمان مدیر عامل شرکت فولکس واگن ، مارتین وینترکورن طبق گفته هایش سالانه ۱۵ میلیون یورو (۱۲٫۶ میلیون پوند) درآمد داشته است.
ملزومات ورود: مدرک مربوطه ، تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی ارشد حرفه ای در مدیریت . با این حال ، بسیاری از مدیران مدرن مدیریت ، کارآفرینان خودساخته و دارای پیشینه رسمی در مدیریت شرکت ها هستند.

بنر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید