10 شرکت برتر ژاپن
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 4 دقیقه

 

حتما همه شما می دانید که مهاجرت به ژاپن یک تصمیم فوق العاده بزرگ است,چه از لحاظ زندگی شخصی و کاری و یک تغییر بسیار بزرگی با فرهنگ غرب در ژاپن وجود دارد.و از همه مهم تر زبان ژاپنی !

بنابرین حق داریم که در بسیاری از موارد نگران باشیم , اما اگر بتوانیم یک شرکت بزرگ و پایدار در ژاپن پیدا کنیم و مشغول به کار شویم قطعا مکان بسیار مناسبی برای مهاجرت می باشد.خوشبختانه شرکت های ژاپنی از لحاظ در آمد نه تنها در آسیا بلکه در تمام جهان جز بهترین ها می باشند.

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که بگوییم بسیاری ازین شرکت های پر درآمد کاملا ناآشنا هستند.بسیاری از این شرکت ها نام خانوادگی افراد می باشدکه ما محصولاتشان را خیلی زیاد در خیابانهای اطرافمان مشاهده می کنیم و باید باور داشت که این موفقیت ها بدون تلاش و پشتکار و حمایت قطعا به دست نخواهد آمد.
طبق لیست Forbes Global 2000 , 10 شرکت زیر جز برترین های شرکت های ژاپنی می باشند.

 

10- گروه مالی Mizuho

Mizuho

ارزش بازار: 39.8 میلیارد دلار (31.3 میلیارد پوند) رتبه جهانی 2000: # 125

این گروه مالی در نتیجه ادغام 3 بانک ژاپنی به وجود آمده است. که در حال حاضر یک هلدینگ بانکی می باشد و  مقر آن در شهر توکیو پایتخت ژاپن می باشد.این سازمان بزرگ در 880 دفتر خود بیش از 50.000 نفر را استخدام کرده است.و مجموعه ای از خدمات مالی و بانکی و مدیریت دارایی را ارائه می دهد.
طبق گفته فوربس این هلدینگ بیش از 1.83 تریلیون دلار دارایی دارد و در سال مالی 2018/2019 سود 4.6 میلیارد دلاری داشته است.اما در آخر باید گفت در ژاپن نام Mizuho به معنای برنج فراوان ترجمه شده است.

 

9- شرکت میتسوبیشی

شرکت میتسوبیشی

ارزش بازار: 42.5 میلیارد دلار (33.4 میلیارد پوند) رتبه جهانی 2000: # 108
یکی از چهار شرکت اصلی سازنده میتسوبیشی ، شرکت میتسوبیشی مستقر در توکیو بزرگترین شرکت بازرگانی ژاپن است. این شرکت در بسیاری از زمینه ها فعالیت می کند و منافع تجاری بیشماری را در بخش های مختلفی از جمله امور مالی , ماشین آلات , مواد شیمیایی و مواد غذایی تامین می کند.

در حالی که گروه تجاری انرژی آن (که تجارت و سرمایه گذاری در گاز و نفت را در اختیار دارد) سطح قابل توجهی از درآمد را به همراه دارد. سود شرکت میتسوبیشی در سال 2018/2019 حدود 5.3 میلیارد دلار (4.2 میلیارد پوند) بود ،دارایی های این شرکت به ارزش بیش از 150 میلیارد دلار می باشد.

 

8- شرکت هوندا موتور

لوگوی شرکت هوندا

ارزش بازار: 50.5 میلیارد دلار (39.7 میلیارد پوند) رتبه جهانی 2000: # 76
از اوایل دهه 1980 ، ژاپن به عنوان تولید کننده و صادر کننده انبوه اتومبیل و موتور سیکلت شناخته شده است ، با امثال تویوتا ، میتسوبیشی و نیسان که همه آرم های بسیار ارزنده ای در بازارهای جهانی هستند.

با این حال یکی از بزرگترین بازیکنان صحنه ، هوندا است که تخمین زده می شود بزرگترین تولید کننده موتور سیکلت در جهان باشد. این موفقیت بدون شک به درآمد چشمگیر شرکت در سال 2018/2019 کمک کرده است .هوندا همچنین در سالهای اخیر در بازار تولید فعال بوده است ، در حالی که به طور فزاینده ای در این سالها درگیر تحقیقات هوش مصنوعی و تحقیقات روباتیک می باشد. در کل این شرکت ، در سال گذشته 6.6 میلیارد دلار (5.2 میلیارد پوند) سود کسب کرده است ، و جمع دارایی های این شرکت حدود 180.9 میلیارد دلار تخمین شده است.

 

7- شرکت سونی

لوگوی شرکت سونی

ارزش بازار: 60.1 میلیارد دلار (47.2 میلیارد پوند) رتبه جهانی 2000: # 73

یک کنگلومرای چند ملیتی یا سهام هایی از جنس بازی و سرگرمی , موسیقی و الکترونیک ! سونی برگرفته از یک نام خانوادگی می باشد که در سراسر جهان نام و آوازه آن پیچیده است.شاید بیشتر این نام و آوازه را مدیون برند پلی استیشنش باشد.
در کل به این فهرست میتوان استودیوی فیلم این شرکت را هم اضافه کرد.در کل دارایی های این شرکت بالغ بر 190.7 دلار ارزش دارند و این در حالیست که این شرکت در سال 2018/2019 سود 7.3 میلیارد دلار سود کسب کرده است.

6- گروه مالی Sumitomo Mitsui

لوگوی smfg ژاپن

ارزش بازار: 50.9 میلیارد دلار (40 میلیارد پوند) رتبه جهانی 2000: # 67
یکی از بزرگترین موسسات مالی جهان می باشد و دارایی بیش از 1.84 تریلیون دلار را برای خود ثبت کرده است.این موسسه مالی در اصل یک نیروگاه ژاپنی می باشدو جالب اینجاست که در سال 2002 تاسیس شده است! و در بورس توکیو و نیویورک حضور دارد.
این گروه مالی در دفاتر خود تا بحال بیش از 70.000 نفر را استخدام کرده است و سال گذشته یعنی سال 2018 6.6 میلیارد دلار سوددهی داشته است و همچنان هم به کسب سود خود ادامه می دهد.

 

5- هلدینگ پست ژاپن

هلدینگ پست ژاپن

ارزش بازار: 44.5 میلیارد دلار (35 میلیارد پوند) رتبه جهانی 2000: # 66
این هلدینگ در چهار حوزه اصلی تجارت از جمله مدیریت خدمات پستی ژاپن , بانکداری , بیمه و خدمات لجستیک فعالیت دارد و مانند یک کنگلومرا متنوع عمل می کند.
در حال حاضر دولت ژاپن حدود 71 درصد این شرکت را در اختیار دارد البته ناگفته نماند که تابحال پیشنهادهای بیشماری برای خصوصی سازی آن ارائه شده است.در حال حاضر دارایی های این هلدینگ 2.62تریلیون دلار ارزش دارد.

 

بخش دوم این مطلب را میتوانید در این لینک مطالعه بفرمایید..

2 دیدگاه‌ها

    • سلام و ارادت
      متاسفانه به دلیل تحریم ها و ملیت ایرانی امکان سرمایه گذاری ایرانیان توی سهام بین المللی وجود نداره ! مگر اینگه ملیت عوض بشه .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید