درباره شرکت IBM بیشتر بدانیم !

درباره شرکت IBM بیشتر بدانیم !
درباره شرکت IBM

تاریخ آخرین بروزرسانی مطلب :

درباره شرکت IBM : آی بی ام یکی از شرکت های پیشرو در زمینه فناوری در جهان است که سابقه طولانی در زمینه نوآوری و تحقیق دارد. IBM مخفف International Business Machines است و محصولات و خدمات مختلفی را در زمینه های رایانش ابری، هوش مصنوعی، محاسبات کوانتومی، نرم افزار، سخت افزار و مشاوره ارائه می دهد. IBM در سال 1911 با ادغام چهار شرکت که سیستم‌های ثبت و اندازه‌گیری را تولید می‌کردند، تأسیس شد.

در سال 1924 نام خود را به IBM تغییر داد و خیلی زود به تولید کننده غالب سیستم های جدول بندی کارت پانچ تبدیل شد. IBM همچنین در بسیاری از اختراعات پیشگامانه مانند ماشین تحریر الکتریکی، رایانه شخصی، فلاپی دیسک و سیستم هوش مصنوعی Watson مشارکت داشته است.

IBM در 29 سال متوالی بیش از هر شرکت دیگری حق ثبت اختراع ایالات متحده را دریافت کرده است. امروزه IBM در بیش از 175 کشور جهان فعالیت می کند و بیش از 288000 کارمند دارد. مدیرعامل فعلی آی‌بی‌ام، آرویند کریشنا است که در سال 2020 جانشین جینی رومتی شد.

آشنایی با محصولات شرکت IBM

شرکت IBM کار خود را با معرفی دستگاه کارت پانچ شروع کرد. وظیفه این دستگاه انجام حضور و غیاب در شرکت ها بود. سپس در سال ۱۹۳۷ این شرکت تصمیم گرفت اولین کامپیوترهای ذخیره و بازیابی اطلاعات را در مقیاس دولتی تولید کند.این ایده بسیار زیاد مورد استقبال دولت آمریکا قرار گرفت. اولین استفاده ای که از این کامپیوتر ها شد، ذخیره اطلاعات فردی و بیمه‌ای مردم آمریکا بود که جمعیتی نزدیک به ۲۶ میلیون نفر داشت.در سال ۱۹۵۶ شرکت IBM اقدام به اختراع کامپیوترهایی با هوش مصنوعی کرد. این کامپیوتر ها قادر بودند با انسان بازی چیکر را انجام دهند.

عملکرد این کامپیوتر ها به این صورت بود که بر اساس تجربیاتی که در طی بازی کسب می کردند عملکرد خود را ارتقا می داند. شرکت IBM در سال ۱۹۵۷ اقدام به اختراع زبان نویسی علمی با نام “فرترن” کرد. اختراع و عرضه ماشین چاپ الکتریکی افتخار دیگری است که به نام این شرکت ثبت شده است.با گذر زمان ذخیره اطلاعات به دغدغه IBM تبدیل شد به طوری که در سال ۱۹۶۶ از اختراع “رابرت دنارد” حمایت و DRAM ها را به بازار عرضه کرد. DRAM های تولید شده در آن زمان قادر به ذخیره اطلاعات در سلول‌های تک ترانزیستوری خود بودند.این اختراع زمینه ساز پیشرفت دنیای DRAM ها شد به طوری که آنها با گذر زمان جای خود را به DRAM های با ظرفیت بالا و حجم کوچک دادند. در نهایت توسعه DRAM سبب ساخت کامپیوتر های شخصی شد.

در سال ۱۹۶۹ این شرکت به کمک ناسا شتافت تا اولین انسان بر سطح کره ماه بنشیند. کارنامه این شرکت با عرضه کامپیوتری های شخصی به اوج خود رسید. این کامپیوتر های شخصی در سال ۱۹۸۱ با نام آی‌بی‌ام به بازار عرضه شدند که این خود مقدمه ای برای استانداردهای صنعت کامپیوترهای شخصی بود.در سال ۲۰۰۵ شرکت IBM تصمیم به فروش امتیاز کامپیوترهای شخصی کرد. تولید این کامپیوترها توسط شرکت چینی Lenovo ادامه پیدا کرد. در سال ۲۰۰۹ این شرکت امتیاز نرم‌افزاری SPSS را خریداری و بعد از توسعه، به بازار عرضه کرد.

در حال حاضر IBM چه محصولاتی تولید می کند ؟ 

طیف گسترده ای از محصولات را در اختیار دارد که دامنه ها و نیازهای مختلف را پوشش می دهد.برخی از محبوب ترین محصولات IBM عبارتند از:

– IBM SPSS Statistics: یک پلت فرم نرم افزار تجزیه و تحلیل آماری جامع که برای سهولت استفاده و بینش عملی سریع برای حل مشکلات تجاری و تحقیقاتی طراحی شده است.

– IBM Watson Studio: یک پلتفرم مبتنی بر ابر که به شما امکان می دهد مدل های هوش مصنوعی را با استفاده از کد منبع باز یا مدل سازی بصری بسازید، اجرا و مدیریت کنید. شما همچنین می توانید داده ها را آماده کنید و نتایج خود را با Watson بهینه کنید.

– دستیار Watson: یک چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی که پاسخ‌های سریع، ثابت و دقیق را در هر برنامه، دستگاه یا کانالی به مشتریان ارائه می‌دهد.

– IBM Cognos Analytics on Cloud: ابزار هوش تجاری که به شما کمک می‌کند اطلاعاتی را از داده‌های خود کشف کنید و با کمک واتسون تصمیمات مطمئن بگیرید.

– IBM Maximo: یک راه حل مدیریت دارایی که به شما کمک می کند عملکرد، در دسترس بودن و استفاده از دارایی های فیزیکی خود را بهینه کنید.

– IBM Blueworks Live: یک ابزار مدل‌سازی فرآیند کسب‌وکار مبتنی بر ابر که به شما امکان می‌دهد برای گردش کار بهتر با یکدیگر همکاری کنید و فرآیندهای خود را خودکار کنید.

اینها تنها برخی از محصولات IBM هستند که می توانید به صورت رایگان آنها را امتحان کنید. همچنین می توانید محصولات را بر اساس موضوعات، صنایع، انواع استقرار، فروشندگان و مارک ها در وب سایت IBM مرور کنید.

شرکت IBM
شرکت IBM موفق در عرصه دیجیتال

دلایل موفقیت شرکت ibm چیست ؟

IBM یکی از موفق ترین و تاثیرگذارترین شرکت های فناوری در جهان است که سابقه نوآوری و رهبری در زمینه های مختلف را دارد. دلایل زیادی برای موفقیت IBM وجود دارد، اما برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

– چشم انداز و فرهنگ قوی: IBM همیشه با چشم اندازی روشن از ایجاد راه حل هایی که برای مشتریان، مردم و جهان اهمیت دارد، هدایت می شود. فرهنگ IBM بر اساس ارزش های اصلی اعتماد، مسئولیت شخصی و احترام به فرد است. IBM همچنین فرهنگ یادگیری، همکاری و تنوع را تقویت می کند که به جذب و حفظ کارکنان با استعداد کمک می کند.

– تمرکز بر تحقیق و توسعه: IBM در خط مقدم پیشرفت های علمی و فناوری مانند ماشین تحریر الکتریکی، رایانه شخصی، فلاپی دیسک و سیستم هوش مصنوعی Watson بوده است. IBM سرمایه گذاری زیادی در تحقیق و توسعه انجام می دهد و بیش از هر شرکت دیگری برای 29 سال متوالی حق ثبت اختراع ایالات متحده را دریافت کرده است. IBM همچنین با دانشگاه ها، دولت ها و سایر سازمان ها برای پیشبرد دانش و نوآوری همکاری می کند.

– مجموعه متنوعی از محصولات و خدمات: IBM طیف گسترده ای از محصولات و خدمات را ارائه می دهد که حوزه ها و نیازهای مختلف را پوشش می دهد، مانند محاسبات ابری، هوش مصنوعی، نرم افزار، سخت افزار، مشاوره و برون سپاری فرآیندهای تجاری. مجموعه IBM به آن اجازه می دهد تا به مشتریان در صنایع، مناطق جغرافیایی و بخش های مختلف بازار خدمت کند. IBM همچنین با تغییر مداوم پیشنهادات خود، با تغییر تقاضای مشتریان و روندهای فناوری سازگار می شود.

– حضور و شبکه جهانی: IBM در بیش از 175 کشور جهان فعالیت می کند و بیش از 350000 کارمند در سراسر جهان دارد. حضور جهانی IBM به آن امکان دسترسی به بازارها، مشتریان و فرصت های جدید را می دهد. IBM همچنین از شبکه شرکا، تامین کنندگان و اتحادهای خود برای ارائه ارزش به مشتریان و ذینفعان خود استفاده می کند.

اینها برخی از دلایل اصلی موفقیت آی بی ام هستند. البته عوامل بسیار دیگری مانند رضایت مشتری، مسئولیت اجتماعی، حاکمیت شرکتی و مشارکت کارکنان در موفقیت‌های IBM نقش دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهدی رضائی مهر
من مهدی رضائی مهر هستم ، موسس وب سایت مجله اینترنتی ازهیچ ! مجله ما ، بررسی صنعت های مهم و استراتژیک جهانی مثل صنعت خودرو ، ساختمان و عمران ، غذا و کشاورزی ، صنعت و معدن و همچنین بخش سلامت در ایالات متحده آمریکا ، قاره اروپا و خاورمیانه را انجام می دهد.ما مطالعاتمان از بهترین منابع جهان را با شما به اشتراک می گذاریم .