تاریخچه پی پال | شروع فقط با ۲ کامپیوتر !

تاریخچه پی پال : PAYPAL ، یک شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی است که در مارس سال ۲۰۰۰ تشکیل شد.تخصص این شرکت در انتقال پول به صورت اینترنتی می باشد. این روش به شدت توسط شرکت حراج اینترنتی eBay ، که از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۵ صاحب PAYPAL بود ، استفاده می شد. یعنی معامله آنلاین با امنیت بالا.

eBay وب سایت غول پیکر بازار خرده فروشی آنلاین پس از مشاهده اینکه دید PAYPAL به انتخاب خریداران رتبه برتر انتقال پول را بدست آورده است در اکتبر سال ۲۰۰۲ آن را با قیمت ۱٫۵ میلیارد دلار خرید.
در سال ۲۰۱۵ ، PAYPAL به یک شرکت مستقل تبدیل شد ، اما همچنان توسط eBay مورد استفاده قرار می گیرد.

پی پال و Ebay

یک سری پیشرفت های امنیتی به PAYPAL کمک کرده است که از لحاظ پیشگیری از سرقت ، یک شرکت قابل اطمینان باشد. این شرکت اقدامات برتر ضد فیشینگ و ضد هک را انجام داد و یک دستگاه “کلید” قابل حمل را ایجاد کرد که نیاز به فعال سازی دستی قبل از انتقال از یک حساب PAYPAL دارد. PAYPAL به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا در معاملاتی که در آن گمراه شده اند یا تقلب شده است ، درخواست بازپرداخت کنند. علاوه بر این ، PAYPAL نوعی محافظت محدود را برای فروشندگان ارائه می دهد و سیستمی را شامل می شود که هنگام مشاهده فعالیت بیش از حد مشکوک ، حساب ها را غیرفعال می کند.

نوشته های مرتبط

تاریخچه شرکت

شرکت PAYPAL ، یک زیرمجموعه شرکت حراجی آنلاین eBay است که با تبادل وجوه از طریق اینترنت ، اقدامی انقلابی در توسعه تجارت الکترونیکی در اختیار کاربران قرار می دهد. با داشتن یک حساب PAYPAL ، مصرف کنندگان و مشاغل می توانند از طریق پست الکترونیکی مبلغی را ارسال و یا دریافت کنند. کاربران PAYPAL با استفاده از کارتهای اعتباری یا نقل و انتقالات بانکی و همچنین با حفظ وجه در حسابهای شخصی PAYPAL ، پرداخت ایمنی را انجام می دهند. تعداد کاربران آن در آن سال شامل ۱۰٫۲ میلیون حساب شخصی و ۲٫۶ میلیون حساب تجاری در ۳۹ کشور بود.

اواخر دهه ۱۹۹۰

شرکتی که بعداً به PAYPAL تبدیل شد توسط ماکس لوچین ، یک متخصص امنیت آنلاین و پیتر تیل ، مدیر صندوق های تامینی تأسیس شد. این دو در سال ۱۹۹۸ یکدیگر را ملاقات کردند که لوچین در نیویورک برای ایجاد پشتوانه مالی برای شرکتی که سیستم انتقال پول را با استفاده از دستگاه های بی سیم مانند تلفن های همراه تهیه می کند ، تیل را ملاقات کرد. لوچین و تیل به نیروهای خود پیوستند و سه میلیون دلار پشتیبانی از شرکت نوکیا به دست آوردند متأسفانه ، آنچه در تئوری مطرح شده بود به نظر می رسید ایده خوبی باشد ولی هیچ پاسخ مثبتی از سوی مصرف کنندگان نداشت.

peter Thiel
peter Thiel and Elon Musk (پیتر تیل و ایلان ماسک در اولین روزهای تاسیس پی پال)

بنابراین تیل و لوچین دوباره جمع شدند. این شرکت به Confinity تغییر نام داد و در اکتبر ۱۹۹۹ با شش کارمند و دو رایانه ، PAYPAL را راه اندازی کرد ، خدماتی که از طریق آن می توان پول را به صورت الکترونیکی توسط دستگاه های دستی ارسال کرد.

حواشی

بعد از عمومی شدن PAYPAL ، مشکلات بیشتری بوجود آمد. این شرکت توسط یک دادخواست هدف قرار گرفت که متهم شد که به طور غیرقانونی دسترسی مشتری به حساب ها را محدود کرده است. PAYPAL سابقه‌ای در مورد مشکلات خدمات به مشتریان داشت که به واسطه یک معضل اساسی ذاتی در مدل تجاری شرکت به وجود آمد. PAYPAL متعهد به ارائه خدماتی بود که هرچه سریع تر و بدون عارضه برای استفاده ممکن باشد. با این حال ، به دلیل این که امکان انتقال پول های ناشناس را فراهم می کند ، طعمه کلاهبرداری بود ، که وقتی جنایتکاران روسی از حساب های PDYPAL استفاده می کردند و کارت های اعتباری را برای سرقت هزاران دلار استفاده می کردند ، مقصر بودند.

در نتیجه ، PAYPALیک سیستم امنیتی را معرفی کرد که آن را به افتخار سارقان ناشناخته روسی ایگور لقب داد. ایگور با ارسال مبالغ کمی به متقاضیان ، وجود حسابهای بانکی را تأیید کرد.

همچنین الگوهای خرید و فروش در حسابهای PAYPAL را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. در صورت مشاهده عدم نظم ظاهری – به عنوان مثال اگر یک حساب کاربری که قبلاً زیر ۵۰ دلار فروش داشته است ناگهان مبلغ ۱۰۰۰ دلار فروش کند – وجوه موجود در این حساب مسدود می شود. این الگو تقلب در PAYPAL را در مقایسه با میانگین ۲٫۶۴ درصدی کلاهبرداری اینترنتی به ۰٫۸۵ درصد کاهش داد.

در اواخر آگوست ۲۰۰۲ PAYPAL با دادستان کل نیویورک به توافق رسمی رسید تا مبلغ ۲۰۰۰۰۰ دلار جریمه برای استفاده از خدمات خود در قمار آنلاین بپردازد و در آینده کاربران را از پرداخت بدهی های قمار با پی پال ممنوع کند. علاوه بر این ، این شرکت موافقت کرد که کاربران را زیر نظر داشته باشد و فعالیتهای احتمالاً غیرقانونی را به سازمانهای اجرای قانون گزارش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

هیچ محتوایی موجود نیست