پرچم کشور ارمنستان
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 4 دقیقه

شخصی که در ارمنستان کار می کند چقدر می تواند درآمد کسب کند؟

فردی که در ارمنستان کار می کند معمولاً ماهیانه حدود ۷۷۵،۰۰۰ AMD (درم ارمنستان) درآمد کسب می کند. محدوده حقوق از ۱۹۶،۰۰۰ AMD (پایین ترین میانگین) تا ۳،۴۶۰،۰۰۰ AMD

این متوسط حقوق ماهیانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق و دستمزد بین مشاغل مختلف به شدت متفاوت است.

میانگین ، حداکثر ، حداقل و دامنه
محدوده حقوق و دستمزد
حقوق و دستمزد در ارمنستان از ۱۹۶،۰۰۰ AMD در ماه (حداقل حقوق) تا ۳،۴۶۰،۰۰۰ AMD در ماه است.

حقوق متوسط
حقوق متوسط ۷۲۹،۰۰۰ AMD در ماه است ، به این معنی که نیمی (۵۰٪) از مردم کمتر از ۷۲۹،۰۰۰ AMD درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از ۷۲۹،۰۰۰ AMD درآمد دارند.

صدک ها
نزدیک بودن به میانه دو مقدار است: صدک ۲۵ و ۷۵٫ با مطالعه نمودار توزیع حقوق و دستمزد ، ۲۵٪ از مردم کمتر از ۴۱۶،۰۰۰ AMD درآمد کسب می کنند در حالی که ۷۵٪ از آنها بیش از ۴۱۶،۰۰۰ AMD درآمد دارند. همچنین با توجه به نمودار ، ۷۵٪ از مردم کمتر از ۱،۹۷۰،۰۰۰ AMD درآمد دارند در حالی که ۲۵٪ بیش از ۱،۹۷۰،۰۰۰ AMD درآمد دارند.

بررسی دستمزد در ارمنستان

مقایسه حقوق با سالها تجربه
حقوق شخص به مرور چگونه پیشرفت می کند؟

سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است. طبیعتاً هرچه سالها تجربه بالاتر باشد ، دستمزد نیز بالاتر می رود.

به طور کلی ، کارکنانی که از دو تا پنج سال تجربه دارند ، به طور متوسط ۳۲٪ بیشتر از تازه کارها و جوانان در همه صنایع و رشته ها درآمد دارند.

افراد حرفه ای با تجربه بیش از پنج سال به طور متوسط ۳۶ درصد بیشتر از کسانی که پنج سال یا کمتر سابقه کار دارند درآمد کسب می کنند.

تغییر در حقوق براساس تجربه از یک مکان به مکان دیگر متفاوت است و بستگی زیادی به زمینه شغلی نیز دارد. داده های نمایش داده شده در اینجا میانگین ترکیبی مشاغل مختلف است.

با رسیدن به مرز ده سال ، حقوق ۲۱ درصد و برای کسانی که از مرز ۱۵ سال عبور کرده اند ۱۴ درصد اضافه می شود.توجه داشته باشید که این ارقام فقط به عنوان راهنما ارائه می شوند.

بررسی دستمزد در ارمنستان

 

مقایسه حقوق و دستمزد شاخص تحصیلات
سطح تحصیلات چه تاثیری بر حقوق شما دارد؟

همه می دانیم که تحصیلات عالی قطعا معادل حقوق بیشتری است ، اما مدرک چقدر می تواند پول بیشتری به درآمد شما اضافه کند؟ ما حقوق حرفه ای ها را در همان سطح مقایسه کردیم اما با سطح تحصیلات مختلف دانشگاهی در بسیاری از مشاغل ، یافته های ما به صورت زیر است.

کارگران دارای گواهینامه یا مدرک دیپلم به طور متوسط ۱۷ درصد بیشتر از همتایان خود که فقط به سطح دبیرستان رسیده اند درآمد دارند.کارکنانی که لیسانس گرفته اند ۲۴٪ بیشتر از کسانی که فقط موفق به کسب مدرک تحصیلی یا مدرک دیپلم می شوند درآمد دارند.به افرادی که مدرک کارشناسی ارشد دریافت کرده اند حقوق هایی دریافت می شود که ۲۹ درصد بیشتر از افراد دارای مدرک کارشناسی است.سرانجام ، دارندگان دکترا در حالی که کار مشابهی را انجام می دهند ، به طور متوسط ۲۳ درصد بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی ارشد درآمد دارند.

بررسی دستمزد در ارمنستان

مقایسه حقوق از نظر جنسیت

گرچه جنسیت نباید تاثیری در حقوق و دستمزد داشته باشد ، اما خب در واقع این شاخص تأثیر گذار می باشد. پس چه کسی حقوق بیشتری می گیرد: مردان یا زنان؟ کارمندان مرد در ارمنستان ۱۱ درصد بیشتر از همکاران زن خود درآمد دارند.

بررسی دستمزد در ارمنستان

متوسط درصد افزایش سالانه حقوق در ارمنستان
افزایش حقوق سالانه در ارمنستان چقدر است؟ چند بار کارمندان حقوق دریافت می کنند؟کارمندان در ارمنستان اصولا هر ۲۹ ماه یکبار افزایش حقوق را تقریباً ۴٪ مشاهده می کنند.

بررسی دستمزد در ارمنستان

 

منبع : SALARY EXPLORER

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید