پردیس ثابتی کیست ؟

پردیس کریستین ثابتی (فارسی: پردیس ثابتی) (زاده ۲۵ دسامبر ۱۹۷۵ در تهران ، ایران) یک زیست شناس محاسباتی ایرانی و آمریکایی و متخصص ژنتیک تکاملی است. او یک روش آماری bioinformatic ایجاد کرد که بخش هایی از ژنوم را که در معرض انتخاب طبیعی قرار داشتند و الگوریتمی که تأثیر ژنتیک را بر تکامل بیماری نشان می دهد ، شناسایی می کند.

در سال ۲۰۱۴ ، پردیس ثابتی بخشی از یک تیم به سرپرستی کریستین هاپی ، یک متخصص ژنتیک کامرونی بود ، که از فناوری پیشرفته تعیین توالی ژنومی برای شناسایی یک نقطه عفونت از یک مخزن حیوانات به یک انسان در شیوع ابولا در غرب آفریقا استفاده کرد. تغییرات RNA نشان می دهد که اولین عفونت انسانی با انتقال انحصاری انسان به انسان انجام شده است. این کار باعث شد که وی در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از مبارزان ابولا در مجله TIME در سال ۲۰۱۴ و یکی از ۱۰۰ نفر با نفوذ در TIME در سال ۲۰۱۵ شناخته شود.

پردیس ثابتی استاد مرکز زیست شناسی سیستم ها و گروه زیست شناسی ارگانیسم و تکاملی در دانشگاه هاروارد و در دانشکده مرکز پویایی بیماری های واگیر در دانشگاه هاروارد T.H است عضو انستیتوی واد و پژوهشگر موسسه پزشکی هوارد هیوز است. پردیس ثابتی رئیس آزمایشگاه ثابتی است.

پردیس ثابتی

نوشته های مرتبط

خانواده پردیس ثابتی

پدر پردیس ثابتی معاون ساواک در دوره پهلوی ، و یک مقام عالی رتبه امنیتی در رژیم شاه بود. وی خواهری به نام پریسا داشت که ۲ سال از او بزرگتر بود.پریسا به پردیس مطالب درسی را که سال قبل در مدرسه آموخته بود ، آموخت ، و پردیس را موفق کرد که با شروع سال تحصیلی تقریبا دو سال از همکلاسی هایش بالاتر باشد.
خانواده وی در اکتبر ۱۹۷۸ ، اندکی قبل از انقلاب ایران ، هنگامی که پردیس ثابتی دو ساله بود ، از ایران گریختند و در فلوریدا ساکن شدند.

پردیس ثابتی بیشتر به ریاضیات علاقه مند بود. در تمام دوران کودکی و در کالج ، تنیس بازی کرد. پردیس ثابتی به مدرسه آماده سازی ترینیتی در فلوریدا مرکزی رفت. در دبیرستان ، او یک محقق شایسته در سطح ملی بود.

پردیس ثابتی یک متخصص ژنتیک است که دارای تخصص الگوریتم هایی در زمینه شناسایی امضاهای ژنتیکی سازگاری در انسان و ارگانیسم های میکروبی است که انسان را آلوده می کند. زمینه های اصلی تحقیقاتی وی شامل موارد زیر است:

(۱) تدوین روشهای تحلیلی برای شناسایی و بررسی تکامل ژنوم انسانها و سایر گونه ها
(۲) بررسی عوامل ژنتیکی میزبان و ویروسی که منجر به ابتلا به بیماری در معرض بیماری های ویرانگر و کشنده در غرب آفریقا می شود ، ویروس ابولا و تب خونریزی لاسا.
(۳) بررسی ژنوم میکروبها از جمله ویروس لاسا ، ویروس ابولا ، مالاریا Plasmodium falciparum ، ویبریو وبا و مایکوباکتریوم سل به منظور کمک به توسعه راهکارهای مداخله.
(۴) تعیین علت میکروبی بیماری تب حاد که تشخیص داده نشده.

پردیس ثابتی در آزمایشگاه

پردیس ثابتی دوره کارشناسی خود را در دانشگاه MIT به پایان رساند ، تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه آکسفورد به عنوان یک محقق ، و مدرک پزشکی وی از دانشکده پزشکی هاروارد می باشد. پردیس ثابتی یک رهبر جهانی در انجمن جهانی (WEF) و یک کاوشگر در حال ظهور National Geographic است و به عنوان یکی از مبارزان ابولا در مجله TIME به نام “شخص سال” معرفی شد.

پردیس ثابتی در مجله time
پردیس ثابتی در مجله TIME

جوایز وی شامل جایزه نبوغ آمریکایی اسمیتسونیان برای علوم طبیعی ، جایزه ویلچهک برای وعده خلاقیت ، جایزه نوآوران NIH ، یاران پاکارد و مدال افتخار الیز آیلند است. وی در کمیته ملی آکادمی علوم در زمینه زنان در علوم ، پزشکی و مهندسی خدمت کرده است. پردیس ثابتی ثابتی همچنین خواننده اصلی و نویسنده گروه موسیقی راک هزار روز است.

پردیس ثابتی در گروه موسیقی

پردیس ثابتی علاوه بر این مشاوره های علمی را به عنوان عضو هیئت مدیره و سرمایه گذار NextGen Jane ، یک شرکت بهداشتی زنان که توسط دو فارغ التحصیل آزمایشگاه راه اندازی شده است ، ارائه می دهد و یکی از بنیانگذاران SHERLOCK ، شرکتی است که از طریق تست دقیق و سریع و مقرون به صرفه به بهبود سلامت در سراسر جهان می پردازد.

حادثه ۲۰۱۵

در ۱۷ ژوئیه سال ۲۰۱۵ ، پردیس ثابتی در یک کنفرانس در مونتانا دچار یک تصادف تقریباً کشنده شد. لگن و زانوهایش خرد و دچار آسیب دیدگی مغزی شد.در حال حاضر این پروفسور ایرانی مشغول به فعالیت می باشد.

شبکه های اجتماعی پردیس ثابتی

اینستاگرام پردیس ثابتی

توییتر پردیس ثابتی

لینکدین پردیس ثابتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

هیچ محتوایی موجود نیست