تاریخچه شرکت سامسونگ | از جنگ کره تا جهانی شدن !

تاریخچه شرکت سامسونگ | از جنگ کره تا جهانی شدن !
تاریخچه شرکت سامسونگ

تاریخ آخرین بروزرسانی مطلب :

تاریخچه شرکت سامسونگ : شرکت سامسونگ در سال ۱۹۳۸ توسط لی بیونگ چول تأسیس شد و در ابتدا یک شرکت تجاری کوچک بود که در زمینه صادرات ماهی، میوه و سبزیجات به چین فعالیت می‌کرد. سامسونگ در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ به سرعت رشد کرد و به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های کره جنوبی تبدیل شد. در دهه ۱۹۸۰، سامسونگ وارد صنعت الکترونیک شد و در دهه ۱۹۹۰ به یکی از رهبران جهانی در این صنعت تبدیل شد. در دهه ۲۰۰۰، سامسونگ به یک شرکت چندملیتی تبدیل شد و در حال حاضر در زمینه‌های مختلف از جمله الکترونیک، ساخت و ساز، بیمه، رسانه و خدمات مالی فعالیت می‌کند.

سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان است و در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ در سال ۲۰۲۳ در رتبه ۱۱ قرار دارد. سامسونگ بیش از ۳۴۵ هزار کارمند در سراسر جهان دارد و درآمد آن در سال ۲۰۲۲ بیش از ۲۸۷ میلیارد دلار بوده است.

سامسونگ یکی از برندهای محبوب جهان است و در سال ۲۰۲۲ در فهرست ۱۰۰ برند برتر جهان در رتبه ۱۲ قرار گرفت. سامسونگ به دلیل نوآوری، کیفیت و طراحی محصولات خود شناخته شده است.

سامسونگ یک شرکت مهم در اقتصاد کره جنوبی است و نقش مهمی در توسعه این کشور داشته است. سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین کارفرمایان کره جنوبی است و به اقتصاد این کشور بیش از ۳۰ میلیارد دلار در سال کمک می‌کند.

سامسونگ یک شرکت مهم در جهان است و نقش مهمی در اقتصاد جهانی دارد. سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان جهان است و به اقتصاد جهانی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در سال کمک می‌کند.

موسس سامسونگ

سامسونگ در ۱ مارس ۱۹۳۸ توسط فردی به نام لی بیونگ چول به عنوان فروشگاهی بازرگانی تأسیس گردید. او تجارت خودش را در تائگوی کره آغاز کرد و کالاهایی را که در درون و بیرون شهر تولید می شدند و صادرات آنها به کشور چین و استان های آن بود ، شروع کرد.

لی بیونگ چول
لی بیونگ چول

بعد از جنگ کره ، چول تجارت خودش را در پارچه گسترش بیشتری داد و بزرگترین آسیاب پشمی کره جنوبی را افتتاح کرد. او با هدف کمک کردن به کشور خود در جهت توسعه مجدد خودش بعد از جنگ ، به شدت بر روی صنعت تمرکز کرد. در این دوره ، تجارت چول از سیاست های نوین حمایتگرایانه اتخاذ شده به وسیله دولت کره جنوبی بهره برد ، که هدف آن کمک کردن به شرکت های بزرگ داخلی و محافظت کردن از آنها و همچنین تأمین منابع مالی آن ها بود.

در دهه ی ۱۹۷۰ شرکت سامسونگ فعالیت های نساجی خود را گسترش بیشتری داد تا خط تولید کاملی را برای رقابت بهتر در صنعت نساجی گسترش دهد. شرکت های تابعه جدید آن مثل کشتی سازی سامسونگ و سامسونگ تکنوین تأسیس شدند. همچنین در این مدت ، شرکت سامسونگ شروع به سرمایه گذاری کردن در صنایع شیمیایی و پتروشیمی کرده و مسیر رشد درخشانی برای این شرکت فراهم شده است.

سامسونگ اولین بار در سال ۱۹۶۹ با چندین بخش متمرکز بر الکترونیک وارد صنعت الکترونیک شد – اولین محصولات آنها تلویزیون های سیاه و سفید بودند. در دهه ۱۹۷۰ این شرکت شروع به صادرات محصولات الکترونیکی خانگی در خارج از کشور کرد. در آن زمان سامسونگ قبلاً بزرگترین تولید کننده کره بود و ۵۰٪ سهام اجسام نیمه هادی کره را به دست آورده بود.

اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۸۰ شاهد گسترش سریع فناوری سامسونگ بودیم. شاخه های نیمه هادی و الکترونیکی جداگانه تاسیس شد و در سال ۱۹۷۸ یک بخش هوافضا ایجاد شد. داده های سامسونگ (اکنون سامسونگ SDS) در سال ۱۹۸۵ تأسیس شد تا نیاز روز افزون مشاغل به توسعه سیستم ها را تأمین کند. این به سامسونگ کمک کرد تا به سرعت رهبر خدمات فناوری اطلاعات شود. سامسونگ همچنین دو انستیتو تحقیق و توسعه ایجاد کرد که خط فناوری این شرکت را به الکترونیک ، نیمه هادی ها ، مواد شیمیایی با پلیمر بالا ، ابزار مهندسی ژنتیک ، ارتباط از راه دور ، هوافضا و فناوری نانو گسترش داد.

ساختمان شرکت سامسونگ

تـحولات

در دهه ۱۹۹۰ سامسونگ گسترش خود را به بازارهای جهانی لوازم الکترونیکی ادامه داد. علیرغم موفقیت در این سالها ، رسوایی هایی هم شرکت متحمل شد که شامل چندین پرونده رشوه خواری و پرونده های نقض حق ثبت اختراع بود. با این وجود ، این شرکت همچنان به پیشرفت های خود در زمینه فن آوری و محصول با کیفیت ، با تعدادی از محصولات فناوری خود – از نیمه هادی ها تا مانیتور کامپیوتر و صفحه نمایش های LCD ادامه داد و به رتبه پنجم در سهم بازار جهانی صعود کرد.

دهه ۲۰۰۰ شاهد به وجود آمدن سری گوشی های هوشمند سامسونگ Galaxy بود ، که به سرعت نه تنها این محصول مورد تحسین این شرکت قرار گرفت بلکه اغلب در صدر لیست های سالانه پرفروش ترین تلفن های هوشمند دنیا قرار گرفت. از سال ۲۰۰۶ ، این شرکت پرفروش ترین تولید کننده تلویزیون در جهان شد. با شروع سال ۲۰۱۰ ، سری Galaxy با معرفی Galaxy Tab به جمع تولید کننده های تبلت های جهان پیوست.

نوشته های مرتبط

گوشی های قدیمی سامسونگ

سامسونگ سالانه حدود ۱۰۰ میلیون دلار به مرکز پزشکی خود ، یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی غیرانتفاعی که توسط این گروه در سال ۱۹۹۴ تأسیس شده است اهدا می کند. مرکز پزشکی سامسونگ شامل بیمارستان سئول ، بیمارستان Kangbook سامسونگ ، بیمارستان سامسونگ چانگون ، مرکز سرطان سامسونگ و مرکز تحقیقات علوم زندگی سامسونگ است. مرکز سرطان سامسونگ ، واقع در سئول ، بزرگترین مرکز سرطان در آسیا است.

 
همتا تابش
نویسنده : همتا تابش , دانش آموخته رشته اقتصاد از بوداپست مجارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب های مرتبط