هادی پرتوی و علی پرتوی را بشناسیم !

هادی پرتوی و علی پرتوی : با توجه به دیجیتالی شدن روند زندگی انسان ها، به زودی کارهای اداری و دستی جای خود را به کارهای کامپیوتری می دهند به همین دلیل تکیه بر دانش علوم کامپیوتری دغدغه بسیاری از افراد جهان شده است.

یکی از محبوب ترین سایت ها که به آموزش علوم کامپیوتری به کودکان و نوجوانان اختصاص یافته، سایت code.org است. موسس این سایت هادی و علی پرتوی است که توانسته اند با تکیه بر نبوغ خود، به چهره های جهانی تبدیل شوند.در ضمن این وب سایت برای فارسی زبانان هم طراحی شده است و شما میتوانید برای کودکانتان ازین وب سایت ارزشمند استفاده کنید.

سایت code.org

زندگی شخصی هادی و علی پرتوی

بدون شک آنچه سبب شده است هادی و علی پرتوی به چهره های جهانی تبدیل شوند خانواده فرهیخته ی آنها بوده است. پدر این دو قلو ها فیروز پرتوی است.

نوشته های مرتبط

او در زمان خود جز نوابغ ایرانی به شمار می رفته است. فیروز پرتوی موسس دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف است. همچنین او سابقه تدریس در دانشگاه هایی همچون صنعتی شریف، امیرکبیر، MIT و هاروارد را در کارنامه خود دارد.

هادی و علی پرتوی
پدر و مادر هادی و علی پرتوی

مادر آنها نیز از قافله علم چندان دور نمانده است. او فارغ التحصیل علوم کامپیوتری از دانشگاه بوستون است. خانواده پرتوی در سال ۱۹۸۴ ایران را برای همیشه ترک کردند و مقیم آمریکا شدند. این مهاجرت زمینه ساز حضور کودکان آنها در دانشگاه هاروارد شد.

مشاغلی که هادی و علی پرتوی در آن مشغول به کار بوده اند

هادی و علی پرتوی برای حضور در بازار کار راه های جداگانه ای را انتخاب کردند. هادی در ابتدای امر به استخدام مایکروسافت درآمد.

عضویت او در تیم توسعه‌ی اینترنت اکسپلورر زمینه ساز ارتقای او به سمت مدیر گروه توسعه‌ی این مرورگر شد. او از بنیانگذاران دانلود و آپدیت اتوماتیک نرم‌افزارهای تحت وب بود همچنین با همکاری مارک مک‌کو توانست برای تلفن های همراه امکان دسترسی به اینترنت از طریق پیام‌های صوتی را فراهم کند.

فعالیت های هادی پرتوی تنها به این حوزه محدود نبود بلکه او با حضور در بخش موسیقی و سرگرمی ام‌اس‌ان توانست سمت مدیریت بخش موسیقی این شبکه را به دست آورد.

هادی پرتوی

از طرفی دیگر علی پرتوی در راستای فعالیت های برادر خود، ابتدا به عنوان مشاوره‌ در اوراکل سپس در وب سایت تبلیغاتی LinkExchangeحضور پیدا کرد.

هادی پرتوی

اما آنچه در ادامه این دو برادر را با یکدیگر هم مسیر کرد نبوغ آنها در تشخیص به موقع تاثیر گذاری کلمات کلیدی و محتوا در موفقیت سایت ها بود.

علی پرتوی

آغاز فعالیت مشترک این دو برادر به سال ۲۰۰۷ برمی گردد. آنها در شبکه های اجتماعی سرویسی به نام I Like تاسیس کردند که به واسطه آن هر کاربر به راحتی به موسیقی مورد علاقه خود دسترسی پیدا می کرد و می توانست آن را به اشتراک بگذارد.

علی پرتوی

این سرویس به این قابلیت ها محدود نمی شود و آنچه سبب رونق گرفتن آن شد امکان دانلود فایل های ام پی تری و اعلان کنسرت های معروف بود. این سرویس شبکه اجتماعی در بازه زمانی کمی به محبوبیت رسید و توانست در دل مخاطبان جا باز کند.

این دو بردار در نهایت اقدام به راه اندازی سایت code.org کردند تا کودکان و نوجوانان بتوانند در سنین کم با علم روز دنیا یعنی کامپیوتر آشنا شوند.

این سایت در ابتدا تنها در جهت سرگرمی ساخته شد اما بعدها به علت محبوبیتی که به دست آورد توانست جای خود را در بین جوامع جهانی باز کند.

این سایت علاوه بر اینکه برای دانش آموزان مفید واقع شد، توانست برای معلمین نیز بسیار کارایی داشته باشد زیرا سیستم آموزشی در آن بسیار متفاوت است.

دو نابغه جهانی هادی و علی پرتوی

در این روزها این هادی و علی پرتوی در کنار فعالیت جدی سایت code.org به سرمایه گذاری بر روی استارتاپ ها مشغول هستند. هدف این استارتاپ ها بهبود زندگی جهانی است زیرا آنها محدود شدن دانش و کسب درآمد در یک حوزه و محدوده تعریف شده را باور ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط