کشاورزی در هلند
بنر

سـاختـار کـشـاورزی هـلنـد

هلند به لطف فناوری نوآورانه محصولات کشاورزی اش ، یکی از صادر کنندگان بزرگ محصولات کشاورزی و مواد غذایی در جهان است. محصولات کشاورزی هلند یک منبع پایدار از غذای سالم است که با احترام به طبیعت و محیط زیست تولید می شود.

تهیه غذای پایدار و سالم

از آنجا که جهان به سرعت به سوی شهرنشینی پیش می رود ، با مهاجرت افرادی که از حومه شهر به شهرها می روند ، فشار بیشتری بر مناطق شهری برای تأمین مواد غذایی پایدار و سالم وارد می شود. امنیت غذایی برای عملکرد اقتصادی و رفاه اجتماعی بسیار مهم است. این بدان معناست که راه حل هایی مورد نیاز است که مواردی مانند رفاه حیوانات ، ایمنی مواد غذایی ، دفع زباله و محل سکونت را در نظر بگیرند ، و البته مسائلی همچون حکومتداری ، آموزش و جامعه عادلانه را نیز در نظر می گیرد. برخی مزارع در هلند از متمرکز ترین ، پایدارترین و کارآمدترین ها در جهان هستند.

در همین ابتدای کار توجه شما رو به دیدن یک فیلم ۳ دقیقه ای از ساختار مدرن کشاورزی در هلند جلب میکنم ,اگر هنوز ذهنیت سنتی در مورد کشاورزی دارید حتما با دیدن این فیلم کوتاه ۳ دقیقه ای ذهنیت شما به هم ریخته خواهد شد ! 

به لطف دانش علمی کشاورزی ، خاک حاصلخیز ، کشاورزی خوب ، کیفیت محصول و تخصص تجارت ، محصولات کشاورزی هلندی در سراسر جهان صادر می شود. این امر در مورد محصولات گیاهی و همچنین برای محصولات حیوانی مانند دام ، مرغ (گوشت) و تخم مرغ صدق می کند. ماشین آلات برای پردازش محصولات غذایی: از جمع کننده های میوه ای رباتیک؛ به جداکننده گوشت خودکار؛ به پردازش سیب زمینی؛ از بین ۴۰ شرکت برتر مواد غذایی و نوشیدنی در جهان ، ۱۲ مورد دارای مرکز تحقیق و توسعه در هلند هستند.

فناوری کشاورزی در هلند

۵ دلیل برای آنکه اگر در صنعت مواد غذایی هستید باید هلند را برای زندگی انتخاب کنید:

۱٫ صادر کننده پیشرو در جهان از محصولات غذایی و پیشرو در نوآوری

هلند پس از آمریکا دومین صادر کننده محصولات کشاورزی در جهان است. هلند به همراه ایالات متحده و اسپانیا یکی از سه تولید کننده برتر سبزیجات و میوه در جهان است. هلند یک چهارم سبزیجات را که از اروپا صادر می شود ، تأمین می کند. بخش کشاورزی هلند متنوع است؛ این بخش طیف گسترده ای از بخش های دام و کشت گیاهان را در بر می گیرد که به عنوان مثال می توان به دامداری و لبنیات ، درختکاری و پرورش خوک اشاره کرد.

هلندی ها آینده نگر هستند. این امر در زیرساختهای تحقیق و نوآوری در سراسر جهان شناخته شده هلند منعکس شده است. دانشگاه واگنینگن براساس رتبه بندی رتبه ملی تایوان در بین بیش از ۳۰۰ دانشگاه از نظر علمی و پژوهشی ، برای سومین سال پیاپی ، دانشگاه کشاورزی شماره ۱ در جهان است.

پنج کشور از بین ۲۶ شرکت برتر مواد غذایی کشاورزی دارای امکانات تحقیق و توسعه در هلند است. نمونه هایی از سرمایه گذاری های خصوصی اخیر؛ Danone در سال ۲۰۱۳ یک مرکز بزرگ و جدید تحقیق و توسعه در اوترخت را افتتاح کرد ، جایی که تحقیقات اروپایی خود را در مورد تغذیه و تغذیه بالینی کودکان متمرکز می کند. در سال ۲۰۱۳ ، هاینز مرکز جدید تحقیق و توسعه خود را برای اروپا در نژمگن افتتاح کرد. رویال FrieslandCampina مرکز بزرگ تحقیق و توسعه خود را در Wageningen که در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد متمرکز کرد.

 

۲٫ آب و هوای معتدل هلند ، خاک مسطح و بارور و موقعیت جغرافیایی مطلوب در قلب اروپا
در کنار موقعیت جغرافیایی ، زیر ساخت ها ، صنایع غذایی و تجارت همه در هلند در سطح بسیار بالایی قرار دارند.

محصولات کشاورزی در هلند

۳٫ موفقیت در تجدید زنجیره های تولید محصولات کشاورزی
ده ها سال است که کشاورزی هلند با سرمایه گذاری مداوم در نوسازی زنجیره های تولید محصولات کشاورزی موفق است و در برابر برابر رقبا بین المللی خود پیروز شده است. وظیفه اصلی کشاورزان تولید مواد غذایی ، گل و گیاهان با قیمت و کیفیت بهینه با استفاده از روشهای نوآورانه است.

۴٫ حمایت از اتحاد جهانی برای امنیت غذایی
تا سال ۲۰۵۰ ما نیاز داریم تا جمعیت ۹ میلیارد نفری جهان را تغذیه کنیم. ادامه سطح تولید فعلی منجر به کمبود مواد غذایی خواهد شد. این اتحادیه رویکردی توسعه یافته در هلند را اتخاذ می کند: آب و هوای هوشمند کشاورزی. هدف این اتحاد گسترش و تشدید پروژه های انجام شده توسط کشاورزان کوچک ، باغداران و ماهیگیران و ادامه تضمین ایمنی مواد غذایی از طریق مشارکتهای هدفمند دولتی و خصوصی است.

۵٫ حفاظت از محیط زیست و پایداری
علیرغم حاشیه سود شدید ، مشاغل کشاورزی سرمایه گذاری چشمگیری در حفاظت از محیط زیست کرده و پیشرفت هایی در رفاه حیوانات انجام داده اند. تجارت اقتصادی یکی از نیروهای محرک اقتصاد هلند است. در عین حال ، محیط زیست را نیز به چالش می کشد. در دهه‌های اخیر ، مزارع در مقیاس بزرگتر شدند و تولید شدیدتر شد. در نتیجه کودها و کودهای شیمیایی تأثیر بیشتری در حومه شهرها گذاشت. کشاورزی باید پایدارتر شود. امروزه کشاورزی هلند منابع غذایی سالم و بی خطری تولید می کند که با احترام به چشم انداز و محیط زیست تولید می شود.

بنر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید