پرچم اسپانیا
بنر

 

اقتصاد اسپانیا با اهمیت صنعت خودرو پنجمین کشور بزرگ در اتحادیه اروپا است. در سال ۲۰۱۵ اسپانیا دومین خودروساز بزرگ (درست بعد از آلمان) در مقیاس اروپا بود. اسپانیا همچنین به رقص فلامنکو ، نقاشی های پابلو پیکاسو و غیره مشهور است. ما می توانیم به مارک های اسپانیایی بسیاری اشاره کنیم ، اما در این مقاله ما بر روی بزرگترین شرکت های اسپانیا متمرکز می شویم. مطمئناً نام آنها شاید شنیده باشید اما در کل ما ۱۰ شرکت برتر اسپانیا را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم .با ما همراه باشید

 

۱۰- Endesa

ENDESA

لیست ما با یک شرکت خدمات عمومی آغاز می شود که از سال ۱۹۴۴ در بازار فعالیت می کند. Endesa تولید ، توزیع ، تجارت و بازاریابی خدمات برق و گاز را برای بیش از ۱۱ میلیون مشتری انجام می دهد. انرژی اصلی انرژی از منابع باد ، خورشیدی ، هسته ای ، آبی و حرارتی حاصل می شود. علاوه بر این ، این شرکت به فعالیت های دیگری مانند مدیریت دارایی در ارتباط با اراضی شخصی یا اجاره ای خود می پردازد. همچنین در بسیاری از پروژه های زیست محیطی یا اجتماعی مشغول فعالیت است ، به عنوان مثال ، Endesa بخشی از ابتکار عمل تغییر اقلیم CDP می باشد.

۹- بانکو بیلبائو ویزکایا آرژانتین

BBVA LOGO

در لیست شرکتهای برتر اسپانیایی باید (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA را ذکر کنیم. این تجارت در سال ۱۸۵۷ در بیلبائو شکل گرفت. BBVA با درآمد بیش از ۲۵ میلیارد دلار و بیش از ۷۴ میلیون مشتری ، در تقریباً ۳۰ کشور در مقیاس جهانی فعالیت می کند. این شرکت در حدود ۱۲۵،۶۰۰ کارمند که ارائه دهنده خدمات مالی در رابطه با فروش های دیجیتال ، بهینه سازی تخصیص سرمایه یا ایجاد مدل های جدید تجاری هستند ، می پیوندد. علاوه بر این ، این شرکت به طور رسمی از لیگ بسکتبال NBA حمایت می کند و بنیاد BBVA را اداره می کند که جوایز مختلفی را در دسته های مختلف مانند تغییرات آب و هوایی یا بوم شناسی و زیست شناسی حفاظت از آن اعطا می کند.

 

۸- گروه بین المللی هواپیمایی

IAG LOGO

با درآمد حدود ۲۶ میلیارد دلار ، گروه بین المللی هواپیمایی (IAG) در رده بندی بزرگترین شرکت های اسپانیا در رتبه هشتم قرار دارد. واحد ارائه شده نتیجه ادغام شرکت های British Airways و Iberia از سال ۲۰۱۱ است. سهام IAG هر دو در بورس لندن و بورس اوراق بهادار اسپانیا معامله می شود و تعداد کارمندان این شرکت بیش از ۶۳٫۴۰۰ است. این هواپیمایی دارای ۵۴۶ فروند هواپیما در ناوگان خود است که هر سال بیش از ۱۰۵ مسافر را به ۲۷۹ مقصد منتقل می کند. ما می توانیم خدمات IAG را تحت برخی برند های خاص مانند Aer Lingus ، British Airways ، Iberia ، Vueling و Level مشاهده کنیم.

 

۷- NATURGY

NATURGY LOGO

Naturgy با سرمایه ۲۶۴۴۰ میلیارد دلار ، مقام هفتم را در لیست بهترین شرکت های اسپانیا کسب می کند. این شرکت نمونه ای از یک شرکت انرژی جهانی می باشد که در بیش از ۳۰ کشور جهان با ۱۵۳۷۵ کارمند مشغول سرویس دهی به ۱۸ میلیون مشتری است. علاوه بر خدمات تأمین انرژی و گاز ، Naturgy حامی برخی از برنامه های موسیقی و هنری مانند بنیاد Gran Teatre del Liceu است. این سازمان همچنین از سازمان های محیط زیست ، به عنوان مثال ، بنیاد جهانی طبیعت و بنیاد خصوصی شرکت سی یو کلایما پشتیبانی می کند.

 

۶- Mapfre

MAPFRE LOGO

Mapfre یک مرکز تجارتی اسپانیایی است که با درآمد تقریبا ۲۷ میلیارد دلار در صنعت بیمه سرو کار دارد. این نام اسپانیایی مربوط به اصطلاح کامل قدیمی “Mutualidad de la Agrupación de Propietarios de Fincas Rústicas de España” است و هم اکنون در ۵،۴۰۰ دفتر با بیش از ۳۶۰۰۰ کارمند ارتباط دارد. این نهاد خدمات بیمه ای را در هر پنج قاره ارائه می دهد. همچنین بنیان خود را با محوریت ایمنی در جاده ها ، جلوگیری از تصادفات ، فرهنگ ، اقدامات اجتماعی و ارتقاء سلامت اجرا می کند. Fundación MAPFRE در بیش از ۳۴ کشور جهان فعالیت می کند و تاکنون ۸،۴۰۰ رویداد را برگزار کرده است.

 

۵- ایندیتکس

INDITEX LOGO

آیا در مورد لباس های Zara ، Pull & Bear ، Stradivarius یا Massimo Dutti شنیده اید؟ یا شاید شما برخی از محصولات با این برچسب ها را در کمد خود آویزان کرده اید؟ مارک های ذکر شده متعلق به یکی از بزرگترین شرکت های اسپانیایی است که تحت نام Inditex فعالیت می کنند. این خرده فروش جهانی مد از سال ۱۹۶۳ در بازار فعالیت می کند و درآمد آن بالغ بر ۲۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است. بیش از ۷،۴۰۰ فروشگاه ایندیتکس وجود دارد که حدود ۱۷۱٫۸۰۰ کارمند را استخدام کرده است. این شرکت برای توسعه پایدار اقداماتی را انجام می دهد و تا سال ۲۰۲۰ این هدف را دارد که چیزی برای دفن زباله ها از فروشگاه ها ، کارخانه ها و مراکز لجستیک ارسال نکند.

 

۴- ACS

ACS LOGO

Actividades de Construcción y Servicios (ACS) از سال ۱۹۹۷ در بازار فعالیت می کند. هم اکنون به برخی از ساخت های مهندسی عمران – خدمات صنعتی و زیست محیطی ، تدارکات ، امتیازات زیرساخت های حمل و نقل و انواع مختلف ساخت و ساز تقسیم شده است. درآمد حدود ۳۹ میلیارد دلار تخمین زده شده است و تعداد کارمندان بیش از ۱۸۲۰۰۰ نفر است. شعب ACS در اروپا ، آسیا ، آمریکا و آفریقا واقع شده است. این بنا به دنبال ساخت و سازهای بسیاری ، به عنوان مثال ، مرکز همایش و نمایشگاه لئون در اسپانیا ، جاده ریلی لانگ آیلند در ایالات متحده یا مرکز فرهنگی شرقی کاولون در هنگ کنگ است. از این گذشته ، این شرکت اسپانیایی بخشی از Global Compact سازمان ملل است. این بدان معنی است که از پروژه های زیست محیطی مانند ابتکار افشای کربن پشتیبانی می کند.

 

۳- رپسول

REPSOL LOGO

Repsol – شرکت نفت اسپانیایی که در زمینه اکتشاف نفت ، گاز ، تولید ، توزیع و تجارت فعالیت می کند. به طور دقیق ، رپسول طیف وسیعی از کالاهای تخصصی مانند گاز پتک ، گاز بوتان و پروپان ، روغن های دیزلی و گرمایشی ، روان کننده ها ، مواد شیمیایی و گاز طبیعی را ارائه می دهد. در سال ۱۹۸۷ تشکیل شد و درآمدش حدود ۴۲ میلیارد دلار است. بسیاری از پروژه های بزرگ رپسول در ۳۱ کشور جهان با بیش از ۲۴٫۵۰۰ کارمند در حال انجام است.

این شرکت در لیست های زیر جایزه گرفته است :

  • ۵۰۰ شرکت برتر برای کار در جهان ،
    رتبه بندی ۲۵ شرکت بزرگترین شرکت نفت و گاز در سال ۲۰۱۸ توسط Forbes ،
    که جوایز بسیار ارزشمندی در صنعت هستند.

 

۲- بانکو سانتاندر

SANTANDER LOGO

بانکو سانتاندر پنجمین بانک بزرگ اروپا با درآمد بیش از ۵۵ میلیارد دلار است. این نام تجاری از شهری است که این شرکت در سال ۱۸۵۷ در آنجا تأسیس شده است. هم اکنون بیش از ۲۰۲٫۲۰۰ همکار ، که با بیش از ۱۳۳ میلیون مشتری کار می کنند ، این شرکت اسپانیایی خدمات مالی را به شرکت ها ، موسسات ، دانشگاه ها و مشتریان شخصی ارائه می دهد. علاوه بر این ، بانکو سانتاندر با مشکلات زیست محیطی روبرو است و برنامه صرفه جویی در مصرف انرژی را برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها ، کاهش مصرف کاغذ و کاهش انتشار CO2 بهبود داده است. واقعیت جالب دیگر این است که تا سال ۲۰۱۷ سانتاندر در مسابقات فرمول یک اسپانسر شرکت فراری بود.

۱- Telefónica

TELEFONCA LOGO

رتبه اول شرکتهای برتر اسپانیایی ، Telefónica است که خدمات ارتباطی از جمله پهنای باند ، موبایل و تلفن ثابت یا تلویزیون و اتصالات تلویزیونی و اینترنتی را ارائه می دهد. در سال ۱۹۲۴ به عنوان نام اصلی آن Compañía Telefónica Nacional de España تأسیس شد. با توجه به داده های فوربس ، در سال ۲۰۱۷ این شرکت جز ۱۱۰ شرکت بزرگ در مقیاس جهانی بود. در حال حاضر ، این شرکت در بازارهای بین المللی اروپا ، قاره آمریکا و آسیا فعالیت می کند و بیش از ۱۲۲۰۰۰ کارمند در این تیم عضو شده اند. درآمدش بیش از ۵۹ میلیارد دلار تخمین زده شده است و دفتر مرکزی این شرکت در مادرید واقع شده است. ما می توانیم این شرکت را تحت برخی مارک های مشهور مانند Movistar ، O2 و Vivo بیابیم ، اما چند مورد دیگر از Telefónica نیز وجود دارد مانند : Media Networks ، Wayra یا ElevenPath.

علاوه بر این ، این شرکت از بسیاری از فعالیت های ورزشی ، از بازیکنان اسپانیایی فوتبال ، تیم ملی راگبی انگلیس ، یا Yamaha Motor Racing پشتیبانی می کند. این نهاد همچنین درگیر پروژه های اجتماعی است و یک Fundacion Telefónica را راه اندازی می کند که در آموزش و ایجاد فرهنگ دیجیتال متمرکز است.

بنر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید