امحا 3 تن مواد مخدر در کرج

سردار حمید هداوند، در آیین امحای مواد مخدر به مناسبت هفته فراجا، افزود: ارزش این مواد مخدر به بیش از ۲ هزار میلیارد ریال می رسد، که این امر نشان دهنده ابعاد گسترده و مضر این پدیده در جامعه می باشد.

وی به افزود: از جمع کل این میزان مواد مخدر، ۱۲۸۱ کیلوگرم شیشه، ۱۷۴ کیلوگرم هروئین، ۵۱۰ کیلوگرم حشیش به دست آمده است، در حالی که مابقی حجم این مواد به دیگر نوع های مختلف مواد مخدر اختصاص یافته است.

سردار هداوند اظهار نمود: این مواد مخدر به دلیل تلاش های پیوسته و شبانه روزی مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر و نیز همکاری موثر دستگاه قضائی و شورای هماهنگی مبارزه با سایر دستگاه های انتظامی، کشف گردیده است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در طول سال جاری، بیش از ۱۱ تن انواع مختلف مواد مخدر در استان البرز کشف شده است، که بیش از ۶ تن از آن در مرزهای استان البرز کشف شده و بقیه با همکاری سایر استان ها شناسایی و توقیف شده اند.

نوشته های مرتبط

وی اظهار کرد: در این مدت، پلیس استان البرز ۲۶ باند مواد مخدر را شناسایی و از بین برده است.

ارشدترین مقام انتظامی استان البرز افزود: با اجرای ۱۲ طرح مناطق آلوده، جمع آوری معتادان متجاهر در این استان صورت گرفته و این عملیات با افزایش ۵۴ درصدی نسبت به سال گذشته، به موفقیت آمیزی ادامه یافته است.

سردار هداوند در پایان تأکید کرد: اجرای طرح های جمع آوری معتادان و متجاهر و انتقال آنها به مراکز بازپروری، تأثیر به سزایی در کاهش نرخ سرقت های خرد این استان داشته است، زیرا بیشترین سرقت ها توسط معتادان متجاهر انجام می شود.

مواد مخدر در کرج

پرونده های مرتبط با مواد مخدر معمولاً به دو دسته خرد و کلان تقسیم می شوند. با این حال، تعداد وکلایی که این دو نوع پرونده را پذیرش می کنند در ایران به تعداد کمی محدود است و تعداد آن ها به 100 نفر نمی رسد. این نوع پرونده ها به دلیل سنگین بودن و شکل گیری مسائل حقوقی ویژه، نیازمند تخصص و تجربه وکیلان متخصص در این حوزه است. دستمزد وکیل مواد مخدر کرج نیز به دلیل پیچیدگی و سنگین بودن پرونده ها، معمولاً به میزان بالایی ارتقا می یابد.

نقش وکیل مواد مخدر کرج

وکیل مواد مخدر به عنوان نماینده ای انتخاب می شود تا پرونده ی مشتبک شاکی یا متهم را در دادگاه پیگیری کرده و به حل مسائل مربوطه کمک کند. این وکیل، که تخصص خود را در زمینه مواد مخدر دارد، وظیفه دارد تا جوانب مختلف پرونده را با دقت مورد بررسی قرار دهد. از جمله وظایف وکیل مواد مخدر، تلاش برای یافتن نقاط ضعف و فرصت های موکل خود در مواردی مانند عفو، کاهش مجازات و غیره می باشد و این مطالب را به قاضی ارائه دهد.

وکیل مواد مخدر در کرج اینگونه گفته است که : به عنوان یک ساکن محلی، با محیط و افراد کرج آشنا بوده و اطلاعات کافی دارد که در صورت نیاز به تحقیقات در پرونده موکلش به کجا مراجعه کند و چگونه از چه منابعی مدارک جمع آوری کند. این وکیل با رعایت قوانین و مقررات قانونی، تمامی اقدامات خود را با هدف کمک به موکل انجام می دهد.

چرا وکیل نیاز داریم؟

به طور کلی، این تقسیم بندی به سه دسته تسخیری، معاضدتی و انتخابی صورت می گیرد. در ادامه توضیحات:

  • وکیل تسخیری: در برخی موارد، مجرمان به صورت خودخواسته وکیلی را انتخاب نمی کنند و وکیل توسط دادگاه به عنوان وکیل مدافع مجرم تعیین می شود. این وکیل با تشخیص دادگاه به پرونده وارد شده و وظیفه دفاع از متهم را بر عهده می گیرد.
  • وکیل معاضدتی: در صورتی که مجرم توانایی مالی برای انتخاب وکیل خصوصی را نداشته باشد، دادگاه ممکن است یک وکیل معاضدتی رایگان را به عنوان مدافع ایشان انتخاب کند. این وکیل به عنوان وکیل دولتی به متهم کمک می کند.
  • وکیل انتخابی: اگر متهم توانایی مالی داشته باشد و خود به میل خود وکیل خاصی را انتخاب کند، این وکیل به عنوان وکیل انتخابی شخص ایشان می شود. این انتخاب به متهم امکان می دهد وکیلی با تخصص در حوزه مواد مخدر را انتخاب کرده و از خدمات وی بهره مند شود.

سخن پایانی

مصرف مواد مخدر نه تنها در زمان درگیری با آن ها آسیب های جسمی و روحی ایجاد می کند بلکه عوارض طولانی مدت آن می تواند بر جامعه و فرد خود تأثیر گذار باشد. قانون با نظر به این ابعاد و آسیب ها سعی در تنبیه و بازداری از مصرف مواد مخدر دارد و همچنین از اصل عدالت بهره می برد تا در مواجهه با مجرمین، مجازات با توجه به تقصیرات فردی تعیین شود.

امکان انتخاب وکیل توسط مجرمین مواد مخدر امکانی است که این افراد را قادر به دفاع موثر از حقوق خود در دادگاه می سازد. این امکان به آنها فرصت می دهد تا اگر در جایی بی تقصیر هستند یا تقصیرشان کمتر است، در مورد اتهامات وارد شده مجازات شوند. این اصل اساسی در حقوق به نام “پیش از همه معاشرت” (Presumption of Innocence) شناخته می شود.

انتهای مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط