شغل های پردرآمد در استرالیا ۲۰۲۳

شغل های پردرآمد در استرالیا : استرالیا کشوری بزرگ با مردم و منابع زیادی است. استرالیا چیزهای زیادی مانند آهن، زغال سنگ، گاز، طلا، گوشت و پشم را می سازد و به کشورهای دیگر می فروشد. استرالیا نیز از کشورهای دیگر چیزهای زیادی مانند نفت، ماشین، کامپیوتر و دارو می خرد. چین بزرگترین کشوری است که استرالیا با آن تجارت می کند.

استرالیا انواع مختلفی از مشاغل برای افراد دارد. بیشتر مردم در خدماتی مانند بانکداری، مراقبت های بهداشتی، آموزشی و گردشگری کار می کنند. برخی از مردم در کشاورزی کار می کنند، مانند کشت گندم، جو، شکرو .. برخی از افراد در زمینه تولید مانند ساخت مواد غذایی، ماشین آلات، فلزات و مواد شیمیایی کار می کنند. برخی از افراد در معدن کار می کنند، مانند حفاری برای مواد معدنی و فلزات.

استرالیا کشوری ثروتمند و موفق است. برای مدت طولانی بدون توقف رشد کرده است. تورم پایین و بیکاری کم دارد. سیاست ها و قوانین خوبی دارد که به اقتصاد کمک می کند. کارگران باهوش و ماهری دارد که چیزهای جدید می سازند و مشکلات را حل می کنند.

برخی از شغل های پردرآمد در استرالیا

– تکنسین های ساختمان و مهندسی: این افراد حرفه ای به طور متوسط 110 دلار در ساعت درآمد دارند و مسئولیت طراحی، آزمایش و نگهداری سازه ها و سیستم های مختلف را بر عهده دارند.

نوشته های مرتبط

– مدیران ساخت و ساز: این مدیران بر برنامه ریزی، بودجه بندی و اجرای پروژه های ساختمانی نظارت می کنند و به طور متوسط 111 دلار در ساعت درآمد دارند.

– متخصصان بیهوشی: این پزشکان برای بیمارانی که تحت عمل جراحی یا سایر روش های پزشکی قرار می گیرند، بیهوشی می کنند و به طور متوسط 124 دلار در ساعت درآمد دارند.

– دندانپزشکان: این متخصصان بهداشت دهان و دندان مشکلات مختلف دندان را تشخیص و درمان می کنند و به طور متوسط 131 دلار در ساعت درآمد دارند.

– تکنسین های معدن: این کارگران تجهیزات مورد استفاده برای استخراج مواد معدنی را اداره و نگهداری می کنند و به طور متوسط 139 دلار در ساعت درآمد دارند.

– خدمات بانکی و مالی: این متخصصان در زمینه های مختلف مالی به مشتریان مشاوره و کمک می کنند و به طور متوسط 140 دلار در ساعت درآمد دارند.

– جراحان: این پزشکان برای درمان بیماری ها و جراحی های مختلف، عمل هایی را روی بیماران انجام می دهند و به طور متوسط 148 دلار در ساعت درآمد دارند.

– مدیران: این رهبران بر فعالیت های تیم ها و بخش های مختلف نظارت و هماهنگی می کنند و به طور متوسط 150 دلار در ساعت درآمد کسب می کنند.

البته، اینها تنها مشاغل پردرآمد در استرالیا برای مهاجران نیستند. بسیاری از زمینه ها و بخش های دیگری نیز وجود دارند که فرصت های سودآوری را برای کارگران خارجی ارائه می دهند، مانند توسعه نرم افزار و اپلیکیشن، آموزش، پرستاری، حقوق، حسابداری، مهندسی و غیره.
برای کار در استرالیا به عنوان یک مهاجر، باید ویزای کاری معتبری را دریافت کنید که متناسب با مهارت ها، شرایط و اهداف شما باشد. انواع مختلفی از ویزای کار موجود است، مانند ویزای مستقل ماهر، ویزای کارفرما، ویزای موقت کمبود مهارت و غیره. می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی وزارت امور داخلی استرالیا در مورد شرایط ویزای کار اطلاعات بیشتری کسب کنید. مطلب مرتبط : حقوق کارگر ساده در استرالیا ۲۰۲۳

چند شهر محبوب برای زندگی و کار در استرالیا کدامند؟

استرالیا کشوری فوق العاده برای زندگی و کار است و فرصت ها و جاذبه های زیادی برای مهاجران دارد. برخی از محبوب ترین شهرها برای زندگی و کار در استرالیا عبارتند از:

-ملبورن (Melbourne): این شهر به طور گسترده به عنوان پایتخت فرهنگی استرالیا با جمعیتی متنوع و پر جنب و جوش، هنرهای غنی و صحنه سرگرمی و فرهنگ قهوه در سطح جهانی شناخته می شود. ملبورن همچنین میزبان برخی از بهترین رویدادهای ورزشی در این کشور است، مانند مسابقات تنیس اوپن استرالیا و فینال بزرگ AFL. ملبورن دارای آب و هوای معتدل، با چهار فصل متمایز و بارندگی متوسط است. همچنین از طریق هوا، جاده و راه آهن به سایر نقاط استرالیا و جهان ارتباط خوبی دارد.

-سیدنی (Sydney): این شهر بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا است و به خاطر دیدنی‌های نمادین خود مانند خانه اپرای سیدنی و پل هاربر مشهور است. سیدنی شهری جهانی است، با جمعیتی متنوع و جهانی، اقتصادی پر رونق و زندگی شبانه پر جنب و جوش. سیدنی آب و هوای نیمه گرمسیری دارد و تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل دارد. همچنین با زیبایی های طبیعی مانند کوه های آبی، پارک ملی سلطنتی و سواحل احاطه شده است.

-بریزبن (Brisbane): این شهر پایتخت کوئینزلند است و به خاطر سبک زندگی آفتابی و آرام خود شناخته شده است. بریزبن شهری با رشد سریع، با اقتصاد قوی، جمعیت جوان و تحصیل کرده و فرهنگی دوستانه است. بریزبن دارای آب و هوای نیمه گرمسیری با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های معتدل است. همچنین به برخی از بهترین جاذبه های طبیعی استرالیا مانند ساحل طلایی، ساحل آفتاب و دیواره مرجانی بزرگ نزدیک است.

-آدلاید (Adelaide): این شهر پایتخت استرالیای جنوبی است و اغلب به دلیل معماری تاریخی خود، “شهر کلیساها” نامیده می شود. آدلاید شهری آرام و مقرون به صرفه، با کیفیت زندگی بالا، جمعیتی متنوع و چندفرهنگی است. آدلاید دارای آب و هوای مدیترانه ای، با تابستان های گرم و خشک و زمستان های خنک و مرطوب است. همچنین در نزدیکی برخی از دیدنی‌ترین مناطق استرالیا، مانند دره باروسا، تپه‌های آدلاید و جزیره کانگورو قرار دارد.

شهر آدلاید استرالیا
Adelaide

-پرث (Perth): این شهر پایتخت استرالیای غربی است و منزوی ترین شهر بزرگ جهان است. پرث شهری مدرن و پویا، با اقتصاد پررونق، فرهنگی پر جنب و جوش و جمعیتی دوستانه است. پرث دارای آب و هوای مدیترانه ای، با تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل و مرطوب است. همچنین دارای زیبایی های طبیعی مانند رودخانه سوان، پارک کینگز و سواحل است.

-هوبارت (Hobart): این شهر پایتخت تاسمانی است و دومین شهر قدیمی استرالیا است. هوبارت شهری جذاب و تاریخی با میراث غنی، صحنه هنری خلاقانه و فرهنگ غذایی لذیذ است. هوبارت دارای آب و هوای اقیانوسی، با تابستان های معتدل و زمستان های خنک است. همچنین با مناظر خیره کننده ای مانند کوه ولینگتون، شبه جزیره تاسمان و جزیره برونی احاطه شده است.

-کانبرا (Canberra): این شهر پایتخت استرالیا، و مقر دولت فدرال است. کانبرا شهری برنامه ریزی شده، با چیدمان وسیع، محیطی سبز و استاندارد بالای زندگی است. کانبرا دارای آب و هوای اقیانوسی با تابستان های گرم و زمستان های سرد است. همچنین به برخی از بهترین جاذبه های استرالیا مانند یادبود جنگ استرالیا، گالری ملی استرالیا و کوه های برفی نزدیک است.

اینها تنها تعدادی از شهرهای محبوب برای زندگی و کار در استرالیا هستند. مکان های بسیار دیگری وجود دارد که فرصت ها و تجربیات عالی را برای مهاجران ارائه می دهد.

چگونه می توانم در استرالیا به عنوان یک مهاجر کار پیدا کنم؟

یافتن شغل در استرالیا به عنوان یک مهاجر می تواند چالش برانگیز باشد، اما غیرممکن نیست. فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، مانند نوع ویزای شما، مهارت ها و صلاحیت هایی که دارید، صنعت و مکانی که ترجیح می دهید، و در دسترس بودن فرصت ها در بازار کار استرالیا.

در اینجا چند مرحله وجود دارد که می تواند به شما در یافتن شغل در استرالیا به عنوان یک مهاجر کمک کند:

– ابتدا باید ویزای کاری معتبری داشته باشید که به شما امکان کار قانونی در استرالیا را می دهد. انواع مختلفی از ویزای کار برای انواع مختلف کارگران وجود دارد، مانند ویزای مستقل ماهر، ویزای کارفرما، ویزای موقت کمبود مهارت و غیره. می توانید شرایط و صلاحیت هر ویزا را در وب سایت رسمی وزارت استرالیا بررسی کنید.

– دوم، شما باید رزومه خود را مطابق با استانداردها و انتظارات استرالیا تهیه کنید. شما باید مهارت ها، صلاحیت ها و دستاوردهای مربوطه خود را برجسته کنید و آنها را با شغل خاصی که برای آن درخواست می کنید تطبیق دهید. همچنین باید از زبان واضح و مختصر استفاده کنید، از اشتباهات املایی و گرامری خودداری کنید و از قالب و طرح بندی حرفه ای استفاده کنید.

– سوم، شما باید به دنبال فرصت های شغلی باشید که با مشخصات و ترجیحات شما مطابقت دارد. می‌توانید از پورتال‌های شغلی آنلاین مختلفی مانند Indeed، Seek یا CareerOne برای جستجو و درخواست مشاغل در استرالیا استفاده کنید. همچنین می‌توانید از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، مانند لینکدین، برای برقراری ارتباط با کارفرمایان و استخدام‌کنندگان بالقوه استفاده کنید. همچنین می توانید با آژانس های استخدام استرالیایی که در زمینه یا صنعت شما تخصص دارند تماس بگیرید و برای کمک و راهنمایی در آنها ثبت نام کنید.

– چهارم، باید برای فرآیند مصاحبه شغلی آماده شوید که بسته به کارفرما و موقعیت ممکن است متفاوت باشد. شما باید در مورد شرکت تحقیق کنید، پاسخ های خود را به سوالات رایج مصاحبه تمرین کنید، لباس مناسب بپوشید و وقت شناس و مودب باشید. همچنین باید بعد از مصاحبه ایمیل تشکر را پیگیری کنید و علاقه و اشتیاق خود را برای این کار اعلام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط