حقوق کارگر ساده در استرالیا
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 4 دقیقه

 

شخصی که در استرالیا کار می کند چقدر می تواند درآمد کسب کند؟

فردی که در استرالیا کار می کند معمولاً سالانه حدود ۹۰،۸۰۰ AUD (در انگلیسی: دلار استرالیایی Australian Dollar)درآمد دارد. دامنه حقوق از ۲۳۰۰۰ AUD (کمترین میانگین) تا ۴۰۵،۰۰۰ AUD . این متوسط حقوق سالانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق و دستمزد بین مشاغل مختلف به شدت متفاوت است.

حقوق کارگر ساده در استرالیا

میانگین ، حداکثر ، حداقل 

محدوده حقوق و دستمزد
حقوق در استرالیا از ۲۳،۰۰۰ AUD در سال (حداقل حقوق) تا ۴۰۵،۰۰۰ AUD در سال است.

بیشتر بخوانید : گذرنامه های معتبر جهان در دوران کرونا

حقوق متوسط
متوسط حقوق ۸۹۰۰۰ AUD در سال است ، به این معنی که نیمی از افراد (۵۰٪) کمتر از ۸۹،۰۰۰ AUD درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از ۸۹،۰۰۰ AUD درآمد دارند. متوسط نشان دهنده ارزش دستمزد متوسط است.

صدک ها
صدک ۲۵ و ۷۵٫ با مطالعه نمودار توزیع حقوق و دستمزد ، ۲۵٪ از مردم کمتر از ۵۰،۴۰۰ AUD دریافت می کنند در حالی که ۷۵٪ آنها بیش از ۵۰،۴۰۰ AUD درآمد دارند. همچنین با توجه به نمودار ، ۷۵٪ از مردم کمتر از ۲۴۲،۰۰۰ AUD درآمد دارند در حالی که ۲۵٪ بیش از ۲۴۲،۰۰۰ AUD درآمد دارند.

حقوق کارگر ساده در استرالیا

مقایسه حقوق با سالها تجربه

حقوق شخص به مرور چگونه پیشرفت می کند؟

سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است. طبیعتاً هرچه سالها ی تجربه بالاتر باشد ، دستمزد نیز بالاتر می رود.به طور کلی ، کارکنانی که از دو تا پنج سال تجربه دارند به طور متوسط ۳۲٪ بیشتر از تازه کارها در تمام صنایع و رشته ها درآمد دارند.افراد حرفه ای با تجربه بیش از پنج سال به طور متوسط ۳۶ درصد بیشتر از کسانی که پنج سال یا کمتر سابقه کار دارند درآمد کسب می کنند.

تغییر در حقوق براساس تجربه از یک مکان به مکان دیگر متفاوت است و بستگی زیادی به زمینه شغلی نیز دارد.با رسیدن به مرز ده سال ، حقوق ۲۱٪ و برای کسانی که از مرز ۱۵ سال عبور کرده اند ۱۴٪ اضافی افزایش می یابد.(در نظر داشته باشید که این ارقام فقط به عنوان راهنما ارائه می شوند.)

حقوق کارگر ساده در استرالیا

مقایسه حقوق و دستمزد با شاخص تحصیلات

سطح تحصیلات چه تاثیری بر حقوق شما دارد؟

همه ما می دانیم که تحصیلات عالی معادل حقوق بیشتری است ، اما مدرک چقدر می تواند پول بیشتری به درآمد شما اضافه کند؟تغییر در حقوق و دستمزد مبتنی بر تحصیلات از مکانی به مکان دیگر به شدت متفاوت است و بستگی زیادی به رشته شغلی نیز دارد.

حقوق کارگر ساده در استرالیا

حقوق کارگر ساده :

کارگر ساده با مدرک دیپلم به طور متوسط ۱۷ درصد بیشتر از هم سن و سال های خود که فقط به سطح دبیرستان رسیده اند درآمد دارند.کارکنانی که لیسانس گرفته اند ۲۴٪ بیشتر از کسانی که فقط موفق به اخذ گواهینامه یا مدرک دیپلم شده اند درآمد دارند.افرادی که مدرک کارشناسی ارشد دریافت کرده اند حقوق هایی دریافت می کنند که ۲۹ درصد بیشتر از افراد دارای مدرک کارشناسی است.

سرانجام ، دارندگان دکترا در حالی که کار مشابهی را انجام می دهند ، به طور متوسط ۲۳ درصد بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی ارشد درآمد دارند.

حقوق کارگر ساده در استرالیا

مقایسه حقوق از نظر جنسیت

گرچه جنسیت نباید تاثیری در حقوق و دستمزد داشته باشد ، اما در استرالیا تأثیر دارد. چه کسی حقوق بیشتری می گیرد: مردان یا زنان؟ کارمندان مرد در استرالیا ۶٪ بیشتر از همکاران زن خود در تمام بخش ها درآمد دارند.

حقوق کارگر ساده در استرالیا

متوسط درصد افزایش سالانه حقوق در استرالیا

 

حقوق کارگر ساده در استرالیا

افزایش حقوق سالانه در استرالیا چقدر است؟ چند بار کارمندان حقوق دریافت می کنند؟کارمندان در استرالیا اصولا هر ۱۶ ماه یکبار افزایش حقوق را تقریباً ۸٪ مشاهده می کنند.

 

منبع : SALARY EXPLORER

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید