تصویر بنر تریبون

معرفی بیمارستان های قطر

در قطر، تعدادی بیمارستان معتبر و برجسته وجود دارد که خدمات درمانی عالی ارائه می‌دهند. برخی از بهترین بیمارستان‌ها در قطر عبارتند از:

 1. بیمارستان های عمومی و دولتی:
  • بیمارستان حمد (Hamad General Hospital): یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین بیمارستان‌های قطر با ظرفیت بیش از 600 تخت و ارائه دهنده خدمات پزشکی تخصصی و پیچیده است.
  • بیمارستان رمیله (Rumailah Hospital): یک بیمارستان جامع با بیش از 600 تخت که خدمات پزشکی و جراحی گسترده‌ای ارائه می‌دهد و بخشی از شرکت پزشکی حمد (HMC) است.
  • بیمارستان الوکره (Al Wakra Hospital): با ظرفیت 250 تخت و تخصص در جراحی عمومی، پزشکی داخلی، اطفال و زنان و زایمان. این بیمارستان به دلیل خدمات عالی خود معروف است و با دانشگاه پزشکی وایل کورنل همکاری دارد.
 2. بیمارستان‌های خصوصی:
  • بیمارستان العمادی (Al Emadi Hospital): بیمارستانی با تخصص‌های گسترده از جمله قلب، جراحی، اطفال و زنان و زایمان.
  • بیمارستان الاهلی (Al-Ahli Hospital): یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های خصوصی در قطر که خدمات پزشکی گسترده‌ای از جمله جراحی عمومی، قلب، ارتوپدی، و روانپزشکی ارائه می‌دهد.
  • بیمارستان ویو (The View Hospital): بیمارستانی مدرن با تجهیزات پیشرفته و همکاری بین‌المللی با بیمارستان Cedars-Sinai. این بیمارستان خدمات درمانی جامع از جمله جراحی‌های کم تهاجمی و مراقبت‌های اولیه، ثانویه و ثالثیه ارائه می‌دهد.
 3. بیمارستان‌های تخصصی:
  • مرکز پزشکی سدرا (Sidra Medicine): بیمارستان تخصصی برای زنان و کودکان که به ارائه خدمات پزشکی پیشرفته و تحقیقاتی اختصاص دارد.
  • بیمارستان اسپتار (Aspetar): بیمارستانی مشهور در زمینه ارتوپدی و پزشکی ورزشی که به عنوان یکی از مراکز پیشرو در خاورمیانه شناخته می‌شود.

این بیمارستان‌ها به دلیل کیفیت بالای خدمات، تجهیزات مدرن و تیم‌های پزشکی مجرب، از بهترین‌ها در قطر به شمار می‌آیند.

مطلب مرتبط : بررسی مهاجرت دندانپزشکان به قطر

مطلب مرتبط :‌شرایط مهاجرت پزشکان به قطر چگونه است؟

انتهای مطلب

تصویر بنر تریبون

لطفا اگر این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید! این کمک بزرگی به ما خواهد کرد.

مطالب مرتبط

مشتاق دیدن نظرات و پیشنهادات شما هستیم ...

در صورتی که درباره این مطلب نظر ، پیشنهاد و یا انتقادی دارید با ما مطرح کنید ، ما به سرعت رسیدگی خواهیم کرد . سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *