درباره اقتصاد مونترال و این شهر بزرگ بیشتر بدانیم

مونترال، شهری در استان کبک کانادا، دومین شهر بزرگ این کشور و پانزدهمین شهر بزرگ آمریکای شمالی است. این شهر با جمعیتی حدود 1.7 میلیون نفر، یکی از مراکز مهم اقتصادی، فرهنگی و تجاری در کانادا و جهان است.

اقتصاد مونترال بر پایه خدمات، فناوری و تولید استوار است. این شهر میزبان شرکت های بزرگی مانند IBM، Bombardier و Ubisoft است. مونترال همچنین یک مرکز مهم مالی و بانکی است و میزبان چندین بانک و بورس اوراق بهادار است.

جمعیت مونترال چقدر است؟

بر اساس آخرین برآوردها، جمعیت مونترال تا سال 2021، 1.76 میلیون نفر است. این امر آن را به دومین شهر پرجمعیت کانادا، پس از تورنتو تبدیل می کند. مونترال همچنین بزرگترین شهر استان کبک و دهمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی است.

فاصله این شهر تا پایتخت کانادا با ماشین چقدر است؟

فاصله مونترال تا اتاوا، پایتخت کانادا، با ماشین حدود 200 کیلومتر است . زمان رانندگی بستگی به ترافیک و مسیر دارد، اما معمولاً حدود دو ساعت طول می کشد . گزینه های دیگری نیز برای سفر بین دو شهر وجود دارد، مانند قطار، اتوبوس یا هواپیما.

نوشته های مرتبط

آب و هوای مونترال در تابستان و زمستان چگونه است؟

آب و هوای مونترال

 • فصل تابستان:
  • از ژوئن تا آگوست طول می کشد.
  • معمولا گرم و آفتابی است.
  • میانگین دمای بالا 27.2 درجه سانتیگراد (81 درجه فارنهایت) و متوسط دمای پایین 16.4 درجه سانتیگراد (62 درجه فارنهایت) است.
  • ممکن است امواج گرما، رعد و برق، و رطوبت بالا نیز وجود داشته باشد.
 • فصل زمستان:
  • از دسامبر تا فوریه ادامه دارد.
  • بسیار سرد و برفی است.
  • میانگین دمای بالا -4.2 درجه سانتیگراد (24 درجه فارنهایت) و متوسط پایین آن -13.6 درجه سانتیگراد (8 درجه فارنهایت) است.
  • ممکن است حتی با عامل سرمای باد یا در هنگام سرماخوردگی سردتر شود.
  • فصلی است که بیشترین میزان بارش برف را دارد و به طور متوسط حدود 210 سانتی متر (83 اینچ) در سال است.

مطلب مرتبط : درباره شهر تورنتو کانادا در سال ۲۰۲۳ بیشتر بدانیم

مونترال در زمستان

اقتصاد مونترال بر چه اساسی استوار است؟

مونترال یکی از مهم ترین مراکز اقتصادی در کانادا و آمریکای شمالی است. اقتصاد متنوع و پویایی دارد که بر صنایع و بخش‌های گوناگون بنا شده است. برخی از اصلی ترین آنها عبارتند از:

هوا فضا: مونترال خانه بسیاری از شرکت ها و سازمان های هوافضا مانند Bombardier، Pratt & Whitney، CAE، Bell Helicopter و سازمان بین المللی هوانوردی است. مونترال از نظر مشاغل هوافضا، چهارمین مرکز بزرگ آمریکای شمالی است.

کالاهای الکترونیکی: مونترال تولید کننده و صادرکننده عمده کالاهای الکترونیکی مانند کامپیوتر، نرم افزار، تجهیزات مخابراتی و بازی های ویدئویی است. مونترال میزبان بسیاری از شرکت های پیشرو در این زمینه مانند IBM، Microsoft، Ubisoft، Ericsson و CGI است. مونترال همچنین به دلیل هوش مصنوعی و تحقیقات و نوآوری های یادگیری عمیق شناخته شده است.

داروسازی: مونترال مرکز داروسازی و بیوتکنولوژی است که دارای مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاه ها و امکانات تولیدی بسیاری است. مونترال دارای بیش از 600 شرکت در این بخش است که بیش از 25000 نفر را استخدام می کند. برخی از نام های برجسته عبارتند از Merck، Pfizer، Novartis، Sanofi و GSK.

گردشگری: مونترال یک مقصد گردشگری محبوب است که سالانه میلیون ها بازدیدکننده را به خود جذب می کند. مونترال یک میراث فرهنگی غنی، یک زندگی شبانه پر جنب و جوش، یک غذای متنوع، و بسیاری از جشنواره ها و رویدادها را ارائه می دهد. برخی از جاذبه های اصلی عبارتند از: مونترال قدیمی، کلیسای نوتردام، پارک کوهستان رویال، استادیوم المپیک و موزه هنرهای زیبای مونترال.

حمل و نقل: مونترال یک مرکز حمل و نقل اصلی برای کانادا و آمریکای شمالی است، با یک بندر داخلی بزرگ، یک فرودگاه بین المللی، یک شبکه راه آهن و یک سیستم مترو. بندر مونترال بزرگترین بندر داخلی در جهان با جابجایی 26 میلیون تن بار در سال است.فرودگاه بین المللی مونترال-ترودو سالانه به بیش از 20 میلیون مسافر خدمات رسانی می کند. متروی مونترال یکی از شلوغ ترین سیستم های مترو در جهان است که روزانه بیش از 1.3 میلیون مسافر را جابه جا می کند.

اینها برخی از بخش های اصلی هستند که به اقتصاد مونترال کمک می کنند. همچنین صنایع دیگری مانند امور مالی، آموزش، فرهنگ، رسانه و سرگرمی نقش مهمی ایفا می کنند. مونترال شهری است که فرصت ها و چالش های زیادی را برای ساکنان و مشاغل خود ارائه می دهد.

مطلب مرتبط : قیمت اجاره خانه در کبک کانادا چقدر است؟

Bombardier
Bombardier

محله های ارزان و گران مونترال کدامند و قیمت آپارتمان ها چقدر است؟

مونترال شهری زیبا و متنوع با محله های زیادی برای انتخاب است. بسته به بودجه، ترجیحات و سبک زندگی خود، ممکن است برخی از مناطق را مناسب تر از سایرین بیابید. در ادامه اطلاعاتی در مورد محله های ارزان و گران در مونترال و قیمت آپارتمان ها آورده شده است.

طبق گزارش اخیر زامپر، متوسط اجاره یک آپارتمان 1 خوابه در مونترال تا اکتبر 2023، 1595 دلار است. این رقم نسبت به سال قبل 9 درصد افزایش داشته است. با این حال، قیمت اجاره بها در محله های مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. برخی از گران ترین محله ها برای اجاره آپارتمان 1 خوابه در مونترال عبارتند از:

 • Le Sud-Ouest: محله ای در جنوب غربی مرکز شهر مونترال با ترکیبی از مناطق صنعتی، مسکونی و تجاری
  • اجاره آپارتمان یک خوابه: 1800 دلار در ماه
  • جاذبه ها: رستوران ها، کافه ها، بارها، گالری های هنری، کانال لاچین
 • Quartier Ville-Marie: قلب مرکز شهر مونترال با جاذبه های تاریخی و فرهنگی
  • اجاره آپارتمان یک خوابه: 1785 دلار در ماه
  • جاذبه ها: مونترال قدیمی، کلیسای نوتردام، میدان هنر، شهر زیرزمینی
 • پارک لافونتین: محله ای سرسبز و آرام با فضای هنری
  • اجاره آپارتمان یک خوابه: 1599 دلار در ماه
  • جاذبه ها: پارک بزرگ، درختان، برکه ها، فواره ها، مجسمه ها
Le Sud-Ouest
Le Sud-Ouest

برخی از ارزان ترین محله ها برای اجاره آپارتمان 1 خوابه در مونترال عبارتند از:

 • LaSalle: محله ای حومه ای در کنار رودخانه سنت لارنس
  • اجاره آپارتمان یک خوابه: 1390 دلار در ماه
  • جمعیت: عمدتاً خانواده ها و مهاجران
  • ویژگی ها: مسکونی، تجاری و صنعتی
 • لویولا: محله ای چندفرهنگی و چندزبانه در بخش کوت-د-نژ-نوتردام-دو-گریس
  • اجاره آپارتمان یک خوابه: 1449 دلار در ماه
  • جمعیت: دانشجویان، متخصصان و خانواده ها
  • ویژگی ها: مسکونی، تجاری و اجتماعی
 • Côte-des-Neiges: محله ای متنوع با جمعیتی از اقوام، زبان ها، مذاهب و غذاهای مختلف
  • اجاره آپارتمان یک خوابه: 1495 دلار در ماه
  • جمعیت: دانشجویان، متخصصان و خانواده ها
  • ویژگی ها: مسکونی، تجاری و اجتماعی

اینها برخی از محله های اصلی در مونترال هستند که قیمت اجاره و ویژگی های متفاوتی دارند. البته عوامل بسیار دیگری نیز وجود دارد که بر هزینه و کیفیت زندگی در هر منطقه تأثیر می گذارد، مانند در دسترس بودن وسایل حمل و نقل عمومی، فضای پارکینگ، امکانات رفاهی، ایمنی و سطح سر و صدا. ممکن است بخواهید قبل از تصمیم گیری بیشتر تحقیق کنید یا خودتان از محله ها دیدن کنید.

مطلب مرتبط : بررسی صنعت هواپیمایی و شرکت های هواپیمایی کانادا

چه شرکت های مهم داخلی و خارجی در مونترال فعالیت می کنند؟

مونترال یک قطب اقتصادی بزرگ در کانادا و آمریکای شمالی است که شرکت های داخلی و خارجی زیادی در بخش ها و صنایع مختلف فعالیت می کنند. برخی از موارد مهم عبارتند از:

Bombardier: این یک شرکت چندملیتی کانادایی است که محصولات هوافضا و حمل و نقل مانند هواپیما، قطار و جت های تجاری تولید می کند. دفتر مرکزی Bombardier در مونترال است و بیش از 16000 نفر در این شهر استخدام می کند.

Ubisoft: این یک شرکت فرانسوی بازی های ویدیویی است که بازی های محبوبی مانند Assassin’s Creed، Far Cry و Just Dance را توسعه و منتشر می کند. Ubisoft یک استودیوی بزرگ در مونترال دارد که بیش از 4000 کارمند دارد و یکی از بزرگترین توسعه دهندگان بازی های ویدیویی در جهان است.

Pfizer: این یک شرکت داروسازی آمریکایی است که داروها و واکسن های مختلفی مانند ویاگرا، لیپیتور و پرونار را تولید و به فروش می رساند. فایزر یک مرکز تحقیق و توسعه در مونترال دارد که بیش از 1000 نفر را استخدام می کند و بر علوم اعصاب، ایمنی شناسی و بیماری های نادر تمرکز دارد.

CGI: این یک شرکت فناوری اطلاعات کانادایی است که مشاوره، یکپارچه سازی سیستم ها، برون سپاری و راه حل هایی را به مشتریان در بخش های مختلف مانند بانکداری، بهداشت، دولتی و خرده فروشی ارائه می دهد. دفتر مرکزی CGI در مونترال قرار دارد و بیش از 8000 نفر در این شهر استخدام می کند.

Air Canada: این شرکت حامل پرچم و بزرگترین شرکت هواپیمایی کانادا است که پروازهای داخلی و خارجی را به بیش از 200 مقصد انجام می دهد. دفتر مرکزی ایر کانادا در مونترال قرار دارد و بیش از 10000 نفر در این شهر مشغول به کار هستند.

اینها برخی از شرکت های مهم داخلی و خارجی هستند که در مونترال فعالیت می کنند. موارد دیگری نیز وجود دارند که به اقتصاد و تنوع شهر کمک می کنند. مونترال شهری است که فرصت ها و چالش های زیادی را برای مشاغل و کارگران خود ارائه می دهد.

مطلب مرتبط : بررسی صنعت هواپیمایی و شرکت های هواپیمایی کانادا

Air Canada در مونترال
Air Canada

چه دانشگاه های مهمی در مونترال وجود دارد؟

مونترال شهری است که دانشگاه های معتبر و متنوع زیادی برای ارائه دارد. طبق رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز در سال 2022، اینها برخی از بهترین دانشگاه‌های مونترال هستند:

دانشگاه مک گیل: این دانشگاه دارای بالاترین رتبه در مونترال و سومین دانشگاه برتر در کانادا است. این دانشگاه دارای 11 دانشکده و مدرسه است که طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. همچنین به دلیل تحقیق و نوآوری و همچنین تنوع بین المللی و برنامه های مبادله شناخته شده است.

دانشگاه مونترال: این بزرگترین دانشگاه مونترال و چهارمین دانشگاه بزرگ در کانادا است. این دانشگاه دارای هشت پردیس در سراسر شهر است که بیش از 600 برنامه در زمینه های مختلف ارائه می دهد. همچنین مرکز تحقیق و توسعه، به ویژه در علوم اعصاب، ایمونولوژی و بیماری های نادر است.

دانشگاه کنکوردیا: این دانشگاه جوان و پویا است که در سال 1974 با ادغام دو موسسه تاسیس شد. این دانشگاه دارای چهار دانشکده است که بیش از 300 برنامه در زمینه هنر، تجارت، مهندسی و علوم ارائه می دهند. همچنین در زمینه پایداری، خلاقیت و نوآوری اجتماعی پیشرو است.

دانشگاه کبک در مونترال: این یک دانشگاه عمومی فرانسوی زبان است که در سال 1969 تأسیس شد. دارای شش دانشکده و یک مدرسه است که بیش از 300 برنامه در علوم انسانی، علوم اجتماعی، آموزش، هنر، علوم و مدیریت ارائه می دهد. . همچنین شریک بسیاری از مراکز و مؤسسات تحقیقاتی مانند مؤسسه ملی تحقیقات علمی و هیئت ملی فیلم کانادا است.

دانشکده پلی تکنیک مونترال: این یک دانشکده مهندسی است که در سال 1873 تأسیس شد. این دانشکده وابسته به دانشگاه مونترال است و 15 برنامه کارشناسی و 71 برنامه کارشناسی ارشد را در رشته های مختلف مهندسی ارائه می دهد. همچنین عضو برنامه کرسی های تحقیقاتی کانادا و شورای تحقیقات علوم طبیعی و مهندسی کانادا است.

HEC Montreal: این یک مدرسه بازرگانی است که در سال 1907 تاسیس شد. این مدرسه به دانشگاه مونترال وابسته است و مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در مدیریت، حسابداری، مالی، بازاریابی و سایر زمینه های تجاری ارائه می دهد. همچنین توسط سه سازمان بین المللی معتبر است: AACSB International، AMBA و EQUIS.

مدرسه فناوری عالی – دانشگاه کبک: این یک دانشکده مهندسی است که در سال 1974 تأسیس شد. این دانشکده بخشی از شبکه دانشگاه کبک است و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار ارائه می دهد. ، و سایر زمینه های فناوری. همچنین در بسیاری از پروژه های تحقیقاتی و مشارکت با صنعت و دولت مشارکت دارد.

اینها برخی از دانشگاه های مهمی هستند که در مونترال قرار دارند. همه آنها نقاط قوت، تخصص و شهرت متفاوتی دارند. اگر علاقه مند به تحصیل در این شهر هستید، ممکن است بخواهید تحقیقات بیشتری انجام دهید یا برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آنها مراجعه کنید.

مکان های دیدنی در مونترال کدامند؟

جاذبه های گردشگری مونترال

 • کلیسای نوتردام مونترال: کلیسای گوتیک خیره کننده با فضای داخلی غنی
 • خیابان سخنرانی جوزف: بزرگترین کلیسای کانادا با گنبد دومین کلیسای جهان
 • پارک مانت رویال: پارک شهری بزرگ با مناظر پانوراما از شهر
 • مونترال قدیم: منطقه تاریخی شهر با ساختمان های جذاب و خیابان های سنگفرش
 • موزه هنرهای زیبای مونترال: موزه قدیمی و معتبر با مجموعه ای از آثار هنری از سراسر جهان

جمع بندی

مونترال یک شهر پویا و متنوع با اقتصاد قوی است. این شهر به دلیل موقعیت استراتژیک خود در آمریکای شمالی، نیروی کار ماهر و هزینه های پایین زندگی، یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاران، کارآفرینان و مهاجران است.مونترال یک شهر با آینده درخشان است. این شهر پتانسیل بالایی برای رشد اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی دارد.

مهترین منابعی که برای این مطلب استفاده شد :

universityguru

zumper

montrealinternational

انتهای مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط