اردوان فرهاد مشیری (مالک باشگاه اورتون انگلیس)

اردوان فرهاد مشیری مالک اورتون انگلیس در موناکو زندگی می کند. همسر سابق وی ، نازنین انصاری ، روزنامه نگار ایرانی مقیم لندن ، مدیر عامل کیهان لندن ، یک روزنامه هفتگی به زبان فارسی ، و تهیه کننده سریال در مانوتو می باشد همچنین آنها دو فرزند دارند.
اردوان فرهاد مشیری در سال ۱۹۵۵ در ایران متولد شد و در حال حاضر در موناکو ساکن می باشد.مشیری صاحب سهام بسیاری از شرکتهای فولادی و انرژی در انگلیس و روسیه است. وی پس از ملاقات با ثروتمندترین فرد روسیه ، آلیشر عثمانوف ، در اوایل دهه ۹۰ ، در چندین پروژه شریک عثمانوف شد .

وی از تاریخ ۲۹ ژوئن ۲۰۰۷ به عنوان مدیر شرکت سهامی باز میخایلوفسکی GOK مشغول به کار بود. او یک حسابدار دارای مجوز معتبر است. وی عضو انجمن حسابداران خبره و دارای مجوز است. وی فارغ التحصیل لیسانس اقتصاد و آمار از دانشگاه لندن است.
در حال حاضر ، آقای مشیری رئیس شرکت USM Holdings Ltd است و رئیس کارخانه معدن و فرآوری Lebedinsky OJSC می باشد. آقای مشیری همچنین مدیر توسعه استراتژیک در Metalloinvest Trading AG و مدیر و شریک هیئت مدیره ۸ شرکت دیگر است.

 

مالک ایرانی اورتون

نوشته های مرتبط

درباره فرهاد مشیری میتوان نوشت که حسابدار حرفه ای می باشد او جزو میلیاردرهایی است که به تازگی به جمع ثروتمندان بزرگ انگلیس اضافه شده است فرهاد مشیری به همراه شریکش، در سال ۲۰۰۷، ۱۴٫۶۵ درصد سهام باشگاه آرسنال را خریداری کردند و چند ماه بعد صاحب ۲۳ درصد سهام این باشگاه شدند. در همان روزها بود که مشیری اعلام کرد حداقل ۲۵ درصد سهام آرسنال را می‌ خواهد و در سال ۲۰۱۲، نزدیک به ۳۰ درصد سهام آرسنال به مشیری و شریکش رسید.

در فوریه ۲۰۱۶، اردوان فرهاد مشیری پس از واگذار کردن سهامش در آرسنال به علیشر عثمانوف، ۴۹.۹ درصد سهام باشگاه اورتون را خریداری کرد و جز سهام داران اصلی این باشگاه شد. گفته می‌ شود آقای مشیری مالک ایرانی باشگاه اورتون با قراردادی ۲۰۰ میلیون پوندی اختیار این باشگاه را در دست گرفته است و تا کنون تلاش شده بود تا هویت مالک جدید اورتون مخفی بماند، اما سرانجام باشگاه اورتون اعلام کرد که مشیری ۶۴ ساله تبدیل به سهام‌ دار اصلی این باشگاه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

هیچ محتوایی موجود نیست