تاریخچه شرکت کانن (CANON)

تاریخچه شرکت کانن : کانن یک شرکت ژاپنی است که در زمینه تصویربرداری و تولید محصولات نوری از جمله دوربین ها ، فتوکپی ها و چاپگرهای رایانه تخصص دارد. دفتر مرکزی canon در توکیو ژاپن است. کانن که در ابتدا در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد ، به علت ساخت دوربین های با کیفیت بالا ، به یک رهبر در تصویربرداری و شبکه سازی دیجیتال تبدیل شده است ، و یک تولید کننده عمده چاپگرهای شخصی و اداری ، دستگاههای کپی ، کنترلرها و دستگاههای فکس و همچنین تجهیزات پزشکی ، نیمه هادی و تجهیزات پخش است.

امروز ، متوسط فروش سالانه canon به طور متوسط ۴۱۵۷ میلیارد ین ژاپنی (۴۰٫۲۳ میلیارد دلار) است، و تقریباً ۱۳۰۰۰۰ نفر را در بیش از ۲۰۰ شرکت در سراسر جهان استخدام کرده است.در ادامه باید گفت که شما احتمالا زیاد نام برند نیکون را هم شنیده باشید , در این سالهای اخیر بزرگترین رقیب نیکون همیشه شرکت canon بوده است.بزرگترین شرکت های ژاپن کدامند ؟

شرکت کانن

قابل توجه شما خواننده عزیز که بدانید شرکت CANON بارها طرح های خود را در معرض فروش قرار داد ولی هیچ وقت موفق به فروش محصولات خود نشد!

نوشته های مرتبط

نوآوری و تحقیق مهم ترین کلید موفقیت canon است. شرکت canon به طور مداوم تقریباً ۱۰ درصد از فروش خالص خود را سالانه خود را به تحقیق و پژوهش اختصاص می دهد. تقریباً در ۷۰ سال ، ۲۶۵۲۸ اختراع توسط آن ها ثبت اختراع شده است. برخی از محصولات حاصل از تحقیقات canonو فناوری اختراع شده عبارتند از: موتور چاپ پرتو لیزر ، سیستم های چاپ جت حباب ، دستگاه های کپی کردن کاغذ ساده ، سیستم های تمرکز کنترل چشم برای دوربین ها و دوربین های فیلمبرداری ، و تثبیت کننده نوری تصویر برای دوربین فیلمبرداری و شکاری.

در سال ۱۹۳۰ ، گورو یوشیدا (۱۹۰۰-۱۹۹۳) و برادرزاده اش ، Saburo Uchida ، آزمایشگاه دقیق ابزارهای نوری را تأسیس کردند ، که توسط دوست صمیمی اوچیدا ، تکیشی میتارایی تأمین می شد. هدف اصلی آنها ایجاد دوربین ردیف برد ۳۵ میلی متری بود. در اوایل دهه سی ، دو مارک مشهور دوربین مینیاتوری ، Leica و Contax ، در آلمان تولید می شدند. در آن زمان ، یک دوربین leica 420 ین هزینه داشت ، در حالی که میانگین حقوق شروع یک فارغ التحصیل دانشگاه در ژاپن حدود ۷۰ ین در هر ماه بود.

موسس شرکت کانن

یوشیدا شیفته مهندسی دقیق دوربین های آلمانی مانند لایکا و کنتاکس بود اما نمیتوانست قیمت های فوق العاده زیاد آنها را هضم کند.یوشیدا تصمیم گرفت که دوربین Leica35 را مهندسی کند و بفهمد چرا اینقدر قیمت این دوربین بالاست ! اما چیزی پیدا نکرد !

در ژوئن سال ۱۹۳۴ ، یوشیدا و اوچیدا اولین دوربین خود را معرفی کردند. سه نوع از این محصول تبلیغ شد. با این حال ، هیچ مدرکی مبنی بر تولید هر یک از آنها یا حتی رسیدن به بازار وجود ندارد.

آزمایشگاه دقیق ابزارهای نوری شروع خوبی داشت ، به جز یک مشکل: آنها هنوز لنز را برای دوربین های خود نساخته بودند. گزینه های مختلفی در نظر گرفته شد و سرانجام با شرکت Nippon Kogaku Kogyo Japan Optical Industries، برای استفاده از لنزهای Nikkor توافق صورت گرفت. در فوریه سال ۱۹۳۶ ، آزمایشگاه ابزار دقیق نوری “Hansa Canon (مدل استاندارد با لنزهای Nikkor 50 میلی متر f / 3.5))” ، اولین دوربین تجاری موجود Kwanon را معرفی کرد. “هانزا” علامت تجاری شرکت Omiya Shashin Yohin Ltd.، Ltd. (فروشگاه دوربین عکاسی و لوازم جانبی Omiya) بود ، که قبلاً با آزمایشگاه ابزار دقیق نوری موافقت نامه فروش ویژه ای را امضا کرده بود. سال بعد نام شرکت به Canon تغییر یافت تا تصویری مدرن تر از خود نشان دهد.

پس از جنگ جهانی دوم

هنگامی که جنگ جهانی دوم در ۱۵ آگوست ۱۹۴۵ به پایان رسید اولین دوربین canon پس از جنگ با استفاده از مواد اولیه کشف شده از آوار ژاپن جنگ زده ساخته شد. سوابق نشان می دهد که فقط سه دوربین در آن سال تولید شده است. در اکتبر سال ۱۹۴۶ ، این شرکت دوربین “S II” را معرفی کرد که منظره یاب و فاصله یاب همراه را در یک دریچه واحد ترکیب می کند. در آوریل سال ۱۹۴۹ ، دوربین “II B” که دارای منظره یاب نوری سه حالته است ، معرفی شد. این دو مدل به تحکیم بنیاد این شرکت پس از جنگ کمک کردند.

دوربین قدیمی کانن s-ii

در اوت ۱۹۵۰ ، میتارایی برای رصد روند بازار دوربین ، به نمایشگاه بین المللی تجارت شیکاگو در ایالات متحده سفر کرد و به دنبال فرصت هایی برای ایجاد شبکه فروش در ایالات متحده بود. وی از دفتر مرکزی شرکت بل و هاول بازدید کرد و به دنبال همکاری آنها برای فروش دوربین های canon در ایالات متحده بود. مدیریت بل و هاول او را رد کردند ، زیرا آنها معتقد بودند که هر چقدر هم که خوب باشند ، دوربین های canon تا زمانی که در ژاپن ساخته می شوند در بازار ایالات متحده پذیرفته نمی شوند ! دلیل دیگر آن ها این بود که کارخانه های canon در ساختمان های چوبی قرار داشتند که به راحتی می توانستند آتش بگیرند.

bell and hawell

بلافاصله ، میتارایی تصمیم به ساخت کارخانه جدید گرفت. وی کارخانه سابق شرکت هواپیمایی حمل و نقل هوایی فوجی ، واقع در توکیو را خریداری کرد و در ژوئن سال ۱۹۵۱ ، یک کارخانه جدید که از مواد غیر قابل اشتعال ساخته شده بود را با مدرن ترین امکانات راه اندازی کرد و این شد که شرکت کانن به یکی از بزرگترین شرکت های یزرگ تولید دوربین تبدیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

هیچ محتوایی موجود نیست