انرژی سبز و هتل‌های ایرانی که پا در این راه نهادن

هتل‌هایی که از انرژی سبز در جهان استفاده می‌کنند معمولا دلایلی مانند کاهش آسیب‌های ناشی از صنعت گردشگری و هتلداری بر روی زمین، طبیعت و انرژی‌های تجدید‌ناپذیر دارند. این هتل‌ها در زمینه‌های مختلفی مانند: معماری بنای هتل، امکانات رفاهی، خدماتی که ارائه می‌دهند و منابع مورد استفاده اصول محیط زیستی را رعایت می‌کنند.

در اصطلاح به هتل‌هایی که از انرژی سبز استفاده می‌کنند هتل‌های سبز می‌گویند. این هتل‌ها در دنیا به هتل‌هایی گفته می‌شود که در سازوکار آن از محصولات، خدمات و امکانات سازگار با محیط زیست استفاده کردند. این هتل‌ها در اکثر نقاط دنیا با رویکردهای متفاوت و جالب مشغول فعالیت هستند. آسیب‌های جدی وارد شده به زمین و کاهش منابع طبیعی همه از جمله مواردی هستند که معماران و کسانی که در صنعت هتلداری فعالیت می‌کنند را مجاب به ساخت و ایجاد هتل سازوکار با محیط زیستی کرده است.

هتل‌ سبز به زبان ساده‌تر به هتل‌هایی گفته می‌شود که دوستدار زمین و سازگار با محیط زیست هستند. هتل‌هایی که مدیران آن به شرکت و اجرای برنامه‌هایی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌، آب و کاهش مواد زائد تولید شده توسط این صنعت علاقه‌مند هستند. این هتل‌ها در جهت حفظ و نگهداری از محیط زیست و زمین امکانات خود را گسترش می‌دهند و توسعه در آن‌ها گامی به سوی تحقق این اهداف است.

هتل انقلاب تهران

نوشته های مرتبط

رزرو هتل در این مجموعه‌ها معمولا بدون دغدغه زیست محیطی انجام می‌گیرد و شرایط بسیار خوبی را برای دوستداران محیط زیست و زمین به وجود می‌آورد. چنانچه با اقامت در این هتل‌ها علاوه بر از بین رفتن دغدغه‌های زیست محیطی به این صنعت و توسعه نیز کمک دوچندان می‌شود. اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که سبز بودن هتل و محل اقامت مهم است با اقامت در یک هتل سبز تجربه این نوع اقامت را خواهید داشت.

در کشور ما با توجه به اینکه هتلداری یک صنعت نوپا به‌شمار می‌رود این نوع از ساخت و ساز و شرایط نیز یک شرایط جدید و بسیار نویی به‌شمار می‌رود چنانچه تعداد هتل‌های انگشت شماری در ایران از انرژی سبز بهره برده و باعنوان هتل سبز یاد می‌شوند.

انرژی های بادی

در میان هتل‌های موجود در پایتخت هتل آزادی تهران با نام سابق هتل هایت یکی از بهترین هتل‌های پنج ستاره تهران است که جزء هتل‌های سبز و گروه هتل‌های پارسیان است. آزادی ششمین هتل از مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای پارسیان است که هتل انقلاب تهران، هتل استقلال تهران، هتل اوین، هتل پارسیان توچال و کوثر پنج نمونه دیگر از این مجموعه هتل‌ها هستند. نکته جالب توجه در مورد این هتل این است که در میان چهار هتل دیگر این مجموعه تنها هتل سبز هتل‌های پارسیان به‌شمار می‌رود.

هتل آزادی اولین نمونه این اقدامات در ایران محسوب می‌شود. هتل هایی مانند: هتل پارسیان کوثر اصفهان، هتل ترنج کیش، هتل داد یزد به شکل‌های مختلفی در راستای هتلداری سبز و کم کردن آسیب‌های وارده بر طبیعت تا به امروز قدم برداشتتند.

جالب است بدانید که علاوه بر هتل آزادی تهران هتل‌های دیگری در ایران وجود دارند که لقب سبز بودن را با توجه به رعایت اصول محیط زیستی یدک می‌کشند. از جمله هتل‌های سبز در ایران می‌توان به هتل پارسیان کوثر اصفهان، هتل ترنج کیش و هتل داد یزد اشاره کرد.

انتهای مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

هیچ محتوایی موجود نیست