معایب زندگی در لوکزامبورگ ۲۰۲۳

نوشته های مرتبط

معایب زندگی در لوکزامبورگ : لوکزامبورگ کشور کوچکی در شمال غربی اروپا است که دارای جغرافیا و اقتصاد غنی و متنوعی است. در ادامه حقایقی در مورد جغرافیا و اقتصاد لوکزامبورگ آورده شده است:

– لوکزامبورگ محصور در خشکی است، یعنی ساحل و دسترسی به دریا ندارد. با بلژیک، فرانسه و آلمان هم مرز است.

– لوکزامبورگ دو منطقه اصلی دارد: تپه ای اوسلینگ در شمال که بخشی از کوه های آردن است و گوتلند هموار در جنوب که بیشتر برای کشاورزی مناسب است.

– طولانی ترین رودخانه لوکزامبورگ Sauer است که به موزل می ریزد، آبراه اصلی اروپا.

– لوکزامبورگ دارای آب و هوای معتدل با چهار فصل متمایز است. میانگین دمای سالانه حدود 10 درجه سانتیگراد (50 درجه فارنهایت) و میانگین بارندگی سالانه حدود 800 میلی متر (31 اینچ) است.

– لوکزامبورگ یکی از کوچکترین کشورهای جهان و در عین حال یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. بر اساس برآورد صندوق بین المللی پول در سال 2022، این کشور دارای بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP) در جهان است.

– اقتصاد لوکزامبورگ مبتنی بر خدمات به ویژه بانکداری، مالی و بیمه است. همچنین مرکز اصلی موسسات اروپایی مانند دیوان عدالت اروپا و بانک سرمایه گذاری اروپا است.

– لوکزامبورگ دارای نیروی کار بسیار ماهر و چند زبانه و همچنین یک سیستم سیاسی و حقوقی باثبات است. همچنین از موقعیت خود در قلب اروپا و روابط نزدیک با همسایگان خود سود می برد.

– شرکای تجاری اصلی لوکزامبورگ آلمان، فرانسه، بلژیک و هلند هستند. عمده صادرات آن ماشین آلات، مواد شیمیایی، فلزات و محصولات لاستیکی است. عمده واردات آن سوخت معدنی، وسایل نقلیه، محصولات غذایی و تجهیزات الکتریکی است.

معایب زندگی در لوکزامبورگ

معایب زندگی در لوکزامبورگ چیست ؟

زندگی در لوکزامبورگ می‌تواند برای بسیاری از مهاجران تجربه‌ای عالی باشد، اما معایبی نیز دارد که قبل از مهاجرت باید از آنها آگاه باشید. در اینجا برخی از مشکلات اصلی زندگی در لوکزامبورگ ، آورده شده است:

– هزینه بالای زندگی: لوکزامبورگ یکی از گران ترین کشورهای اروپایی است که قیمت مسکن، کالاهای روزمره و خدمات آن بالاست. این می تواند زندگی را برای افرادی که دستمزد مناسبی ندارند یا بودجه کمی دارند دشوار کند.

– ازدحام: لوکزامبورگ علیرغم وسعت کوچکش پرجمعیت است و جمعیت دائما در حال افزایش است. این امر منجر به ترافیک، مشکلات پارکینگ و شلوغی حمل و نقل عمومی به خصوص در ساعات اوج می شود.

– فرهنگ کسب و کار محافظه کار: لوکزامبورگ فرهنگ تجاری سنتی و رسمی دارد که ممکن است برای همه مناسب نباشد. برای مهاجران ممکن است سازگاری با ساختار سلسله مراتبی، قوانین سختگیرانه لباس پوشیدن و روند کند تصمیم گیری دشوار باشد.

– زبان لوکزامبورگ: اگرچه اکثر مردم لوکزامبورگ به زبان های فرانسوی، آلمانی و انگلیسی صحبت می کنند، اما زبان رسمی لوکزامبورگ است که یک گویش آلمانی است. مهاجران اگر زبان لوگزامبورگی را یاد نگیرند، به ویژه در محیط های اجتماعی و حرفه ای، ممکن است احساس طرد شدن یا محرومیت کنند.

– آب و هوا: آب و هوا و آسمان خاکستری لوکزامبورگ باعث می شود احساس ناراحتی و افسردگی کنید، به خصوص اگر عاشق نور خورشید باشید. زمستان ها طولانی است و روزهای بارانی کم نیست، اما این بدان معناست که شما برای روزهای آبی آسمان ارزش بیشتری قائل خواهید شد.البته این معایب غیر قابل حل نیستند و بسیاری از مهاجران با وجود آنها از زندگی در لوکزامبورگ لذت می برند.

قیمت خانه در لوکزامبورگ در سال ۲۰۲۳ چقدر است ؟ 

بر أساس اطلاعات وب سایت athome.lu کشور لوکزامبورگ قیمت خانه در لوکزامبورگ بسیار بالا است و بسته به منطقه، نوع و اندازه ملک متفاوت است. در اینجا چند نکته کلیدی از نتایج آورده شده است:

(ویدئو  یکی از آگهی های فروش خانه به قیمت ۸۵۰ هزار یورو ، در وب سایت athome.lu)

– لوکزامبورگ یکی از گران ترین کشورهای اروپایی است که بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP) را در جهان دارد.

– متوسط قیمت درخواست ملک برای فروش در لوکزامبورگ 8470 یورو به ازای هر متر مربع در جولای 2023 بود که نسبت به جولای 2022 8.01 درصد کاهش داشت.

– قیمت درخواستی ملک برای فروش در منطقه سنتر با 10740 یورو به ازای هر متر مربع و کمترین قیمت در منطقه نورد با 6004 یورو به ازای هر متر مربع بود.

– متوسط قیمت درخواستی املاک اجاره ای در لوکزامبورگ 25.03 یورو در ماه به ازای هر متر مربع در جولای 2023 بود که نسبت به جولای 2022 4.60 درصد افزایش داشت.

– قیمت درخواستی املاک اجاره ای در منطقه مرکز با 28.11 یورو در ماه به ازای هر متر مربع و کمترین قیمت در منطقه Nord با 16.93 یورو در ماه به ازای هر متر مربع بود.

– 37,086 ملک برای فروش و 37,361 ملک برای اجاره در atHome.lu، یک پورتال پیشرو املاک در لوکزامبورگ فهرست شده بود.

– قیمت خانه های برای فروش بسته به موقعیت، متراژ و ویژگی های خانه از 170000 یورو تا 4390000 یورو متغیر بود.

امیدوارم این اطلاعات به شما در درک بهتر قیمت خانه در لوکزامبورگ کمک کرده باشد. اگر می‌خواهید جزئیات بیشتری ببینید یا فایل های مختلف را با هم مقایسه کنید، می‌توانید به وب سایت athome.lu کشور لوکزامبورگ مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

هیچ محتوایی موجود نیست