بررسی اره مویی دیوالت مدل DW788

آیا اره مویی دیوالت مدل DW788 شایسته شهرت برند دیوالت است؟ برای اطلاع از این موضوع، بررسی آزمایشی ما را ببینید. اره های مویی در ایجاد برش های ظریف، پیچیده و دقیق مهارت دارند. ببینید چه اتفاقی افتاد وقتی من یک مدل برتر را آزمایش کردم.

در نجاری ظریف، دقت نه تنها به مهارت بلکه به نوع ابزار هم بستگی داره. برای هنرمندان و صنعتگران، یک اره مویی قابل اعتماد، لازم است. دیوالت یکی از تولید کنندگان اصلی ابزار برقی درجه یکه و اره مویی دیوالت مدل DW788 هم از این قاعده مستثنی نیست.

اره مویی دیوالت مدل DW788: نگاهی گذرا

تصویر اره مویی دیوالت روی میز

 • امتیاز: 9 از 10

دقت در نجاری ظریف تقریبا به اندازه مهارت به ابزار هم بستگی داره و برای هنرمندان و صنعتگران، یه اره مویی قابل اعتماد، لازمه است. دیوالت یکی از تولید کنندگان اصلی ابزار برقی درجه یکه و اره مویی دیوالت مدل DW788 هم از این قاعده مستثنی نیست.

نوشته های مرتبط

من DW788 رو در کنار هفت اره مویی دیگه که رتبه بندی خوبی داشتن، تو کارگاه چوب بری خودم تست کردم تا ببینم چطور عمل می کنه. درسته که من به اندازه اون استادکارهایی که آنلاین دیدم ماهر نیستم، اما به اندازه کافی در مورد ابزار برقی (و چوب) اطلاعات دارم که بتونم بین یه اره ظریف معمولی و یه اره عالی تشخیص بدم.

با دقت در مورد بیش از 20 اره مویی تحقیق کردم و سپس هشت تا رو برای تست دقیق در کارگاه چوب بری خودم انتخاب کردم. من لزوما به دنبال گران ترین اره ها نبودم، بلکه به دنبال اونایی بودم که در رنج های مختلف قیمت و مهارت، بهترین عملکرد رو داشته باشن. در تلاش برای پیدا کردن بهترین اره های مویی برای طیف وسیعی از کاربران، DeWalt DW788 جایگاه خود را به عنوان بهترین انتخاب کلی ما به دست آورد. در ادامه، خواهید دید که وقتی این اره مویی محبوب رو تست کردم چه اتفاقی افتاد؛ متوجه خواهید شد که من عاشق چه چیزهایی شدم و چه چیزهایی رو دوست داشتم که دی والت در آنها پیشرفت کنه.

اره مویی دیوالت مدل DW788 : خلاصه مشخصات

امتیاز: 9 از 10

مشخصات:

 • مدل: DW788
 • اندازه گلوگاه: 20 اینچ
 • تعویض تیغه بدون نیاز به آچار؟ بله
 • نوع سرعت: متغیر
 • دمنده گرد و غبار؟ بله

مزایا:

 • دکمه تنظیم سرعت متغیر، تنظیم سریع برای کار با انواع مختلف چوب و ضخامت ها را ارائه می دهد
 • برش صاف و بدون لرزش در هر سطح سرعت یا نوع چوبی که تست شد
 • دمنده گرد و غبار برای حفظ دید خط برش، عملکرد خوبی دارد
 • از تیغه های بدون پین با تعویض سریع پشتیبانی می کند تا تعویض تیغه آسان شود

معایب:

 • بازوی تیغه هنگام تعویض تیغه خودش را نگه نمی دارد
 • فضای محدود زیر میز؛ کاربران با دست های بزرگ ممکن است برای وارد کردن تیغه های جدید با مشکل مواجه شوند

اره مویی دیوالت مدل DW788 : ابزاری عالی برای برش های ظریف

تصویر اره دیوالت روی میز

اره مویی دیوالت مدل DW788 ابزاری درجه یک برای ساختن برش های دقیق و ظریف، مخصوص پروژه های نجاری پیچیده است. دی والت این اره را به بازوی دوگانه با لینک موازی برای افزایش دقت مجهز کرده و تنظیم سرعت نیز با دکمه ای که روی بازوی بالایی جلویی قرار گرفته، به راحتی انجام می شود.

DW788 با موتور 1.3 آمپری خود، سرعت های متغیر از 400 تا 1750 ضربه در دقیقه را برای تیغه ارائه می دهد که آن را برای انواع مختلف و ضخامت های مختلف چوب ایده آل می کند. میز چدن آن برای برش های مورب دقیق، در هر دو جهت تا 45 درجه کج می شود.

مانند اکثر اره های مویی جدید، DW788 نیز از سیستم تعویض سریع تیغه بدون پین استفاده می کند. کاربران قدیمی اره مویی به یاد می آورند که برای تعویض تیغه مجبور بودند از آچار استفاده کنند. اما با DW788، تعویض تیغه به سادگی چرخاندن یک پیچ شست بند برای شل کردن تیغه فعلی، قرار دادن تیغه جدید و سپس سفت کردن مجدد پیچ شست بند انجام می شود.

مطلب مرتبط : راهنمای خرید اره فارسی بر مرکب

راه اندازی آسان و بی دردسر

مونتاژ DW788 خیلی سخت نیست. بخش اصلی اره از قبل توی جعبه سرهم شده بود؛ من فقط باید میز فولادی رو نصب می کردم، پورت دمنده انعطاف پذیر رو وصل می کردم و تیغه رو جا می انداختم. برای نصب میز، باید یک پین فولادی رو در بازوی پایه، به سمت عقب، قرار می دادم و بعد میز رو سر جاش می لغزوندمش. وقتی میز درست تراز شد، پین توی سوراخ مربوطه روی میز رفت. بعدش با قرار دادن چند تا پیچ که همراه با آچار آلن برای سفت کردنشون توی جعبه بود، کل مجموعه رو محکم کردم.

جا انداختن راحت تیغه، اتصال چالش برانگیز دمنده

جا انداختن تیغه خیلی ساده بود؛ با یه گیره زیر سطح میز نگه داشته میشه و با پیچ های شست بند به بازوی اره هم وصل میشه. تیغه رو تو گیره پایین گذاشتم و با پیچ شست بند محکمش کردم. تنها موردی که اذیتم کرد (مشکلی که توی چند تا از اره های دیگه ای که تست کردم هم بود) این بود که مجبور شدم خم بشم تا زیر میز رو ببینم و جای درست قرار دادن پایین تیغه رو پیدا کنم. البته شاید این مشکل موقتی باشه، چون هرچی با ابزار بیشتر آشنا می شدم، تقریبا (البته نه کاملا) می تونستم این کار رو با لمس کردن انجام بدم. برای احتیاط حتما قبل از عوض کردن تیغه، اره رو از برق بکشید.

بعدش به قسمتی رسیدم که به نظرم خیلی چالش برانگیز بود: وصل کردن شلنگ انعطاف پذیر دمنده به دریچه دمنده که روی کناره دستگاه قرار داشت. هر چقدر با دست فشار می دادم، فایده نداشت – به هیچ وجه روی هم سوار نمی شد. تسلیم شدم و سشوارمو آوردم، بعدش نوک شلنگ رو تا جایی که به اندازه کافی نرم بشه برای اینکه بشه محکم روی دریچه دمنده سر بخوره، گرم کردم. مأموریت انجام شد!

اره مویی دیوالت

دقت و ظرافت، اما وابسته به مهارت کاربر

اره مویی دیوالت مدل DW788 در سه حوزه عملکردی کلیدی پیشرو است: لرزش، سرعت برش تیغه و توانایی انجام برش های مورب. این اره در تست ها لرزش بسیار کمی نشان داد و پایداری مورد نیاز برای برش انواع مختلف چوب را به من ارائه کرد. همراه با آن قطعاتی برای متصل کردن آن به میز کار ارائه شده است که من این کار را انجام دادم، اما حتی بدون پیچ کردن آن، این اره 29.8 کیلویی یک ابزار سنگین است که هنگام کار جابجا نمی شود.

برش های مورب و دقیق، اما نیازمند مهارت کاربر

این اره می تواند برش های مورب تا 45 درجه در هر دو جهت ایجاد کند. این ویژگی برای کاربرانی که نمی خواهند کل پروژه را برای ایجاد مورب در جهت مخالف برگردانند، بسیار عالی است.

به طور کلی، DW788 هر چیزی را که اکثر کاربران برای برش های دقیق نیاز دارند ارائه می دهد، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که دقت همه اره های مویی، ارتباط تنگاتنگی با مهارت کاربر دارد. در مورد من، که چند سال بود از اره مویی استفاده نکرده بودم، آزمایش های اولیه چالش هایی را در نگه داشتن تیغه روی خط برش نشان داد. اما با مرور زمان و یادگیری تکنیک ها و دستگاه، این اره مویی برش های بسیار دقیق و ظریفی را ارائه داد.

کاربرپسند، اما با کمی جای پیشرفت

کاربرد اره مویی دیوالت

DW788 به نظرم خیلی کاربرپسند بود، اما چند تا تغییر کوچک می تونست اون رو حتی بهتر کنه. امکان تنظیم سرعت باعث میشه همونقدر برای مبتدیایی که می خواد آروم شروع کنه و هم برای متخصصایی که به سرعت های تیغه بالا و پایین احتیاج داره، گزینه خوبی باشه.

تیغه با قابلیت جدا شدن سریع، اون رو به انتخابی عالی برای کاربرانی تبدیل می کنه که می خوان منبت کاری (الگویی با طرح های پیچیده که نیاز به برش از مرکز به جای لبه داره) انجام بدن. فقط با چرخوندن پیچ تیغه بالایی، تونستم بالای تیغه رو آزاد کنم و از سوراخ هایی که قبلا به صورت مقدماتی توی چوب برای منبت کاری درست کرده بودم ردش کنم. وقتی تیغه نخ شد، دوباره وصل کردنش به بالا و برش شکل ها آسان بود. به زودی اینقدر با این فرآیند آشنا شدم که به فکر کردن زیادی نیاز نداشت.

اما در حالی که فرآیند نخ کردن تیغه ساده است، دی والت می تونه با ایجاد یه قفل روی بازوی بالایی که اون رو توی هوا نگه می داره وقتی کاربر تیغه رو از توی الگوی منبت کاری نخ می کنه، این اره رو بهبود ببخشه. بدون این قفل، بازوی سنگین مدام می خواست افت کنه، بنابراین در نهایت تصمیم گرفتم برای نگه داشتن بازو در حالی که تیغه رو از توی چوب نخ می کنم، یه تخته زیرش قرار بدم. این یه مشکل عملکردی نیست، فقط یه مسأله جانبی آزاردهنده است.

دمنده هوا عالی، اما نور مستقیم می تونه بهترش کنه

شلنگ دمنده فوق العاده است: مقدار دقیق فشار هوا رو برای جابجا کردن گرد و غبار از خط برش ارائه می ده تا بتونم خط رو در حین اره کردن به وضوح ببینم. البته اضافه کردن یه نور جهت دار هم برای روشن کردن خط برش و بهبود سطح کلی ظرافت کار خیلی مفید خواهد بود.

اره مویی دیوالت مدل DW788 – انتخابی مناسب برای شما؟

درجه روی اره مویی دیوالت

اره مویی دیوالت مدل DW788 ابزاری قدرتمند برای ساختن پروژه های نجاری با برش های ظریف و پیچیده است. لرزش کم، سرعت های متغیر و امکان برش های مورب در هر دو جهت، آن را برای مبتدیان و علاقه مندان حرفه ای مناسب می کند.

با این حال، وزن DW788 (29.8 کیلوگرم) برای کسانی که به دنبال قابلیت حمل آسان هستند، ممکن است مشکل ساز باشد. به خصوص مبتدیان ممکن است وزن زیادی آن را آزاردهنده بدانند، مخصوصا اگر بخواهند اره را زیاد جابجا کنند.

DW788 به مونتاژ کمی نیاز دارد و ویژگی های کاربرپسند مانند تعویض سریع تیغه و پاک کردن موثر گرد و غبار با استفاده از شلنگ دمنده انعطاف پذیر را ارائه می دهد. داشتن یک مکانیزم قفل که بازو را هنگام نخ کردن تیغه از میان الگوهای منبت کاری نگه می دارد، مفید بود، اما نبود آن باعث عدم خرید این اره نمی شود.

قیمت این اره با حدود 400 دلار، رقابتی است و به اعتبار Dewalt در تولید ابزار برقی درجه یک، عمل می کند. من معتقدم این اره شایسته یک جایگاه دائمی در کارگاه نجاری است.

انتهای مطلب

منبع : bobvila

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط