ماشین لباسشویی جدید Eureka یک جاروبرقی رباتیک داخلی دارد.

نیاز دارید هم‌زمان لباس‌هایتان و کف‌ منزلتان تمیز شوند؟ ربات لباس‌شویی و جارو برقی دوکاره Eureka Dual Washing Bot برای شما ساخته شده است.

شرکت Eureka در نمایشگاه CES از یک دستگاه تمیزکننده‌ی ترکیبی شبیه فرانکنشتاین رونمایی کرده است. Dual Washing Bot علاوه‌بر شستن و خشک‌کردن لباس‌ها در یک دستگاه، می‌تواند کف را هم جارو و طی بزند.

در واقع، یک ربات نظافت‌چی کفِ دوکاره در زیر درِ جلوی دستگاه شستشو قرار می‌گیرد و از آبِ لوله‌کشی برای تخلیه آب کثیف و پرکردن مخزن خود با آب تمیز پس از طی‌زدن استفاده می‌کند. این ربات همچنین می‌تواند سطل خاک خود را در کیسه‌ای تخلیه کند که می‌تواند تا 60 روز زباله را در خود جای دهد.

جزئیات بیشتری از این دستگاه ترکیبی در حال حاضر منتشر نشده است، اما نماینده‌ی Eureka به پی‌سی‌مگ اعلام کرده که این محصول بر اساس دستگاه مشابهی به نام Washbot از شرکت مادر Midea ساخته شده است. Washbot اواخر سال گذشته معرفی شد و قرار است به‌زودی از طریق کمپین جمع‌سپاری در Indiegogo قابل خرید باشد. از نظر من، تصاویر ماشین‌های Midea و Eureka یکسان به نظر می‌رسند و ممکن است Eureka در حال استفاده از CES برای ایجاد هیجان قبل از راه‌اندازی کمپین جمع‌سپاری باشد.

نوشته های مرتبط

ماشین Eureka شستشوی با آب گرم و خشک‌کردن ملایم را ارائه می‌دهد. صفحه‌ی Midea جزئیات بیشتری از جمله سازگاری با هر خط آب را ارائه می‌دهد.

صرف‌نظر از مدل، ماشین لباسشویی اساساً به‌عنوان ایستگاه پایه جارو برقی عمل می‌کند. تخلیه خودکار سطل خاک و پرکردن دوباره مخزن آب طی، امروزه از امکانات استاندارد جارو برقی‌های رباتی/ترکه‌ی رده بالا محسوب می‌شوند، اما اکثر مدل‌های مورد علاقه‌ی ما با این ویژگی‌ها، ایستگاه‌های پایه‌ای بزرگی دارند که باید تمام عملکردهای نگهداری خودکار را مدیریت کنند.

تصویر جاروبرقی ماشین لباسشویی جدید Eureka

ترکیب جدید Eureka برای کسانی که فضای کمی دارند منطقی به نظر می‌رسد. استفاده از لوله آب ماشین لباسشویی برای اینکه مجبور نباشید مخازن آب تمیز و کثیف را مدیریت کنید، یک مزیت خوب است، اما کاملاً جدید نیست. برخی از جاروهای رباتیک جدید مانند Switchbot S10 می‌توانند خودشان به یک خط آب متصل شوند.

به خاطر داشته باشید که اگر ماشین لباسشویی شما در زیرزمین یا اتاق رختشوی قرار دارد که آن را می‌بندید یا با یک پله از بقیه‌ی فضای نشیمنتان جدا شده است، احتمالاً چنین مدلی برای شما مناسب نخواهد بود. علاوه بر این، ممکن است این طرح‌ها فقط در حد ایده باقی بمانند.

مطلب مرتبط : بهترین دستگاه های هوشمند خانگی برای سال 2023

علاوه بر ربات لباسشویی، Eureka، مدل J20، ربات ترکیبی جارو و طی که اولین بار پاییز گذشته معرفی شد را نیز به نمایش گذاشت. ویژگی برجسته‌ی J20، برس چرخان طی آن است که به گفته‌ی Eureka به پاک کردن مؤثرتر لکه‌ها کمک می‌کند. J20 همچنین قدرت مکش فوق‌العاده‌ای به میزان 8,000Pa دارد. این مدل با قیمت 1,399 دلار در آوریل وارد بازار خواهد شد.

محصولات Eureka همچنین شامل ربات جارو E10s هستند که از روشی کیسه‌دار برای تخلیه سطل خاک خود استفاده می‌کند، مشابه جاروهای شارک مورد علاقه‌ی ما. E10s هم‌اکنون با قیمت 600 دلار در دسترس است.

انتهای مطلب

منبع :‌pcmag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط