پاسپورت نیوزلند
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 3 دقیقه

 

نیوزیلند اکنون قدرتمندترین گذرنامه در جهان را دارد.

با توجه به محدودیت های فعلی سفر COVID-19 ، نیوزیلند با دسترسی بدون ویزا به ۱۲۹ مقصد در ردیف Arton Capital’s Passport قرار دارد.

هنگام در نظر گرفتن محدودیت های سفر اخیر اتحادیه اروپا و بسته شدن مرزهای مختلف مربوط به ویروس کرونا ، در حال حاضر گذرنامه نیوزلند به شما امکان دسترسی بدون ویزا یا ویزا را به ۱۲۹ مقصد را می دهد. بر اساس شاخص گذرنامه Arton Capital’s ، این رتبه گذرنامه نیوزلند را به قدرتمندترین گذرنامه جهان تبدیل می کند ، رتبه بندی گذرنامه های جهان به ترتیب تعداد مقصدی که دارندگان آنها می توانند بدون اخذ ویزا وارد کشورهای مقصد شوند.

برخلاف شاخص Henley Passport ، که گذرنامه ژاپن را در بالای لیست خود قرار داد تا ژوئیه ۲۰۲۰ ، شاخص گذرنامه Arton Capital با اعمال لغو ویزا و اعمال تغییرات جدید ، رتبه واقعی خود را به روز می کند ، که اثر فعلی ممنوعیت سفر COVID-19 را نشان می دهد و در عین حال میتوانید تحرک جهانی را هم در این رتبه بندی مشاهده بفرمایید.

آلمان ، اتریش ، لوکزامبورگ ، سوئیس ، ایرلند ، ژاپن ، کره جنوبی و استرالیا در مکان دوم مشترک با دسترسی بدون ویزا به ۱۲۸ مقصد در حال حاضر از نیوزیلند پیروی می کنند. سوئد ، بلژیک ، فرانسه ، فنلاند ، ایتالیا و اسپانیا با دسترسی به ۱۲۷ مقصد در جایگاه سوم قرار دارند. با محدودیت های فعلی سفر COVID-19 ، ایالات متحده تا بیست و یکمین رتبه در لیست ظاهر نمی شود ، رتبه ای که با مالزی به اشتراک می گذارد و در حال حاضر هر یک از آنها بدون ویزا دسترسی دارند.

قدرتمندترین گذرنامه های جهان در سال ۲۰۲۰ ، با محدودیت های سفر COVID-19

طبق فهرست گذرنامه توسط Arton Capital

نیوزیلند (۱۲۹ مقصد)
آلمان ، اتریش ، لوکزامبورگ ، سوئیس ، ایرلند ، ژاپن ، کره جنوبی ، استرالیا (۱۲۸ مقصد)
سوئد ، بلژیک ، فرانسه ، فنلاند ، ایتالیا ، اسپانیا (۱۲۷ مقصد)
هلند ، دانمارک ، پرتغال ، لیتوانی ، نروژ ، ایسلند ، انگلستان ، کانادا (۱۲۶ مقصد)
مالت ، اسلوونی ، لتونی (۱۲۵ مقصد)
جمهوری چک ، استونی ، یونان ، لهستان ، مجارستان ، لیختن اشتاین (۱۲۴ مقصد)
اسلواکی (۱۲۳ مقصد)
قبرس ، کرواسی ، موناکو (۱۲۱ مقصد)
رومانی ، بلغارستان (۱۲۰ مقصد)
سان مارینو ، آندورا ، اروگوئه (۱۱۵ مقصد)

افغانستان و عراق با تنها دسترسی به ۳۱ مقصد در انتهای رتبه بندی در مکان ۷۵ قرار گرفتند. سوریه ، سومالی و یمن با دسترسی به ۳۴ ، ۳۵ و ۳۶ مقصد به ترتیب تنها کمی بالاتر قرار گرفتند.کشور ما ایران هم تقریبا با یمن در یک رتبه می باشد!

وقتی این ممنوعیت های سفر موقت مربوط به ویروس کرونا را در نظر نگیرید ، آزادی سفر برای دارندگان بسیاری از این گذرنامه های قدرتمند بسیار متفاوت به نظر می رسد. به عنوان مثال ، هنگامی که شاخص Henley Passport را مشاهده می کنید ، که آخرین رتبه بندی خود را در ژوئیه سال ۲۰۲۰ منتشر کرده است ، بدون در نظر گرفتن ممنوعیت سفر COVID-19 ، ایالات متحده با دسترسی به ۱۸۵ مقصد به جای ۱۸۴ ، یک مکان بالاتر از نیوزیلند قرار گرفته است.

قدرتمندترین گذرنامه های جهان در سال ۲۰۲۰ ، بدون محدودیت COVID-19

پاسپورت ژاپن

طبق فهرست گذرنامه هنلی
ژاپن (۱۹۱ مقصد)
سنگاپور (۱۹۰ مقصد)
کره جنوبی ، آلمان (۱۸۹ مقصد)
ایتالیا ، فنلاند ، اسپانیا ، لوکزامبورگ (۱۸۸ مقصد)
دانمارک ، اتریش (۱۸۷ مقصد)
سوئد ، فرانسه ، پرتغال ، هلند ، ایرلند (۱۸۶ مقصد)
سوئیس ، ایالات متحده ، انگلستان ، نروژ ، بلژیک (۱۸۵ مقصد)
یونان ، نیوزیلند ، مالت ، جمهوری چک (۱۸۴ مقصد)
کانادا ، استرالیا (۱۸۳ مقصد)
مجارستان (۱۸۲ مقصد)

“همانطور که قبلاً دیدیم ، تأثیر همه گیر بر آزادی سفر شدیدتر و طولانی تر از آنچه در ابتدا پیش بینی شده بود ، بوده است. این تصمیم اخیر توسط اتحادیه اروپا نشان می دهد که تحولات بیشتری در پیش است. ” “ما شاهد ظهور یک سلسله مراتب جهانی جدید از نظر تحرک هستیم ، با کشورهایی که به طور موثری همه گیری را مدیریت می کنند ، پیشقدم می شوند و کشورهایی که از پس آن بر نمی آیند عقب مانده اند.”

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید