لوگوی گوگل دوپلکس به همراه یک بلیط سینما
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 4 دقیقه

 

در ابتدا بگوییم که این فناوری (گوگل دوپلکس) که گوگل روی ان مدتهاست کار می کند در آمریکا و چند کشور محدود دیگر راه اندازی شده است ، البته این مورد طبیعی است تا از مرحله آزمایشی خارج شود ، اما این مرحله آزمایشی بیش از حد طولانی شده و چندین سال است که در مرحله آزمایشی به سر می برد! حتی برخی از سایتهای بزرگ مثل بیزنس اینسایدر به کنایه از عدم موفقیت این طرح صحبت می کنند.

گوگل دوپلکس چیست ؟ کجا در دسترس است؟

گوگل فناوری گوگل دوپلکس رو با استفاده از صدای انسان برای کاربران خارج از امریکا در کشور نیوزلند شروع کرده است.با این فناوری میتوانید از دستیار صوتی گوگل بخواهید تا برای شما قرارهای کاری ، ساعت کاری ، رزرو رستوران  یا هر چیز دیگری را رزور کند .

اگر بخواهیم درباره شروع پروژه حرفی بزنیم باید گفت از ماه مه ۲۰۱۸ استارت خورده و اینکه گوگل قصد دارد یک رویکرد آهسته و سنجیده را در پیش بگیرد.در حال حاضر در ۴۸ ایالت آمریکا در حال گسترش می باشد و در آینده اگر شکست نخورد در سطح بین المللی قطعا حرف های زیادی برای گفتن دارد.

Google Duplex در ابتدا برای کاربران پیکسل راه اندازی شد ، و در ابتدا تنها با رستوران های منتخب در نیویورک ، آتلانتا، آریزونا و سان فرانسیسکو تماس برقرار می کرد. با این حال ، این ویژگی در حال حاضر گسترده تر شده است.و در حال حاضر که در سال ۲۰۲۲ هستیم تمامی ایالت های آمریکا پوشش داده شده اند.اگر به اطلاعات بیشتری درباره گوگل دوپلکس نیاز دارید و مشکلی هم با زبان انگلیسی ندارید میتوانید از طریق این لینک بیشتر درباره دوپلکس مطالعه بفرمایید.

 

فیلم – آشنایی کامل با گوگل دوپلکس با زیرنویس فارسی تیم ازهیچ !

 

ساندار پیچای مدیر عامل کنونی گوگل اظهار می کند : گوگل دوپلکس یک فناوری است که از ویژگی جدیدی در گوگل اسیستنت استفاده می کند. این فناوری به عنوان یک سیستم کاملاً خودکار برنامه ریزی شده است ، می تواند برای شما تماس برقرار کند اما با یک ربات با صدای فوق العاده طبیعی ! به گفته گوگل ، این امکان وجود دارد که “جملات پیچیده ، گفتار سریع و سخنان طولانی” را بفهمیم و این میتواند انقلابی در هوش مصنوعی باشد !

ساندار پیچای در حال توضیح فناوری گوگل داپلکس می باشد.

گوگل دوپلکس چگونه کار می کند؟

قرار نیست کار اضافه ای برای راه اندازی گوگل داپلکس انجام دهید ! وقتی با استفاده از جستجوی گوگل ، نقشه ها یا دستیار گوگل ، شغلی پیدا می کنید ، می توانید از دستیار گوگل بخواهید از طرف شما با کارفرما تماس بگیرد ، برای کارهایی مانند رزرو قرار ملاقات و …. دستیار گوگل جزئیات خاص مانند زمان دلخواه و غیره را تأیید می کند. گوگل گفته است که تماس ها برای اطمینان از کیفیت تماس ضبط می شوند.

نمایی از چگونگی کارکرد گوگل داپلکس به صورت شماتیک

دوپلکس می تواند با تمام مشاغل آمریکایی که اطلاعات آنها در گوگل ذکر شده است تماس بگیرد. گوگل اعلام کرده مشاغلی که تصمیم به پذیرش تماس گرفته اند ، برای تأیید ساعات تعطیل ، مانند زمانهای باز و بسته بودن ، و همچنین رزرو هتل ، از Google Duplex تماس بگیرند.
نکته مهمی که وجود دارد این است که مشاغل می توانند با مراجعه به تنظیمات در حساب Google My Business خود ، از دریافت این تماسها خودداری کنند.

گوگل دوپلکس چه کاری انجام می دهد؟

به عنوان یکی از ویژگی‌ها Google Assistant، Duplex از هوش مصنوعی برای تماس با مشاغل محلی استفاده می‌کند و با استفاده از صدای مصنوعی واقعی، از طرف شما در رستوران‌ها و آرایشگاه‌ها رزرو می‌کند. در ابتدا، به نظر می‌رسید که گوگل بیش از آنچه که می‌توانست انجام دهد ، وعده داده بود.

چگونه از گوگل دوپلکس استفاده کنم؟

هیچ دکمه ای وجود ندارد که بتوانید برای شروع داپلکس از آن استفاده کنید . در عوض، می‌توانید شروع به رزرو شام از طریق Google Assistant کنید، یا چیزهایی مانند بلیط فیلم را در وب جستجو کنید، و اگر دوپلکس بتواند در این مورد کمک کند، به عنوان بخشی از فرآیند رزرو فعال می‌شود.با برنامه Google Assistant یا از طریق دسترسی به جستجوی Google یا Google Maps قابل استفاده است. دوپلکس هم اکنون در ۴۸ ایالت امریکا و همچنین نیوزلند قابل استفاده می باشد.

آیا گوگل دوپلکس رایگان است؟

بله این سرویس که از طریق دستیار صوتی گوگل در دسترس می باشد رایگان است ، اما نه در همه کشور ها ، بلکه در کشورهایی مثل آمریکا ، نیوزلند ، استرالیاو بریتانیا

آیا گوگل دوپلکس واقعی است؟

گوگل دوپلکس یک سرویس رایگان است که از هوش مصنوعی برای رزرو از طریق دستیار مجازی (گوگل اسیستنت) این شرکت استفاده می کند، اما گزارش اخیر نیویورک تایمز نشان می دهد که دوپلکس همچنان به افرادی که در مراکز تماس کار می کنند برای اطمینان از تکمیل صحیح رزروها متکی است !

عکس یک ربات برای نمایش سرویس گوگل داپلکس

گوگل به مجله تایمز گفت که تقریباً ۲۵ درصد از تماس‌های رزروی که با دوپلکس انجام می‌شود توسط یک تماس‌گیرنده انسانی شروع می‌شود و حدود ۱۵ درصد از تماس‌های آغاز شده توسط هوش مصنوعی نیاز به مداخله انسانی دارند. در یک آزمایش نمونه از چهار رزرو که با دوپلکس توسط خبرنگاران تایمز برایان چن و کید متز انجام شد، تنها یکی از آنها از ابتدا تا انتها توسط یک تماس‌گیرنده هوش مصنوعی انجام شد. سه رزرو دیگر توسط افراد واقعی تکمیل شد.

آیا گوگل دوپلکس در آیفون موجود است؟

گوگل دوپلکس از طریق گوگل اسیستنت روی iOS و دستگاه‌های اندرویدی متعددی کار می‌کند. این ویژگی در اکثر بازارهای ایالات متحده موجود است.

گوگل ، دوپلکس را به عنوان یک سرویس کاملاً خودکار که از فناوری پیشرفته استفاده می کند، تبلیغ کرده است، بنابراین کمی طعنه آمیز است که سرویس هوش مصنوعی تا این حد به کارگران سنتی وابسته است. با این حال، در موردی که هوش مصنوعی دوپلکس توانست رزرو را تکمیل کند، صاحب رستوران گفت که این دقیقاً مانند صحبت با یک شخص واقعی است.

چه اتفاقی برای Google Duplex افتاد؟

با این حال، گوگل به طور فزاینده ای به مشتریان امکان برقراری و دریافت تماس های صوتی خودکار با برنامه تشخیص گفتار و هوش مصنوعی را می دهد. تقریباً تمام ایالات متحده اکنون دوپلکس را اجرا کرده است.اما در عصری که شرکت ها ورود به هوش مصنوعی را جشن می گیرند ، هنوز دوپلکس نتوانسته است که نیاز مشتریان را بهبود ببخشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید