تویوتا ساخت کدام کشور است؟ درباره تویوتا

تویوتا ساخت کدام کشور است؟ درباره تویوتا
تویوتا ساخت کدام کشور است

تاریخ آخرین بروزرسانی مطلب :

تویوتا ساخت کدام کشور است ؟ : تویوتا یک خودروساز ژاپنی چندملیتی است که توسط کیچیرو تویودا در سال 1937 تاسیس شد. دفتر مرکزی تویوتا در شهر تویوتا، آیچی، ژاپن واقع شده است. تویوتا در کشورهای مختلف جهان مانند برزیل، چین، هند، تایلند، استرالیا، آفریقای جنوبی و ایالات متحده، خودرو تولید می کند. برخی از محبوب ترین مدل های تویوتا کرولا، کمری، پریوس و راو4 هستند.

تاریخچه تویوتا

هرگز نام خاندان تویودا از تاریخ اقتصاد و صنعت ژاپن پاک نمی شود. این خاندان از گذشته های دور تا به روز مدیران شایسته و اقتصاددانی را به ژاپن تقدیم کرده است. بنیانگذاران برند تویوتا، سکچی و کیچیرو تویودا بودند.

سکیچی که از نوابغ زمان خود بود بعد از انقلاب صنعتی ژاپن، اقدام به اختراع دستگاه های نساجی بسیاری کرد. اما ایده سرمایه گذاری در صنعت خودرو توسط پسر سکیچی یعنی کیچیرو مطرح شد.

kiichiro toyoda

کیچیرو به علت ثبت اختراعات فراوان به ادیسون ژاپن شهرت داشت و بعد از تلاش فراوان توانست به عرصه خودروسازی ورود پیدا کند. تویوتا توسط خاندان تویودا بنیانگذاری شد و در طی نسل های مختلف گسترش پیدا کرد.

همانطور که گفته شد خاندان تویودا در گذشته در صنعت نساجی فعال بودند. پس از ورود آنها به صنعت خودروسازی لازم بود عنوانی متفاوت انتخاب کنند که متمایز از صنعت نساجی باشد.از طرف دیگر برای راحتی بیان نام برند، بخصوص در کشور های خارج از ژاپن، لازم بود نامی راحت انتخاب شود. همین امر سبب انتخاب نام تویوتا شد.مطلب مرتبط : بزرگترین شرکت های ژاپن کدامند ؟

در سال ۱۹۹۰ لوگوی این کارخانه که متشکل از ۳ بیضی بود طراحی و ثبت شد. این لوگو در تمامی محصولات برند تویوتا بر روی درپوش موتور و مرکز فرمان قابل مشاهده است.اما در تفسیر این برند باید گفت که بیضی های عمودی و افقی واقع در مرکز لوگو نماد همپوشانی نیاز مشتری و محصولات تویوتا است. بیضی بزرگ نیز نماد ادغام این دو با یکدیگر است. از طرف دیگر سه بیضی این لوگو اشاره به شعار این کارخانه یعنی کیفیت عالی، لذت از رانندگی و ارزش اقتصادی دارد.

شاید در دنیای امروز برای برند تویوتا رقیب هایی وجود داشته باشد اما نباید انکار کرد که تویوتا همچنان غول خودروسازی جهان است. در سرتاسر جهان برند تویوتا شناخته شده است زیرا این کارخانه سالانه ۱۰ میلیون خودرو تولید و به جهان صادر می کند.

تویوتا در عرضه خودروهای سبک تجاری همچون مینی بوس و کامیونت در رتبه چهارم قرار دارد. افتخارات تویوتا به همین امر ختم نمی شود. به طور کلی بیش از ۳۷۰ هزار کارمندان در این غول خودروسازی مشغول به کار هستند. ثروت تویوتا بیش از ۵۳ میلیارد دلار برآورد شده است.

برند تویوتا

توسعه برند تویوتا

هر برندی برای ماندگاری لازم است به طور مستمر رشد کند. کسب اعتبار و جهانی شدن کار ساده ای نیست اما برند تویوتا از پس این ماجرا به خوبی برآمد. اگر چه رشد کارخانه تویوتا در ایام جنگ جهانی دوم بسیار محدود شده بود و مهمترین محصول آن را کامیون ها تشکیل می داد اما این امر سبب عقب افتادن آن نشد.

بعد از اتمام جنگ، تویوتا تمام تمرکز خود را بر تولید خودروهایی ارزان قیمت گذاشت تا مردم ژاپن از پس خرید آن بر بیایند. تویوتا با شکست ژاپن در جنگ، وضعیت مناسبی را تجربه نمی کرد اما آغاز جنگ ما بین دو کره نقطه اوجی برای این کارخانه شد.

بعد از رونق گرفتن مجدد این کارخانه، مدیران و مهندسان آن به کارخانه های اروپایی و آمریکایی برای کسب تجربه مراجعه کردند. این الهام گیری آنقدر مفید بود که منجر به تاسیس کارخانه های متعدد در جای جای جهان شد.

افتخارات برند تویوتا

امروز تویوتا چیزی کم از گذشته آن ندارد به طوری که آمار تولید و فروش این برند سبب حیرت همگان می شود. آمارهای منتشر شده نشان می دهد در سال ۲۰۱۸ فروش محصولات تویوتا ۲ درصد افزایش داشته است که این رقم با توجه به وجود رقیبان جدی برای این خودروسازی، بسیار خوب به نظر می رسد.

کمتر جاده ای در جهان وجود دارد که اثری از تویوتا در آن دیده نشود. برند تویوتا توانسته است کیفیت بالا و استهلاک کم محصولات خود را به جهانیان اثبات کند. از طرف دیگر با تاکید جهان به ساخت ماشین های سبز، برند تویوتا با ساخت ماشین هایی با مصرف کم بنزین، هیبریدی و هیدروژنی توانسته است در این عرصه نیز به موفقیت های زیادی دست یابد.

انتهای مطلب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهدی رضائی مهر
من مهدی رضائی مهر هستم ، موسس وب سایت مجله اینترنتی ازهیچ ! مجله ما ، بررسی صنعت های مهم و استراتژیک جهانی مثل صنعت خودرو ، ساختمان و عمران ، غذا و کشاورزی ، صنعت و معدن و همچنین بخش سلامت در ایالات متحده آمریکا ، قاره اروپا و خاورمیانه را انجام می دهد.ما مطالعاتمان از بهترین منابع جهان را با شما به اشتراک می گذاریم .