مشاغل پر درآمد در کانادا
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 5 دقیقه

آیا از قبل تصمیم گرفته اید که می خواهید در کانادا تحصیل و یا کار کنید؟ این کشور هر ساله هزاران دانشجوی بین‌المللی را به خاطر تعداد زیادی مدرک تحصیلی انگلیسی، اقتصاد توسعه‌یافته، استانداردهای زندگی بالا و فرصت‌های شغلی متعدد جذب می‌کند.

در زیر، ما در مورد بهترین مشاغل در کانادا، از جمله مشاغل پردرآمد و اینکه چه مدارک و دانشگاه هایی بهترین فرصت های شغلی را به شما ارائه می دهند، صحبت خواهیم کرد.

رشته هایی با بالاترین حقوق فارغ التحصیلان در کانادا

ما برخی از رشته هایی را که بالاترین حقوق را پس از فارغ التحصیلی دارند، فهرست کرده ایم. این لیست به هیچ وجه یک لیست جامع نیست. شما می توانید در سایر زمینه های کاری نیز درآمد بالایی داشته باشید، به خصوص پس از کسب تجربه و ارتقاء به سمت های مدیریتی یا اداری.

 • مدرک دندانپزشکی
  مدارک پزشکی
  مدارک پرستاری
  مدرک حقوق
  مدارک مهندسی
  مدارک علوم کامپیوتر
  مدارک بازرگانی دانشگاه های کانادا با بالاترین قابلیت استخدام فارغ التحصیلان

پرستیژ یک دانشگاه اگر شما را برای بازار کار آماده نکند، معنای زیادی ندارد. خوشبختانه، دانشگاه‌های کانادا می‌دانند که آموزش مهارت‌های مرتبط به دانشجویان چقدر مهم است، که در واقع می‌تواند در دنیای واقعی خیلی کاربرد داشته باشد.

مطلب مرتبط : حقوق کارگر و کارمند ساده در کانادا

بر اساس داده های رتبه بندی جهانی اشتغال پذیری دانشگاه ها در سال ۲۰۲۰، در اینجا بهترین موسسات آموزش عالی در کانادا آمده است:

دانشگاه تورنتو کانادا
دانشگاه تورنتو کانادا

ما همچنین این دانشگاه های کانادایی را توصیه می کنیم که تحصیلات عالی ارائه می دهند که در نتیجه فرصت های شغلی خوبی پس از فارغ التحصیلی ایجاد می شود:

۱۰ شغل برتر در کانادا

توصیف اینکه واقعاً «بهترین شغل» چیست، دشوار است، زیرا اغلب به علایق، مهارت‌ها و اولویت‌های شخصی شما بستگی دارد. اما اگر مشاغل را بر اساس میانگین حقوق، رشد اشتغال و چشم اندازهای آینده رتبه بندی کنید، می توانید لیستی از مشاغل عالی را دریافت کنید.

این کاری است که کسب‌وکار کانادایی هر سال انجام می‌دهد، وقتی رتبه‌بندی با بهترین مشاغل در کانادا منتشر می شود. در اینجا ۱۰ شغل برتر در سال ۲۰۱۹ طبق تحقیقات آنها آمده است:

شغل دندانپزشکی در کانادا

 • پرستار – ۱۰۴۰۰۰ دلار کانادا در سال
  دندانپزشک – ۹۳۶۰۰ دلار کانادا در سال
  مدیر خدمات شهری – ۱۱۴۰۰۰ دلار کانادا در سال
  برق سیستم های قدرت – ۸۶۰۰۰ دلار کانادا در سال
  ناظر معادن و معادن – ۸۳۲۰۰ دلار کانادا در سال
  ناظر لوله کشی – ۸۱۰۰۰ دلار کانادا در سال
  مدیر مهندسی – ۱۰۶۰۰۰ دلار کانادا در سال
  مدیر تحقیقات علمی – ۱۰۲۰۰۰ دلار کانادا در سال
  مدیر اداره عمومی – ۱۱۰۰۰۰ دلار کانادا در سال
  مدیر ساخت و ساز – ۸۳۰۰۰ دلار کانادا در سال

پردرآمدترین مشاغل در کانادا

جای تعجب نیست که برخی از مشاغل پردرآمد در کانادا نیز در ۱۰ شغل برتر فهرست شده اند، زیرا حقوق عامل بسیار مهمی در رتبه بندی است. اما این تنها عامل مهم نیست. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا ۵ شغل پردرآمد در کانادا بر اساس داده های وب سایت ویزای کانادا آمده است:

 • پزشک/پزشک – ۱۵۰۰۰۰ دلار کانادا در سال
  وکیل – ۱۳۵۰۰۰ دلار کانادا در سال
  حفاری معدن / نفت و گاز – ۷۷۲۵۰ دلار کانادا در سال
  دندانپزشک – ۷۵۰۰۰ دلار کانادا در سال
  پرستاران ثبت نام شده – ۷۴۰۰۰ دلار کانادا در سال

همانطور که می بینید، تفاوت هایی بین حقوق و دستمزد بر اساس داده های کسب و کار کانادا و حقوق بر اساس داده های ویزای کانادا وجود دارد. این معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که میانگین بر اساس اطلاعات مشاغل / کارمندان از مناطق مختلف محاسبه می شود.

حتی اگر داده‌های هر منطقه در نظر گرفته شود، نمی‌توانید از تک تک کارمندان اطلاعات دریافت کنید. عوامل دیگری نیز وجود دارد که بر میزان درآمد شما تأثیر می گذارد، مانند نوع مدرک شما، تجربه کاری در این زمینه و غیره.

این میانگین حقوق به این منظور است که به شما ایده ای درباره میزان درآمد شما بدهد. اما درآمد شما اغلب به دانش، مهارت و گاهی اوقات حتی شانس شما بستگی دارد.

محیط کار در کانادا

در اینجا ۳ جنبه مثبت اصلی وجود دارد که می توانید از کار در کانادا انتظار داشته باشید:

محیط کار در کانادا

۱٫ همکاری و ادغام
کانادا فرهنگ کاری گرمی دارد و این یکی از دلایل اهمیت شبکه برای فارغ التحصیلان داخلی و بین المللی است. علاقه‌ای که نشان می‌دهید و اندازه شبکه‌تان نشان می‌دهد که پس از فارغ‌التحصیلی توانسته‌اید به‌طور مناسبی استخدام شوید.

۲٫ ساعات کار منصفانه
هفته کاری استاندارد در کانادا مانند بسیاری از کشورها از دوشنبه تا جمعه، از ساعت ۹ تا ۵ بعد از ظهر است. هنگامی که برای شغلی درخواست می کنید، باید تمام جزئیات، از جمله کد لباس و اطلاعات تیمی را که در آن کار خواهید کرد، بخواهید، زیرا همکاری بین همکاران گرامی است.

مدیران معمولاً با کارمندان یکسان رفتار می کنند و بازخورد آنها همیشه مورد استقبال قرار می گیرد. وقت‌شناسی نیز بسیار قدردانی می‌شود، بنابراین به شما توصیه می‌شود به برنامه‌ی داده شده پایبند باشید.

۳٫ ارتباط کلیدی است
مدیران به شدت به فضای کار اهمیت می دهند، بنابراین مهم است که همیشه نگرش مثبتی نسبت به همکاران، رئیس و وظایف خود داشته باشید. ارتباطات همچنین با اطلاعات سروکار دارد، بنابراین اگر از پاسخ کاملاً راضی نیستید یا چیزی را به اندازه کافی درک نمی کنید، به شما توصیه می شود که سؤالات بیشتری بپرسید.

آیا به ویزای کار برای کانادا نیاز دارم؟

ویزای کانادا

پس از اتمام دوره تحصیلی خود در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی، اجازه دارید برای دوره ای که طول دوره شما را خلاصه می کند، اما فقط حداکثر سه سال کار کنید. شما باید ظرف ۹۰ روز پس از دریافت تاییدیه کتبی مبنی بر اینکه دوره تحصیلی خود را به پایان رسانده اید، برای برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWPP) درخواست دهید.

برای اینکه واجد شرایط درخواست برای PGWPP باشید، باید از موارد زیر فارغ التحصیل شده باشید:

یک موسسه آموزش عالی دولتی یا
یک موسسه آموزش عالی خصوصی که از قوانین مدارس دولتی پیروی می کند یا
یک موسسه آموزش عالی خصوصی که دارای برنامه های صلاحیت ۹۰۰ ساعت یا بیشتر است و به “diplôme d’études professionnelles” (DEP) یا “Atestation de Sécialisation Professionnelle” (ASP) یا
یک موسسه خصوصی که مدارک تحصیلی مجاز توسط استان کانادا که در آن واقع شده است ارائه می دهد.

امیدوایم توانسته باشیم مطالب مفیدی در زمینه مشاغل و دانشگاه های برتر در کشور کانادا ارائه دهیم،در نظر داشته باشید این مقاله در فوریه سال ۲۰۲۲ جمع آوری شده است و بعضی از دیتاها مربوط می شود به سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ که دلیلش هم این می باشد که این آخرین دیتا جمع آوری شده می باشد.

شما هم اگر تجربه ای در این زمینه دارید بسیار خوشحال می شویم که در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید