شرکت های فنلاندی
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 6 دقیقه

 

فنلاند مدت‌ها پیشروی جهانی در زمینه فناوری ، ICT و صنایع کاغذ و خمیر کاغذ بوده است و این کشور می‌تواند به شرکت های شناخته شده جهانی مانند Metso,  kone , StoraEnso , UPM-Kymmene , Nokia , Neste Oil , Wartsila ببالد.شرکت‌های فنلاندی و به طور کلی فنلاندی ها در سایر نقاط جهان شهرت زیادی دارند بنابراین اگر در ایالات متحده آمریکا یا استرالیا کار کنید شرکتهای فنلاندی به کارفرمای آینده شما کمک می کنند.

کارآفرینی در فنلاند 

دولت فنلاند افراد مشتاق و تشویق می‌کند تا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند در نتیجه روند قانونی کارآفرینی در طول سال‌ها ساده شده است برای حمایت از تأسیس استارتاپ های جدید در فنلاند دولت فنلاند برنامه های برای راه اندازی ویزای راه اندازی جدید برای کارآفرینان دارد.

ترفند آن یک کارآفرین کسب و کار خود را نه برای ثروتمند شدن بلکه برای حل مشکلات اجتماعی که معمولا نادیده گرفته می‌شوند راه اندازی می کند به همین دلیل اصلی کسب و کار و کارآفرینی به دو ماژور محبوب برای دانشجویان تبدیل شده اند.Slush هلسینکی یکی از بزرگترین رویدادهای استارتاپی در اروپا است.

Slush یک رویداد استارتاپی و فناوری است که هر ساله در هلسینکی فنلاند برگزار میشود. Slush جلساتی را بین بنیانگذاران استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذاران ای مانند سرمایه گذاران خطرپذیر تسهیل می‌کند که با رویدادهای مانند مسابقه انجام میشود.مطلب مرتبط : کسب و کار و تجارت در فنلاند چگونه است ؟

فنلاند پیشرو در فناوری اطلاعات و ارتباطات و دیجیتالی سازی

شرکت‌هایی مانند GE Healthcare، Google، Huawei، Rolls-Royce و Zalando فنلاند را به عنوان قطب خود برای دیجیتالی کردن مشاغل خود انتخاب کرده‌اند.

فنلاند همچنین میزبان شرکت های پیشرو در زمینه بازی های موبایلی مانند Rovio، Supercell و Fingersoft است. در واقع، بیش از ۳۰۰ بازی‌ساز در فنلاند وجود دارد. ردیاب های تناسب اندام محبوب زمان ما نیز برای اولین بار در فنلاند توسط پیشگامان صنعتی مانند Suunto و Polar توسعه یافتند.

فنلاند همچنین یک خوشه جهانی از شرکت های ماشین آلات مانند Kone، Metso، Valmet و Wärtsilä است.

نمایی از کارخانه Wärtsilä
نمایی از کارخانه Wärtsilä

سلامتی و رفاه

خدمات بهداشتی و اجتماعی زمینه های خوبی برای کار هستند زیرا مشاغل طولانی مدت و مسیرهای شغلی خوبی را ارائه می دهند. چندین شرکت داروسازی جهانی مانند فایزر، مرک و روشه مراکز تحقیق و توسعه بزرگی در فنلاند دارند.

شرکت thermo Fisher

فناوری پزشکی و بهداشت فنلاند نیز در سطح جهانی شناخته شده است و شرکت هایی مانند GE Healthcare، Thermo Fischer، Danaher و Bayer مراکز تحقیق و توسعه را در فنلاند تأسیس کرده اند. فنلاند فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش مصنوعی را در خدمات مراقبت های بهداشتی ادغام می کند تا از دقت در درمان و درمان بهتر اطمینان حاصل کند.اگر هم اهل قهوه هستید به یک شرکت پیشرو در زمینه تولید قهوه ساز خانگی در فنلاند نگاهی بیاندازید.

فناوری پاک و اقتصاد زیستی

مهندسی محیط زیست یکی دیگر از رشته های محبوب در بین دانشجویان خارجی است. این به این دلیل است که پذیرش آسان است و نیاز به نیروی کار وجود دارد. امروزه بیش از ۴۰۰۰ شرکت فناوری پاک در کشور ثبت شده است.

ماشین آلات شرکت Metso

Cargotec Oy، Metso Oy و Neste Oy چشم انداز جهان را در مورد اقتصاد زیستی فنلاند شکل داده اند. اکثر این شرکت ها هر تابستان در سراسر فنلاند استخدام می کنند و دوره های کارآموزی را در برنامه های کارشناسی خود ارائه می دهند. به عنوان مثال، شرکت ژاپنی Itochu در یک کارخانه جدید محصولات زیستی توسط Metso Group سرمایه گذاری کرده است و در سال ۲۰۱۶، شرکت های چینی Sunshine Kaidi و China CAMC Engineering قصد خود را برای سرمایه گذاری در فنلاند با ارزش کل بیش از ۱ میلیارد یورو اعلام کردند.

SMART Maritime

هدف شبکه دریانوردی هوشمند (SMN) فراهم کردن بستری برای ارتقای مزایای یکپارچگی و به اشتراک گذاری داده ها در میان ذینفعان در بخش های لجستیک دریایی و حمل و نقل است.

فنلاند مدتهاست که در فناوری دریایی و کشتی سازی پیشرو بوده است. اکثر بزرگترین کشتی های تفریحی لوکس جهان در فنلاند ساخته یا طراحی شده اند. ۶۰ درصد از تمام یخ شکن های جهان ساخته شده اند و ۸۰ درصد در فنلاند طراحی شده اند. اولین کشتی یخ شکن LNG در جهان در فنلاند ساخته شد.

Wärtsilä Oy اغلب دانشجویان را جذب می کند، به ویژه آنهایی که از طرف های تجاری و مهندسی هستند. فنلاند یک محیط عالی هم برای آزمایش و هم برای توسعه فناوری های حمل و نقل مستقل است. تجربه و تخصص؟ حسگرهای نوری، ارتباطات بی‌سیم، توسعه نرم‌افزار، اینترنت صنعتی و هوش مصنوعی به همین دلیل است که رولز رویس یک مرکز تحقیق و توسعه کشتی مستقل در فنلاند در سال ۲۰۱۸ افتتاح کرد.

کمبود مهارت در آینده در فنلاند

با توجه به پیش‌بینی‌ها در مورد فرصت‌های شغلی در فنلاند در آینده، کمبود شدید مهارت در زمینه‌های زیر وجود دارد:

 • IT، ICT و بازی
 • مهندسی نرم افزار، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی، رباتیک، داده های بزرگ، محاسبات ابری
 • صنایع شیمیایی (مواد شیمیایی دومین بخش بزرگ صنعت فنلاند را تشکیل می دهند)
 • مهندسان شیمی
 • اقتصاد زیستی
 • پالایشگاه زیستی، بیوشیمی، مهندسان شیمی، مهندسان محیط زیست و غیره
 • بخش سلامت
 • پزشکان، ICT سلامت، تجزیه و تحلیل داده های پزشکی، هوش مصنوعی
 • ساخت و ساز / زیرساخت
 • مهندسان ساختمان، مهندسان برق و سایر مهندسان.
 • گردشگری
 • مدیریت هتلداری، توسعه کسب و کار

برای دانشجویان علاقه مند به کار در فنلاند پس از تحصیل، پتانسیل زیادی در زمینه های IT، ICT، AI، VR، Big Data و بازی وجود دارد. طبق گزارش انجمن پردازش اطلاعات فنلاند، فنلاند در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰۰۰۰ موقعیت شغلی خالی برای برنامه نویسان ماهر خواهد داشت. در اروپا در چند سال آینده حدود ۲۰۰۰۰۰ فرصت شغلی در زمینه های فوق ایجاد خواهد شد.

دانش آموزانی که به فناوری اطلاعات، فناوری اطلاعات و ارتباطات و دیجیتالی شدن علاقه دارند فرصت های خوبی خواهند داشت و در زمینه هوش مصنوعی، داده های بزرگ و روباتیک شغل پیدا می کنند. همانطور که از لیست بالا می بینید، در سال های آینده تقریباً در تمام صنایع فنلاند کمبود نیروی کار ماهر وجود خواهد داشت.

فنلاند استانداردهای بالایی برای زیرساخت، رفاه و حقوق دارد. ۵ دلیل برای دوست داشتن فنلاند و فرهنگ کار فنلاند را بخوانید تا بفهمید پشت موفقیت شرکت های برتر فنلاند چیست.

۵ دلیل برای کار در فنلاند

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که کار در فنلاند چگونه خواهد بود؟ بیایید دریابیم که چرا این کشور یک مقصد عالی برای تحصیل و همچنین کار است!

۱. محیط کار

فنلاند به دلیل طبیعت نفس گیر خود و همچنین داشتن یکی از بهترین کیفیت هوا در جهان مشهور است. مردم از فعالیت در فضای باز لذت می برند.

بنابراین، محل کار فنلاند تعادل خوبی را ارائه می دهد تا کارگران واقعاً از رفاه خود مواظبت کنند!

در فنلاند نیز می توان به صورت انعطاف پذیر کار کرد. کار در دفتر یا در خانه رایج است. کارمندان اغلب در مورد ساعات کاری خود نظر می دهند تا برنامه ای مناسب برای افزایش بهره وری پیدا کنند.

۲. مشاغل مورد تقاضا

دانشجویان بین المللی می توانند برای یافتن کار در رشته خود حتی در طول تحصیل درخواست دهند. زمینه های زیادی وجود دارد که در آن کارگران ماهر تقاضای زیادی دارند. برخی از این موارد عبارتند از مهندسی، پرستاری و آموزش.

۳. نوآوری

ثالثاً فنلاند به عنوان یکی از نوآورترین کشورهای جهان رتبه بندی شده است. بسیاری از شرکت های موفق و شناخته شده از فنلاند آمده اند. شاید نام انگری بردز و نوکیا را شنیده باشید!

دانشگاه هایی مانند LUT تمرکز زیادی بر تحقیق و توسعه دارند. دانش آموزان دانش و مهارت هایی را به دست می آورند تا برای مشاغل در رشته انتخابی خود آماده شوند.

۴. پشتیبانی

درخواست و یافتن کار در فنلاند می تواند برای دانشجویان بین المللی چالش برانگیز باشد. علاوه بر این، ممکن است مشکلاتی در مورد یافتن مشاغل به زبان انگلیسی وجود داشته باشد.

سایت های کاریابی آنلاین زیادی وجود دارند که موقعیت های شغلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. شهرها و شهرهای بزرگتر نیز دارای دفاتر کار هستند که در آن به جویندگان کار برای یافتن موقعیت های مناسب مشاوره داده می شود. علاوه بر این، می‌توانید در موقعیت‌های شغلی شرکت کنید، جایی که مهارت‌های مورد نیاز برای یک شغل را آموزش می‌دهید.

۵. کار در فنلاند در حین تحصیل

تحصیل و کار با هم در فنلاند

در نهایت، کار در حین تحصیل برای دانشجویان دانشگاه های فنلاند امکان پذیر است. برای دانشجویان بین المللی، شما می توانید تا ۲۵ ساعت در هفته در طول سال تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات تابستانی و زمستانی کار کنید.چی ازین بهتر ؟ در نهایت شما دوست عزیزی که داری درباره فنلاند تحقیق می کنی اگر فکر میکنی هر کدوم از تخصصی های بالا رو داری و توش حرفی برای گفتن داری و از همه مهمتر اطلاعاتت میتونن به یک ارزش افزوده تبدیل بشن تو در کشور فنلاند پیشرفت خوبی خواهی کرد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید