پیشرفته ترین کشور جهان از نظر فناوری در سال ۲۰۲۳

نوشته های مرتبط

پیشرفته ترین کشور جهان : فناوری ، استفاده از دانش علمی برای بهبود زندگی است. فناوری در ۱۹۵ کشور مختلف جهان به سرعت در حال پیشرفت است، البته نه با سرعت یکسان. در حالی که بسیاری از کشورها به سرعت در حال پیشرفت هستند، چندین کشور دیگر از نظر فناوری بسیار جلوتر از سایر کشورها هستند.

چندین کشور به طور گسترده فناوری را در چندین بخش از زندگی روزمره خود برای کمک به شهروندان خود به کار گرفته اند. برخی از کشورها از پیشرفت های فناوری برای ارائه مزایای بهبود حمل و نقل، خدمات، مراقبت های بهداشتی و کشاورزی به شهروندان استفاده کرده اند.

بدون شک، فناوری به یک جزء ضروری از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. بنابراین، هر کشوری به سختی تلاش می‌کند تا به پیشرفت‌های تکنولوژیکی دیگران برسد.

فهرست ۹ کشور برتر از نظر فن آوری در سال ۲۰۲۳ تحت سلطه کشورهای آسیایی است که نشان می دهد این قاره دارای تخصص فنی زیادی است. این کشورها هم مهارت ها و هم دانش را در خود جای داده اند و مهارت های تکنولوژیکی آنها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

در این پست فهرستی از ۹ کشور برتر دنیا از نظر فناوری در سال ۲۰۲۳ نشان داده شده است.

پیشرفته ترین کشور جهان از نظر فناوری در سال ۲۰۲۳

  • ژاپن
  • ایالات متحده
  • کره جنوبی
  • آلمان
  • سنگاپور
  • انگلستان
  • سوئد
  • چین
  • سوئیس

۱. ژاپن

ژاپن در سال ۲۰۲۳ از نظر فناوری پیشرفته ترین کشور جهان است.این کشور برای اختراعات نفس گیر و نوآورانه و تحقیقات علمی محبوب است. بدون شک، ژاپن نیز یکی از بهترین کشورهایی است که بازدهی کلانی برای سرمایه گذاری در تحقیقات داشته است. بیشتر اختراعات آنها نتیجه تحقیقات علمی گسترده و قوی است. مطلب مرتبط : برترین شرکت های ژاپنی

تکنولوژی در ژاپن

ژاپن در زمینه های مختلف از جمله رباتیک صنعتی، خودرو، ماشین آلات، الکترونیک و بسیاری موارد دیگر از نظر فناوری در جهان پیشتاز است. علاوه بر این، ژاپن به دلیل اختراعات تغییر دهنده بازی خود محبوب است. این کشور خانه چندین شرکت فناوری با رتبه بالا مانند سونی و نینتندو و سایرین است.

دیگه چی؟ ژاپن همچنین دارای برخی از پیشرفته ترین شهرهای جهان از نظر فناوری است.

۲. ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده علاوه بر داشتن یکی از پیشرفته ترین فناوری های دنیا، یکی از بهترین سیستم های اقتصادی و قدرت نظامی جهان را نیز داراست.

عوامل متعددی مسئول جایگاه بالای ایالات متحده در این فهرست هستند که برخی از آنها پیشرفت در فناوری فضایی و صنعت فناوری است.

جالب اینجاست که بازار فناوری ایالات متحده حدود ۳۷ درصد از کل بازارهای جهانی در صنعت فناوری را به خود اختصاص داده است. صنعت فناوری در ایالات متحده از مارس ۲۰۲۲ حدود ۱۳ میلیون کارگر را استخدام کرده است و انتظار می رود تا سال ۲۰۳۰ رشد ۱۰ درصدی داشته باشد.جالب است که در اینجا اضافه کنیم که ایالات متحده قدرتمندترین و پیشرفته ترین فناوری نظامی را در جهان دارد.این کشور خانه برخی از بزرگترین شرکت های فناوری در جهان مانند گوگل، فیس بوک، اپل، اینتل، آی بی ام و مایکروسافت است.

تکنولوژی در آمریکا

پیشرفت فناوری را در این کشور به راحتی میتوان به سرمایه گذاری هنگفتی که این کشور در زمینه تحقیقات انجام می دهد نسبت داد. محققان آمریکایی بیشتر از سایر کشورها در زمینه زیست شناسی و پزشکی مقاله منتشر می کنند. این نیز در این واقعیت هم مشهود است که آمریکا در شرکت های داروسازی و همچنین زیست شناسی و پزشکی کاملا دست برتر را دارد.

۳. کره جنوبی

کره جنوبی به عنوان سومین کشور پیشرفته در زمینه فناوری در جهان قرار دارد. این کشور یکی از پیشتازان جهان در صنعت خودرو و گوشی های هوشمند است.

کره جنوبی خانه شرکت های غول پیکر فناوری از جمله سامسونگ، هیوندای و ال جی است که با بهترین برندهای فناوری در سراسر جهان رقابت می کنند.

تکنولوژی کره جنوبی - سامسونگ

این کشور در دهه ۱۹۶۰ یکی از فقیرترین کشورهای جهان بود. به لطف سرمایه گذاری انبوه، ثروت این کشور تغییر کرد و امروز به جایگاه یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان دست یافته است.

۴. آلمان

این مورد ،اولین کشور اروپایی است که در فهرست کشورهای دارای فناوری پیشرفته ظاهر می شود. آلمان در رتبه‌بندی فناوری کشورهای جهان در رتبه چهارم قرار دارد.

این کشور اروپایی یکی از کشورهای پیشرو در بسیاری از زمینه ها است. با این حال، بیشتر به دلیل صنعت خودروسازی فوق العاده اش محبوب است. بهترین ماشین ها از آلمان می آیند. آلمان همچنین دارای بهترین علوم فضایی فناوری نانو و فناوری نظامی در اروپا است.

آلمان یکی از کشورهایی است که سرمایه گذاری های هنگفتی در زمینه آموزش و پژوهش انجام داده است. دانشمندان آلمانی، تحقیقات مشترک، متخصص در فناوری نظامی، مهندسی، تحقیقات پزشکی و توسعه زیرساخت هستند.

آلمان محل استقرار انجمن فراونهوفر، انجمن ماکس پلانک و انجمن علمی گوتفرید ویلهلم لایب نیتس است. شرکت های خودروسازی جهانی مانند بی ام و، فولکس واگن، مرسدس بنز و دیگران به خوبی به برتری فنی آن کمک می کنند. مطلب مرتبط : ۱۰ شغل با بالاترین درآمد در آلمان

۵. سنگاپور

سنگاپور در سال ۲۰۲۳ رتبه پنجم را به عنوان پیشرفته ترین کشور از نظر فناوری در جهان دارد.

این کشور رشد مترقی و ثابتی را در تولید تجربه کرده است که راه را برای ایجاد یک محیط تجاری مناسب برای سرمایه گذاران هموار کرده است.

گزارش شده است که این کشور دارای سریع ترین سرعت اینترنت در جهان است. علاوه بر این، سنگاپور دارای صنعت علم و فناوری بسیار سریع در حال رشد است و خود را به عنوان رهبر فناوری در منطقه جنوب شرقی آسیا معرفی کرده است.

مرکز فناوری این کشور دانشمندان، کارآفرینان و محیط زیست را گرد هم می‌آورد تا اختراعات مؤثر، مشارکتی و شگفت‌انگیز ایجاد کند.

سنگاپور اختراعات شگفت انگیزی انجام داده است. این اولین کشوری است که مفهوم خودروهای خودران را به واقعیت تبدیل کرده است.

۶. انگلستان

لندن مرکز مالی بریتانیا و یکی از پربازدیدترین مکان‌ها در جهان است. این کشور در رتبه ششم پیشرفته ترین کشور از نظر فناوری در جهان قرار دارد.

انگلستان اولین کشوری بود که صنعتی شد و در آن زمان توسعه یافته ترین کشور جهان بود.

موتورهای جت، موتورهای بخار، موتورهای الکتریکی، لامپ ها و بسیاری موارد دیگر در کشور انگلستان اختراع شده اند.

۷. سوئد

سوئد کشوری با رشد اقتصادی عظیم است که عمدتاً به دلیل موفقیت های شرکت های فناوری است. بدون بحث زیاد، سوئد یکی از کشورهایی است که بیشترین دستاوردها را در توسعه وب و برنامه ها داشته است.مطلب مرتبط : ۱۰ شرکتی که نمیدانستید سوئدی هستند!

این کشور خانه چندین شرکت فناوری غول پیکر مانند اریکسون، اسکایپ، اسپاتیفای و تورنت است. کمک های این شرکت ها باعث شده است که اینترنت به راحتی در دسترس شهروندان کشور باشد.

تکنولوژی در سوئد

وقتی صحبت از تحقیق و توسعه (R&D) به میان می آید، سوئد تعهد خود را با سرمایه گذاری معمولاً بیش از ۳ درصد از رشد تولید داخلی (GDP) کشور در تحقیق و توسعه ثابت می کند.

فناوری سبز و علوم زیستی دو حوزه ای هستند که محققان و شرکت های سوئدی در آن سرآمد هستند. دولت یک دفتر علوم زیستی ایجاد کرده است که به توسعه یک استراتژی ملی برای علوم زیستی برای ارتقای بیشتر این رشته اختصاص دارد.

۸. چین

چین از آن زمان تغییرات اقتصادی شدیدی را در سال های اخیر تجربه کرده است که منجر به توسعه سریع اقتصادی و پیشرفت های فناوری شده است.

از نظر رتبه بندی فناوری، چین به عنوان هشتمین کشور پیشرفته از نظر فناوری در جهان رتبه بندی شده است.

۹. سوئیس

این کشور فهرست ۹ کشور برتر دنیا از نظر فناوری را تکمیل می کند. علم و فناوری همواره مورد توجه اقتصاد کشور بوده است.با سرمایه گذاری هنگفت در تحقیق و فناوری، سوئیس خود را به نیرویی در فناوری در میان جامعه کشورها تبدیل کرده است.مطلب مرتبط : ۹ استارتاپ سوئیسی

این کشور بیکاری پایینی دارد، نیروی کار ماهر باید اجباری شود و همچنین یکی از بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی در جهان را دارد. در واقع این کشور یکی از کشورهایی است که بالاترین حقوق را در جهان دارد و همچنین در رتبه بالایی به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته است.

نتیجه

فناوری به یکی از اجزای ضروری زندگی روزمره ما تبدیل شده است. بنابراین، هر کشوری به سختی تلاش می‌کند تا به پیشرفت‌های تکنولوژیکی دیگران برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

هیچ محتوایی موجود نیست