لوگوی شرکت لکسوس
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 3 دقیقه

بخش دوم مقاله 10 شرکت برتر ژاپن را مطالعه می فرمایید…مطالعه بخش اول : از این جا

4- تلگراف و تلفن نیپون (NTT)

هلدینگ NTT ژاپن

ارزش بازار: 80.2 تریلیون دلار (63 میلیارد پوند) رتبه جهانی 2000: # 51

از نظر درآمد ، تلگراف و تلفن نیپون (NTT) یکی از بزرگترین شرکتهای ارتباطات در جهان است که دارای چندین شرکت تابعه در مناطق متعدد ژاپن می باشد. لیست دارایی های این شرکت در بورس هایی نظیر توکیو – لندن و نیویورک ذکر شده است.

طبق قانون کشور ژاپن حدود یک سوم NTT متعلق به کشور ژاپن می باشد.طبق گزارش ها در سال گذشته حدود 8.7 میلیارد دلار سود داشته است. در حال حاضر هم دارایی هایش حدود 80.2 تریلیون دلار می باشد.

 

3- گروه مالی میتسوبیشی UFJ

لوگوی گروه مالی MUFG ژاپن

ارزش بازار: 65 میلیارد دلار (51 میلیارد پوند) رتبه جهانی 2000: # 43
بازوی اولیه مالی گروه میتسوبیشی ،گروه مالی میتسوبیشی UFJ یکی از بزرگترین و قدرتمندترین بانکهای جهان است که عنوانش را پس از ادغام در سال 2006 با بانک ژاپنی بدست آورده است.
این شرکت با دارایی حدود 2.8 تریلیون دلار بزرگترین گروه مالی در ژاپن می باشد و مسولیت ده ها شرکت سهامی و اوراق بهادار را در سراسر جهان بر عهده دارد.
این شرکت در چندین موسسه مالی دیگر از جمله مورگان استنلی امریکا دارایی های قابل توجهی دارد. و این در حالیست که در شرکت هایی مثل تویوتا – نیپون و CHASE BANK (بانک چیس) نیز صاحب سهام می باشد.
در سال گذشته بر اساس گزارشی که داده است حدود 9 میلیارد دلار درآمد داشته است.

 

2- گروه SoftBank

گروه مالی SOFT BANK

ارزش بازار: 112.4 میلیارد دلار (88.3 میلیارد پوند) رتبه جهانی جهانی: # 36
یک کنگلومرای متنوع که علاقه مند به ارتباطات از راه دور , تجارت الکترونیکی ,فناوری و رسانه می باشد.گروه SOFTBANK در طیف گسترده ای از مشاغل صاحب سهام می باشد.
اوایل شروع کارش در سال 1981 به عنوان یک فروشگاه قطعات رایانه توسط کارآفرین جوان ماسایوشی سون بود که در طول دهه 1990 تا 2000 تاسیس شد.
این شرکت به دلیل برنامه های پیچیده بازاریابی و همچنین برنامه های متنوع و مزایایی برای کارمندان خود (چیزی که در ژاپن نادر است)مشهور است.
در سال گذشته یعنی سال 2018 بر اساس گزارش ها حدود 13.9 میلیارد دلار کسب کرده است.و در حال حاضر هم دارایی ای خود را به 332 میلیارد دلار رسانده است.

 

 

1- شرکت موتور Toyota

لوگوی شرکت toyota

ارزش بازار: 176.6 میلیارد دلار (138.8 میلیارد پوند) رتبه جهانی 2000: # 15

دومین تولید کننده بزرگ اتومبیل در جهان (فولکس واگن آلمان در رتبه اول می باشد) ، شرکت تویوتا موتور یکی از معروف ترین داستان های موفقیت در ژاپن است و به اولین شرکتی که در یک سال بیش از 10 میلیون اتومبیل تولید کرده است مشهور می باشد.

این رهبر بازار (TOYOTA) در وسایل نقلیه برقی هیبریدی فعالیت می کند و در ضمن صاحب برند لوکس لکسوس می باشد.دفتر مرکزی و کارخانه های تولیدی این شرکت در تویوتا سیتی مستقر می باشد.

تویوتا در آخرین گزارش سال گذشته خود 17.2 میلیارد دلار سود کسب کرده است که این فروش ناشی از فروش 272 میلیارد دلار (تقریبا 2 برابر نزدیکترین رقیب ژاپنی خودش هوندا) می باشد.در حال حاضر هم حدود 446 میلیارد دلار دارایی دارد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید