وب اسکرپ - جمع آوری داده ها
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 12 دقیقه

 

ابتدا باید بدانیم جمع آوری داده چیست؟

جمع آوری داده ها روش جمع آوری، اندازه گیری و تجزیه و تحلیل بینش های دقیق برای تحقیق با استفاده از تکنیک های معتبر است. یک محقق می تواند فرضیه خود را بر اساس داده های جمع آوری شده ارزیابی کند. در اغلب موارد، جمع‌آوری داده‌ها، صرف‌نظر از زمینه‌ی پژوهش، اولیه‌ترین و مهم‌ترین مرحله برای تحقیق است. رویکرد جمع آوری داده ها برای رشته های مختلف تحصیلی بسته به اطلاعات مورد نیاز متفاوت است.

مهم‌ترین هدف جمع‌آوری داده‌ها حصول اطمینان از جمع‌آوری داده‌های غنی از اطلاعات و قابل اعتماد برای تجزیه و تحلیل آماری است تا بتوان تصمیمات مبتنی بر داده‌ها را برای تحقیق اتخاذ کرد.

با کمک جمع آوری داده ها، تصمیمات تجاری مبتنی بر داده بگیرید ! من در این مقاله از کلمه کاوش زیاد استفاده کردم ام البته به دلیل ماهیت این مقاله ، در جریان باشید که منظورم از کاوش همان اصطلاح Crawl می باشد.

همه ما میدانیم یک نیاز نانوشته هر کسب و کار مدرنی است که باید حضور آنلاین داشته باشد. بسته به صنعتی که کسب‌وکار در آن فعالیت می‌کند، ممکن است مجموعه‌ای از داده‌ها برای تحلیل چشم‌اندازهای بالقوه، عملکرد یا بازار مورد نیاز باشد.

شرکت‌هایی که ابزارهای جمع‌آوری داده‌ها را ارائه می‌کنند، راه‌حل‌های هوشمندی را برای جمع‌آوری حجم زیادی از اطلاعات از پلتفرم‌های آنلاین مختلف و تبدیل آن‌ها به قالبی به راحتی قابل خواندن ارائه می‌کنند. در این مقاله، ما نگاهی دقیق‌تر به شرکت‌هایی خواهیم داشت که ابزارهای وب را ارائه می‌دهند که به شما کمک می‌کنند اطلاعات در دسترس را از اینترنت صادر و سازماندهی کنید.

چرا از نرم افزارهای Web-Scraping استفاده کنیم؟

در عصر فناوری اطلاعات، داده ها بدون شک گرانبهاترین منبع جهان هستند. تخمین‌های تقریبی نشان می‌دهد که وب جهانی حاوی حدود پنج میلیون ترابایت داده، از جمله وب عمیق است. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانید ببینید که چرا یافتن دستی اطلاعات ضروری در یک وب‌سایت می‌تواند کار دلهره‌آوری باشد، به خصوص اگر آن را از وب‌سایت‌های عظیمی مانند آمازون، یوتیوب یا Booking.com بخواهید.البته اگر بخواهید میتوان برای شرکت از متخصص های جمع آوری اطلاعات که به طور مثال برنامه نویس پایتون هستند استفاده کرد.

اینجاست که نرم افزارهای خزنده وب به شما کمک می کند تا به سرعت اطلاعات را جمع آوری کرده و آنها را در قالبی معنادار مرتب کنید. این مبحث قطعا فقط برای شرکت های بزرگی همچون Fortune 500 نیست. کسب‌وکارهای مختلف بسیار کوچک‌تر نیز می‌توانند به طور قابل توجهی از جمع‌آوری داده‌ها سود ببرند. شما می توانید از این نرم افزار برای تحقیقات بازار، تحلیل احساسات، قیمت، محتوا و نظارت بر اخبار استفاده کنید. شروع یک پروژه جدید و توسعه یک استراتژی برای راه اندازی آن بسیار ساده تر است اگر بدانید که مخاطبان هدف محصولی را که ایجاد می کنید پذیرا هستند.

مهم نیست در چه صنعتی فعالیت می کنید، چنین نرم افزاری را ارزشمند خواهید یافت. می‌توانید اطلاعات زیادی را پردازش کنید، نتایج را به‌عنوان فایل‌های JSON، CSV یا Excel صادر کنید، و با راه‌حل‌های نرم‌افزاری داخلی خود با APIهای ارائه‌شده توسط این شرکت‌های داده یکپارچه شوید.

اکنون زمان آن است که چندین شرکت را که راه حل های محلی و مبتنی بر ابر (CLOUD) آماده استفاده ارائه می دهند، تجزیه و تحلیل کنیم. اینها فوق‌العاده راحت هستند، زیرا نیازی نیست نگران مسدود شدن IP خود باشید و همچنین مجبور نیستید ساعت‌ها را برای کدنویسی نرم‌افزار وقت بگذارید.

۵ شرکت برتر جمع آوری داده ها

  • Bright Data
  • Octoparse
  • Web Scraper
  • ParseHub
  • ProWebScraper

بررسی Bright Data

Bright Data (که قبلاً شبکه Luminati نامیده می شد) شرکتی است که برای بیش از ۱۰۰۰۰ مشتری از جمله شرکت های Fortune 500، مشاغل کوچک و مؤسسات تحقیقاتی دانشگاهی استفاده می کند. اصلا این امکانات باعث تعجب شما نخواهد شد، زیرا این شرکت راه حل های جمع آوری داده های جامع و مقرون به صرفه را با Data Collector خود ارائه می دهد.

تصویر محیط نرم افزار bright data

ما توانایی Data Collector را برای واکنش به هرگونه تغییر در طول فرآیند اسکن دوست داشتیم. اکثر سایت‌ها در صورت شناسایی افزایش تعداد درخواست‌ها از یک آدرس IP، از روش‌های مسدود کردن مختلفی استفاده می‌کنند. Data Collector با استفاده از پراکسی‌هایی که توسط مراکز داده Bright Data در سراسر جهان فعال شده‌اند، به طور موثر از این امر جلوگیری می‌کند. مهم نیست از چه نوع جمع آوری استفاده می کنید، همه آنها از شبکه گسترده IP های Bright Data بهره می برند. به همین دلیل، جمع آوری داده های شما در معرض خطر توقف یا به خطر افتادن نیست. علاوه بر این، نرم افزار با تغییرات ایجاد شده در وب سایت تنظیم می شود.

چند روش وجود دارد که می توانید برای شروع جمع آوری داده ها استفاده کنید. می توانید از کلکسیونرهای از پیش ساخته برای چندین دسته که راه حل نرم افزاری Bright Data شامل می شود استفاده کنید. آنها در حال حاضر طیف گسترده ای از موارد استفاده مختلف مانند رسانه های اجتماعی، وب سایت های تجارت الکترونیک، خدمات مرتبط با سفر، اخبار، امور مالی و تجارت را پوشش می دهند. البته، این به شما بستگی دارد که چه اطلاعاتی را می خواهید از آن وب سایت ها جمع آوری کنید. به عنوان مثال، می توانید اطلاعات محصول را از آمازون بر اساس یک URL یا یک کلمه کلیدی جمع آوری کنید و از اطلاعات برای تجزیه و تحلیل بازار خود استفاده کنید.

با استفاده از افزونه مرورگر Data Collector، می توانید جمع کننده های سفارشی برای هر وب سایتی ایجاد کنید. با انتخاب عناصر مستقیماً از صفحه وب، اطلاعاتی را انتخاب می کنید که خزنده روی آنها تمرکز خواهد کرد.

فرض کنید راه حل از پیش آماده مناسبی برای جمع آوری داده های خود پیدا نکرده اید. در این صورت، Bright Data به شما این امکان را می دهد که ابزار جمع آوری داده های خود را توسعه دهید. البته این برای کسانی طراحی شده است که در کدنویسی مهارت دارند. اگر تیم شما هیچ متخصص IT را شامل نمی شود، جای نگرانی نیست، زیرا می توانید مستقیماً از Bright Data درخواست جمع آوری سفارشی کنید.

هنگامی که در مورد یک کلکتور تصمیم می گیرید، می توانید ببینید که وقتی به صورت فایل CSV یا JSON قالب بندی می شود، نتایج چگونه به نظر می رسند. علاوه بر این، داده‌ها را می‌توان در یک فایل اکسل صادر کرد و امکان تجزیه و تحلیل داده‌های پیشرفته‌تر را با نتایج نرم‌افزار خزنده وب انجام می‌دهد.

Data Collector ابزاری است که ضمن کاهش هزینه های جمع آوری داده ها، در منابع و زمان شما صرفه جویی می کند. شما می توانید فواصل زمانی که اطلاعات شما جمع آوری می شود را تعیین کنید، بنابراین می توانید به روز رسانی های بلادرنگ را نیز دریافت کنید.

Data Collector دارای چندین ادغام API است که می تواند به شما در ساده سازی فرآیند کمک کند و می توانید مجموعه ای از اسناد مفید را در وب سایت شرکت پیدا کنید.

بررسی Octoparse

Octoparse یکی دیگر از خزنده های وب است که داده ها را از وب سایت ها جمع آوری می کند، آنها را در قالب جدول قابل خواندن سازماندهی می کند و بدون اینکه از شما کدنویسی بخواهد این کار را انجام می دهد. این راه‌حل نرم‌افزاری استخراج داده‌ها را به‌طور خودکار انجام می‌دهد و در عین حال آن را با یک رابط کاربر پسند نقطه و کلیک ساده نگه می‌دارد.

Octoparse 8.1.24 را می توان هم به صورت محلی و هم به عنوان یک راه حل نرم افزاری مبتنی بر ابر استفاده کرد. روی macOS 10.10 یا بالاتر و ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ (x64) کار می کند. برای سیستم های x32، به شما توصیه می شود از نسخه قدیمی Octoparse 7.3.0 استفاده کنید.

تصویری از محیط نرم افزاری octoparse

این نرم افزار ابزار جامعی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به شما در نظارت بر قیمت ها، تولید سرنخ، توسعه استراتژی های بازاریابی و حتی انجام تحقیقات کمک کند. Octoparse دارای ۵۲ الگوی از پیش ساخته شده اسکراپینگ وب است که می تواند اطلاعات را از رسانه های اجتماعی، وب سایت های تجارت الکترونیک، خدمات سفر محور، دایرکتوری ها، تابلوهای شغلی، وب سایت های املاک و سایر منابع استخراج کند.

Octoparse دارای یک رابط کاربری ساده و موثر است که کامپایل داده ها را آسان می کند. در سه مرحله ساده می توانید فرآیند استخراج را شروع کنید. ابتدا باید یک کار جدید ایجاد کنید و URL را وارد کنید که خزنده وب باید پردازش کند. هنگامی که صفحه بارگیری می شود، متوجه خواهید شد که نرم افزار محتوای صفحه را شناسایی می کند و به طور پیش فرض، عناصر مهم را برجسته می کند.

در مرحله دوم، این به شما بستگی دارد که ببینید آیا ویژگی های انتخاب شده در صفحه با آنچه شما نیاز دارید مطابقت دارد یا خیر، در این مرحله می توانید اطلاعات را اضافه و حذف کنید. Octoparse پیش نمایشی از اطلاعات را به شما نشان می دهد و می توانید ستون ها را جابه جا کنید یا آنها را حذف کنید تا اطلاعات خاصی را حذف کنید. همچنین برخی از ویژگی های ارزشمند دیگر مانند پیمایش در صفحه برای بارگذاری بیشتر وجود دارد.

سومین و آخرین مرحله این است که وظیفه جمع آوری داده ها را اجرا کنید و در آنجا نیز چندین گزینه دارید. می‌توانید این عملیات را روی دستگاه خود انجام دهید، آن را در فضای ابری اجرا کنید، یا بعداً آن را برای اجرا در ابر برنامه‌ریزی کنید. پس از تکمیل فرآیند می توانید داده ها را در حساب Octoparse خود پیدا کنید. Octoparse می تواند نتایج شما را در قالب های زیر ارائه دهد: CSV، Excel، HTML و JSON.

Octoparse ویژگی های مناسبی را ارائه می دهد که برای کسب و کارها و تیم های تحقیقاتی مفید خواهد بود. با پروکسی ها و چرخش IP، لازم نیست نگران باشید که وب سایت آدرس IP شما را ممنوع می کند. برخی از وب سایت هایی که برای کاوش داده ها مشکل هستند، مانند آنهایی که با AJAX و جاوا اسکریپت ساخته شده اند، به راحتی توسط این نرم افزار پردازش می شوند. Octoparse حتی می‌تواند داده‌ها را از ورود به سیستم جمع‌آوری کند و مانند برخی از سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، صفحات وب در حال پیمایش بی‌نهایت را مدیریت کند. ادغام API راه حل نرم افزاری می تواند به شما کمک کند داده ها را در زمان واقعی بدست آورید.

بررسی Web Scraper

خدمات جمع آوری داده ها ضروری است و Web Scraper ابزار مهم دیگری برای تحلیلگران، محققان بازار و شرکت ها است. این شرکت راه حل نرم افزاری خود را در قالب افزونه مرورگر و سرویس ابری ارائه می دهد.

Web Scraper یک رابط ساده با نقطه و کلیک دارد و می توانید افزونه مرورگر را برای کروم و فایرفاکس دانلود کنید. کاوش یک وب سایت شامل چند مرحله است، از جمله ایجاد نقشه سایت با افزودن URL صفحه اصلی. خود این برنامه از شما می‌خواهد که کارهای لازم را انجام دهید، زیرا باید انتخابگرهایی برای زیرمجموعه‌ها و انتخاب‌گرهای فردی برای هر نوع داده‌ای که باید استخراج کنید ایجاد کنید. قبل از شروع فرآیند، باید انواع مختلفی از انتخابگرها، مانند متن یا پیوند را تنظیم کنید. سپس می توانید نتایج را به عنوان یک فایل CSV دانلود کنید.

در حالی که افزونه مرورگر راه حل خوبی برای یک ابزار جمع آوری داده رایگان است، اما به اندازه راه حل Web Scraper Cloud کاربر پسند نیست. چهار طرح پرداخت متفاوت وجود دارد که از ۵۰ دلار در ماه برای طرح پروژه تا ۳۰۰ دلار برای طرح مقیاس متغیر است. اگر مشترک شوید، به یک زمان‌بندی، پروکسی، چندین گزینه صادرات و گزینه ذخیره نتایج به‌عنوان فایل‌های CSV، XLSX و JSON دسترسی خواهید داشت. علاوه بر این، طرح Web Scraper Cloud با وب سایت های پویا بهتر کار می کند و همچنین به API دسترسی خواهید داشت.

نمونه ای از محیط نرم افزار شرکت webscraper

بسته به طرحی که انتخاب می‌کنید، مقداری «اعتبارات ابری» به شما اختصاص داده می‌شود که به نسبت یک به یک با تعداد صفحاتی که می‌توانید خزیدن کنید، مطابقت دارد. بررسی ما نشان داد که فقط طرح‌های تجاری و مقیاس اعتبار کافی برای تحقیق جامع دارند، زیرا به ترتیب دارای ۵۰۰۰۰ جستجو و جستجوهای نامحدود هستند.

Web Scraper موارد استفاده خود را با تولید سرنخ، تجارت الکترونیک، نظارت بر خرده فروشی، تجزیه و تحلیل برند، هوش تجاری، بازاریابی، استراتژی کسب و کار و استخراج آمار از مقادیر زیادی داده پیدا می کند. متأسفانه، هیچ راه حل از پیش ساخته شده ای برای وب سایت هایی مانند آمازون، فیس بوک، eBay، Walmart، Booking، Netflix، Tripadvisor و بسیاری دیگر که توسط این رقابت ارائه شده اند وجود ندارد.

Web Scraper مستندات گسترده، آموزش های ویدئویی، یک وبلاگ و راهنماهایی را ارائه می دهد که به عنوان مواد آموزشی عالی برای کاربرانش عمل می کند. علاوه بر این، حتی با نسخه رایگان، می توانید به این مطالب آموزشی دسترسی داشته باشید و از طریق انجمن رسمی با جامعه صحبت کنید. آزمایش نحوه کار افزونه Web Scraper با سایت های آزمایشی ارائه شده توسط توسعه دهنده ایده بدی نیست، زیرا به شما کمک می کند تا برای کارهای پیچیده تر آماده شوید.

بررسی ParseHub

یکی دیگر از گزینه های نرم افزار جمع آوری داده ها در لیست ما ParseHub است. این برنامه برای macOS و Windows در دسترس است و این تنها نرم افزار سازگار با لینوکس است که ما آزمایش کردیم، البته علاوه بر راه حل های نرم افزاری مبتنی بر وب.

ParseHub می‌تواند راه خود را در وب‌سایت‌های پیچیده مبتنی بر جاوا اسکریپت و AJAX بیابد، و می‌تواند از طریق فرم‌ها، منوهای کشویی و حتی پنجره‌های بازشو برای یافتن داده‌های لازم عبور کند. این برنامه همچنین وب سایت هایی را با اسکرول بی نهایت، نقشه های تعاملی و تقویم پوشش می دهد. این نرم افزار از طیف وسیعی از سرورهای پروکسی برای چرخش آدرس های IP استفاده می کند، بنابراین از موقعیتی که ممکن است از دسترسی به وب سایتی که در حال تجزیه و تحلیل هستید منع شوید جلوگیری می کند.

ParseHub یک ابزار مفید برای مشاوران، تحلیلگران، سرنخ های فروش، جمع آوری داده ها، محققان و تجارت الکترونیک است. توسعه دهندگان همچنین این برنامه را راحت می یابند، زیرا می توانند برنامه های خود را با API REST ParseHub یکپارچه کنند و از اطلاعات کاوش شده استفاده کنند.

تصوویری از محیط نرم افزاری parshub

مانند راه حل های دیگری که بررسی کرده ایم، ParseHub نیازی به کدنویسی ندارد. این برنامه بیشترین کار را برای شما انجام می دهد. با این حال، اگر می خواهید از برنامه به طور موثر استفاده کنید، باید با چند مرحله آشنا شوید.

رابط کاربری این برنامه بصری است و به زمان زیادی برای عادت کردن نیاز ندارد. پس از بارگیری صفحه وب، باید انتخابگرهایی را تنظیم کنید که ParseHub دارای XPATH، CSS و RegEx است و همچنین انتخابگرهای رایج دیگری که در راه حل های جمع آوری داده های وب سایت یافت می شوند.

رابط گرافیکی به طور موثر به شما نشان می دهد که چه اطلاعاتی را برای استخراج تنظیم کرده اید، و ممکن است شما را ملزم به انجام چند مرحله اضافی برای راه اندازی صحیح نرم افزار کند. وقتی عنصری را از صفحه انتخاب می‌کنید، نرم‌افزار به دیگران پیشنهاد می‌کند که در همان کلاس مناسب باشند.

هنگام دسترسی به نتایج کاوش شده، گزینه‌های زیادی دارید، و می‌توانید داده‌ها را در فایل‌های JSON، CSV و Excel مرتب کنید یا آنها را مستقیماً به Google Sheets وارد کنید. هر کسی که بخواهد گزینه های تجسم بیشتری را به داده های خود اضافه کند، می تواند این کار را با Tableau انجام دهد. ParseHub می تواند به راحتی از طریق واردات CSV یا پیاده سازی Google Sheets با برنامه ادغام شود. ادغام API به شما امکان می دهد داده ها را مستقیماً از برنامه نرم افزاری خود استخراج کنید، که اکثر توسعه دهندگان آن را بسیار مفید می دانند.

ParseHub در آموزش کاربران جدید در مورد نحوه استفاده از نرم افزار کار بسیار خوبی انجام می دهد. این شرکت دوره های وب را ارائه می دهد که همه چیز را از اصول اولیه تا تکنیک های پیشرفته کاوش وب را پوشش می دهد. ParseHub یک کانال یوتیوب با محتوای ویدیویی عالی دارد که برای شما بسیار مفید است. نمونه های گام به گامی وجود دارد که چگونه می توانید داده ها را از سایت های مختلف مانند Reddit، Walmart، Yelp، Amazon و بسیاری دیگر جمع آوری کنید. برای کسانی که ترجیح می‌دهند دستورالعمل‌ها را بخوانند، مرکز راهنمایی ParseHub اطلاعات گسترده‌ای دارد و همه چیزهایی را که ممکن است برای اجرای موفقیت‌آمیز جمع‌آوری داده نیاز داشته باشید پوشش می‌دهد.

ParseHub دارای یک طرح رایگان است که به شما فرصتی عالی برای کشف اینکه چگونه می توانید ابزاری برای جمع آوری داده ها در سازمان و گردش کار خود بگنجانید، می دهد. با این حال، توصیه می‌کنیم به برنامه‌های پولی برای فعالیت‌های تجاری نگاه کنید، زیرا به پروژه‌های بیشتر و صفحات بیشتری در هر اجرا برای تجزیه و تحلیل اجازه می‌دهند.

بررسی ProWebScraper

ProWebScraper یک راه حل جمع آوری داده مبتنی بر ابر است. فرض کنید کسب و کار شما نیاز به پردازش داده های موجود در تابلوهای شغلی، فهرست ها، بازارهای آنلاین، خدمات مهمان نوازی، بازار سهام یا رسانه های خبری دارد. در این صورت، متوجه خواهید شد که داشتن ابزار ProWebScraper می تواند به میزان قابل توجهی سرعت کار شما را افزایش دهد.

ProWebScraper را می توان برای هر وب سایتی راه اندازی کرد. این برنامه مبتنی بر وب دارای یک رابط ساده با نقطه و کلیک است و می تواند وب سایت های پیچیده تری را پردازش کند. می توانید قوانین سفارشی را با انتخابگرهای XPATH، CSS و RegEx تنظیم کنید تا اطلاعات پنهان را کشف کنید یا تنظیمات خراش دادن خود را بهتر پیکربندی کنید. می‌توانید از ویژگی صفحه‌بندی برای استخراج همان نوع داده از رشته‌ای از صفحات استفاده کنید، در حالی که زنجیره‌سازی از طریق پیوندهای فرعی برای بازیابی داده‌های بیشتر انجام می‌شود.

تصویری از محیط نرم افزاری prowebscraper

در حالی که ProWebScraper انتخاب‌کننده‌ها و گزینه‌های مفید زیادی را ارائه می‌دهد، ما کمبود گزینه‌های از پیش ساخته شده برای وب‌سایت‌های محبوب مانند Amazon، Booking، eBay یا وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی را ناامیدکننده دیدیم.

خوشبختانه، شما چندین گزینه برای دانلود نتایج خود دارید. می توانید بین CSV، Excel، XML یا JSON انتخاب کنید. ادغام REST API با نرم افزار سفارشی در دسترس است به طوری که ابزار کاوش می تواند به طور یکپارچه با سازمان هایی که راه حل های نرم افزاری ایجاد کرده اند کار کند. علاوه بر این، شما همچنین می توانید تصاویر با کیفیت بالا را استخراج کنید.

ProWebScraper یک وبلاگ ساده دارد که نکات هیجان انگیز و راهنماهای ارزشمندی را در مورد فرآیند جمع آوری داده ها پوشش می دهد. علاوه بر این، پایگاه دانش موارد ضروری را پوشش می دهد تا بتوانید بدون مشکل از نرم افزار استفاده کنید.

اگر این پیشنهاد شما را مجذوب خود کرده است، همیشه می توانید ProWebScraper را به صورت رایگان امتحان کنید. این پیشنهاد به شما امکان می دهد اطلاعات ۱۰۰ صفحه مربوط به ۱۰۰ اعتبار را حذف کنید.

از نظر اشتراک های پولی، می توانید برنامه Active Plan را با ۴۰ دلار در ماه دریافت کنید که ۵۰۰۰ اعتبار به شما می دهد. نسبت اعتبار به صفحه به نوع اسکراپری که استفاده می کنید بستگی دارد.

 

منبع : Dataprot

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید