استارت آپ Dentinus سوییس
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 2 دقیقه

 

استارت آپ مستقر در سوییس، Destinus، پس از جمع آوری ۲۹ میلیون دلار بودجه، برنامه آزمایش و توسعه هواپیمای مافوق صوت حامل محموله خود را افزایش می دهد.

Destinus قصد دارد در کمتر از دو ساعت محموله را بین قاره‌ها با استفاده از هواپیماهای هایپرپلن، هواپیماهای موشک‌دار که به صورت افقی با استفاده از یک موتور جت تنفسی هیدروژنی برخاسته و فرود می‌آیند، بین قاره‌ها منتقل کند.

هنگامی که به ارتفاع و سرعت معینی رسید، هایپر هواپیما به موتور موشک هیدروژنی برودتی تغییر می کند و به سرعت مافوق صوت بیش از ۵ ماخ شتاب می گیرد.

Destinus در ماه مارس سال گذشته تاسیس شد و ۵۰ مهندس با دفاتر و امکاناتی در مونیخ، مادرید و تولوز و همچنین کانتون وود سوئیس در استخدام دارد.

نوامبر گذشته (۲۰۲۱)، این شرکت اولین نمونه اولیه خود را که Jungfrau نام دارد، به مدت پنج دقیقه در فرودگاهی نزدیک مونیخ با سرعت مادون صوت به پرواز درآورد تا عملکرد و آیرودینامیک بودن آن را در هنگام برخاستن و فرود بررسی کند.

به گفته Destinus، Jungfrau در چهار ماه طراحی، ساخته و آزمایش شد و اکنون به عنوان یک بستر آزمایشی برای فناوری‌های خودمختار استفاده می‌شود.

این شرکت قصد دارد در سال جاری به ۱۰۰ نفر افزایش یابد تا به اجرای برنامه تحقیق و توسعه و آزمایش پرواز کمک کند. نمونه بعدی از یک سری از نمونه های اولیه، که “اندازه یک اتوبوس” خواهد بود، اوایل امسال پرواز خواهد کرد.

۲۹ میلیون دلار آمریکا (۲۶٫۸ میلیون فرانک سوئیس) توسط صندوق های سرمایه گذاری و دفاتر خانوادگی از جمله Conny and Co، Quiet Capital، One Way Ventures، Liquid2 Ventures، Cathexis Ventures، ACE & Company، سرمایه گذاری شده است.

میخائیل کوکوریچ، بنیانگذار و مدیر عامل Destinus گفت: “ما از حمایت گسترده شرکت خود هیجان زده هستیم. ما قصد داریم از این بودجه برای ادامه توسعه موتورهای تنفس هوای هیدروژنی و موتورهای موشکی خود و آزمایش اولین پروازهای مافوق صوت با موتورهای هیدروژنی در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده استفاده کنیم.

Mikhail Kokorich مدیر شرکت Dentinus
Mikhail Kokorich مدیر شرکت Dentinus

ما قبلاً پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم و پتنت‌هایی را برای زیرسیستم‌ها طراحی و به ثبت رسانده‌ایم، مانند سیستم خنک‌کننده فعال هیدروژن، که امکان پرواز یک ابر هواپیمای بسیار قابل استفاده مجدد را تقریباً با سرعت یک موشک فراهم می‌کند.

فیلیپ روسلر، رئیس هیئت مشورتی Destinus، وزیر سابق اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان، گفت: دیدن آینده ای که در آن سفر به هر نقطه از جهان در ۱-۲ ساعت در دسترس خواهد بود، نفس گیر است.

مهمتر از همه، ابر هواپیمای در حال توسعه از هیدروژن مایع برای سوخت موتورهای خود استفاده خواهد کرد. این فرصت عالی برای پرواز سریع و در عین حال خنثی بودن کربن را می دهد. تنها انتشار چنین موتورهایی آب است. من هیجان زده هستم که شرکت هایی مانند Destinus می توانند رهبری اروپا را در بخش هوافضا ارائه دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید