استارت آپ ورزشی sportening
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 3 دقیقه

 

استارتاپ ورزشی : برنامه ورزشی رسانه های اجتماعی Sportening که در کرواسی تأسیس شده است، بیش از ۶ میلیون یورو جمع آوری کرده و رسما راه اندازی می شود.

یک برنامه شبکه اجتماعی که منحصراً برای طرفداران ورزش ساخته شده است، Sportening، پس از بسته شدن بیش از ۶ میلیون یورو، با سرمایه گذاری قابل توجهی توسط ستاره رئال مادرید و برنده توپ طلا، لوکا مودریچ، رسماً از مرحله بتا راه اندازی شد.

سرمایه گذاران موجود در این برنامه عبارتند از: ساشا دراگیچ، بنیانگذار شرکت بازی Superbet Group و رالف هو، مدیر عامل سابق Sequoia Capital Global Equities و Peter Thiel’s Clarium Capital.

این اپلیکیشن در سال ۲۰۲۰ توسط ایوان کلاریچ در کرواسی تاسیس شد و به زودی دفتری در لندن افتتاح می کند.

به گفته فوتبالیست معروف لوکا، اسپورتینگ پتانسیل بالایی برای گرد هم آوردن هواداران دارد. این برنامه به طرفداران از سراسر جهان اجازه می دهد تا در اتاق های چت ملاقات کنند، آمار گشت و گذار، امتیاز دادن به بازیکنان، و مشاهده به روز رسانی اخبار فوری شخصی در تیم های مورد علاقه خود را با محتوای منحصر به فردی که در هیچ جای دیگری در دسترس نیست، مشاهده کنند.

لوکا مودریچ گفت: “وقتی برای اولین بار در مورد Sportening شنیدم، به نظر بدیهی به نظر می رسید که چیزی شبیه به این وجود داشته باشد – یک شبکه اجتماعی برای طرفداران ورزش.

لوکا مودریچ
لوکا مودریچ بازیکن رئال مادرید

اما وقتی به بازار نگاه می کنید، چنین چیزی وجود ندارد. اگر فوتبال را به تنهایی فقط ببینیم ، سه میلیارد هوادار در سراسر جهان وجود دارد، بنابراین پتانسیل آن بسیار زیاد است.

وقتی دیدم تیم اسپورتینگ چقدر مشتاق ساخت چیزی منحصر به فرد برای هواداران است، بلافاصله خواستم از آنها حمایت کنم. من بدون هواداران در جایی که هستم امروز نبودم و غیبت اخیر آنها از استادیوم ها بر اهمیت آنها برای بازی تاکید کرد.

اکنون می‌خواهم با کمک به Sportening برای ایجاد بزرگترین و بهترین جامعه هواداران آنلاین، چیزی را جبران کنم.

Sportening یک برنامه رسانه اجتماعی ورزشی پیشگام است – یکی از اولین‌ها در جهان – و افراد با علاقه مشترک خاص را به دور از سروصدا و گاه به گاه در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی رایج به هم متصل می‌کند.

ماموریت این اپلیکیشن توانمندسازی و ایجاد ارتباط بین طرفداران، تغییر نحوه تعامل آنها با یکدیگر، و در عین حال فراهم کردن فضای اجتماعی شخصی‌شده برای ملاقات، تبادل نظر و احساس نزدیک‌تر شدن به تیم‌هایی است که دوست دارند.

ایوان کلاریچ، بنیانگذار Sportening، گفت: “ما در حال ساخت یک برنامه اجتماعی به طور انحصاری برای طرفداران ورزش در سراسر جهان هستیم و امروز گام بزرگی در این سفر است.

ما Sportening را ایجاد کردیم تا طرفداران را به هم متصل کنیم و به آنها یک تجربه رسانه اجتماعی منحصر به فرد و متناسب را ارائه دهیم، به دور از سر و صدای سیستم عامل های اصلی.

این واقعیت که بیش از ۲۵۰۰۰۰ نفر قبلاً به ما ملحق شده‌اند نشان می‌دهد که طرفداران ورزش چقدر می‌خواهند اپلیکیشنی مانند Sportening با افراد همفکر خود ملاقات کند.

این برنامه در حال حاضر بسیار محبوب است و ۶۰ درصد ماه به ماه رشد می کند و بخش بزرگی از کاربران از ایتالیا، بریتانیا و ایالات متحده می آیند.

در حال حاضر پس از ده ماه ۲۵۰۰۰۰ کاربر دارد و در حال حاضر روزانه ۲۰۰۰ طرفدار جدید جذب می کند. بودجه جدید برای ادامه سرعت رشد سریع آن در سال ۲۰۲۲ و تا سال ۲۰۲۳ استفاده خواهد شد و تا اواسط سال آینده ۶ میلیون طرفدار روی پلتفرم را هدف قرار خواهد داد.

این اپلیکیشن در حال حاضر به طرفداران فوتبال پاسخ می دهد، اما قصد دارد پیشنهاد خود را به سایر ورزش ها مانند بسکتبال و فوتبال آمریکایی گسترش دهد.

ایوان کلاریچ ادامه داد: “وقتی برای اولین بار با لوکا مودریچ ملاقات کردم، درباره اولین بازی او برای رئال مادرید و بازی با بازیکنانی باورنکردنی مانند کریستیانو رونالدو، کاکا و ژابی آلونسو پرسیدم – او چگونه فشار را تحمل می کند؟

او گفت که روی فشار تمرکز نمی کند، و در عوض از آنجایی که به خودش ایمان دارد، بقیه کار سخت و صبر است. این طرز فکر به او کمک کرد تا توپ طلا، بهترین بازیکن فیفا، بهترین بازیکن یوفا و بهترین بازیکن جام جهانی ۲۰۱۸ را به دست آورد .

مدیر عامل شرکت می گوید : “تنها کسی که تا به حال تمام این جام ها را در یک سال به دست آورده است. ما از طرز فکر لوکا در اینجا در اسپورتینگ استفاده می کنیم تا به رشد و رسیدن به ارتفاعات جدید به عنوان یک تیم کمک کنیم، بنابراین داشتن لوکا به عنوان یک شریک افتخار مطلق است!”

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید