کاریابی
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 4 دقیقه

همه ما میدانیم که پیدا کردن شغل مورد نظر و یا اصلا پیدا کردن یک کار حتی اگر باب میل ما هم نباشد چالش برانگیز است.و میتواند مانند یک کار تمام وقت تمام روز ما را پر کند! بنابراین اگر احساس می کنید که برای پیدا کردن شغل زمان خود را بیهوده از دست میدهید زمان آن فرا رسیده که استراتژی خود را تغییر داده و راهی موثر تر برای پیدا کردن شغل پیدا کنید.در این مقاله توضیح خواهیم داد که چطور میتوان از شبکه های اجتماعی در زمینه کاریابی بهترین استفاده را کرد.

 

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی یکی از راه های مؤثر برای جستجوی شغل در سال ۲۰۱۹ بوده است و قطعا در آینده پیشرفت های بیشتری در جهان خواهد کرد. بیشتر مشاغل جهان در حال حاضر در زمینه های تخصصی خودشان قبل ازینکه بخواهند آگهی استخدام خود را در رسانه ای دیگر منتشر کنند در شبکه های اجتماعی آگهی خود را منتشر می کنند و شاید این شبکه ها بهترین مکان برای شروع جستجوی شغل مورد نظر شما باشد.
پس میتوان نتیجه گرفت که حفظ حضور حرفه ای در رسانه های اجتماعی و همچنین تعامل با شرکت های هدف بسیار مهم می باشد.

شبکه های اجتماعی کاریابی

با وجود اینکه ۶۰ درصد استخدام کنندگان که از رسانه های اجتماعی برای استخدام استفاده می کنند بسیار حیاتی می باشد که شما در شبکه های اجتماعی رزومه ای حرفه ای رو از خودتان ارائه دهید.(مثل بیوگرافی کوتاه از خودتان – اگر وب سایت دارید – اگر نمونه کاری دارید اینجا بهترین مکان برای ارائه رزومه کاری شما می باشد.)

باید قبول کرد که بیشتر شبکه های اجتماعی به منابع قابل قبولی برای فرصت های شغلی تبدیل شده اند.اما در عین حال شبکه اجتماعی Linkedin یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در این زمینه در سراسر جهان می باشد.و اگر نگاهی به این برنامه بیندازید از رابط کاربری آسان آن به خوبی میتوان فهمید که چرا Linkedin یکی از بهترین شبکه های اجتماعی در این زمینه می باشد.

اگر چه پلت فرمهای رسانه های اجتماعی که در زمینه یافتن شغل رو به افزایش می باشد اما هنوز این تکنولوژی سودمند در کشور ما خوب جا نیفتاده است و همچنان از روش های سنتی برای پیدا کردن شغل استفاده می کنند.
در واقع ۵۱% از افراد متقاضی برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود در دنیا از Linkedin و Facebook استفاده می کنند که نباید ازین قضیه در کشور چشم پوشی کرد.

لینکداین - فیس بوک

با دانشی که در کشور ما ایران متخصصان فنی ما دارند خیلی راحت میتوان پلت فرم های کاریابی در بستر اینترنت را طراحی و گسترش داد تا پیدا کردن شغل یک کابوس برای جوانان ما نباشد.

باید قبول کرد دیدگاهی که در حال حاضر اکثریت مردم ما دارند بدین گونه می باشد که برای پیدا کردن شغل دائما دنبال آشنا هستند و یا کسانی هم که آشنا ندارند بیشتر در روزنامه ها دنبال شغل مورد نظر خود می باشند و بعد از چند روز هم شاید نا امید شوند و دیگر به پیدا کردن کار ادامه ندهند.

دقت کرده باشید در شبکه های اجتماعی دائما برای ما ایرانیان محتواهای سرگرمی تولید می کنند و سرگرمی یعنی از دست دادن زمان !

لوگوی اینستاگرام - تلگرام - واتس

اما چقدر خوب می شد اگر یک پلت فرم ساده کاریابی در بستر اینترنت طراحی می شد با امکان آپدیت مداوم و رابط کاربری شیک و جذاب که هر از چند گاهی هم می شد با ارسال نوتیفیکیشن های شغلی کاربران را مدام در جریان اخبار مشاغل قرار میدادیم و روحیه اقتصادی افراد را با در جریان امور قرار دادنشان در نرم افزار بالا می بردیم و میتوانستیم حداقل ذره ای در تولید کشور کمک کنیم .

باید باور کنیم که ما هم باید مردمی مسولیت پذیر و کارآفرین باشیم تا بتوانیم کشور خود را به پیشرفت نزدیک کنیم.امروز خیلی راحت میتوان با طراحی انواع نرم افزار ها روی دو سیستم عامل اندروید و IOS کارها را به سادگی پیش برد و دست انواع واسطه ها را در اینجا قطع کرد.

خوشبختانه در کشور ما ایران متخصص های خوبی در زمینه برنامه نویسی موبایل وجود دارد . بعضی وقتها یک ابهام در ذهن همه ایجاد می شود که بعضی از هموطنان ما گوشی های هوشمند ندارند و نمیتوانند ازین امکانات استفاده کنند ! اما آیا میتوان به خاطر در صد کمی از جامعه یک طرح بزرگ ملی را فراموش کرد ؟ در جواب من میگویم خیر ؟ این فقط میتواند یک مانع تراشی بر سر راه برنامه نویسان و کارآفرینان ما باشد.

اما در هر حال اگر اگر یک برنامه نویس موبایل و یا وب هستید و در حال مطالعه این مقاله می باشید این ایده می تواند یک استارت آپ قوی در کشور شود.از حق نگذریم که در کشور ازین نوع پلت فرم ها فراوان می باشند اما به شخصه میتوانم بگویم که هیچ کدام هنور نتوانسته اند نیازهای واقعی جامعه ما را پوشش دهند.

ما باید نرم افزار های خود را از حالت فانتزی به شکل واقعی تبدیل کنیم تا بتواند با قدرت بیشتری مخاطب هدف را جذب کند و همچنین فقط مختص کاریابی باشد نه اینکه به فکر این باشیم که موارد دیگری را هم مثل خرید و فروش کالاهای دست دوم و نو به این نرم افزار اضافه کنیم.

اندروید - آی او اس

خب در آخر میتوان گفت این پلت فرمها تمام کارهای سخت را برای ما انجام می دهندو با فیلترهایی که برایشان نوشته شده است میتوانند مشاغل را بر اساس صنعت – محل و شرکت فیلتر کنند و به راحتی با درخواست کاربر تطابق بدهند.به یاد داشته باشید که اگر در این پلت فرمها دنبال شغل مورد نظر هستید حتما یک رزومه مناسب و حرفه ای را از خود ارائه دهید.

اگر از روش های دیگر کاریابی شما استفاده کردید و تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می شویم که نظر شما را در این زمینه بخوانیم و منتشر کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید