گوگل و آمازون
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 2 دقیقه

صدها کارمند آمازون و گوگل نامه ای ناشناس در مخالفت با معامله با اسرائیل امضا کردند .

صدها کارمند آمازون و گوگل روز سه شنبه نامه ای ناشناس امضا کردند که در آن توافق بین این شرکت‌ها(آمازون و گوگل) و اسرائیل که به عقیده آنها به فلسطینی‌ها آسیب میرساند محکوم شد.

نامه ای که توسط ۳۰۰ کارمند آمازون و نفر ۹۰ نفر دیگر از اعضای گوگل به صورت داخلی امضا شده بود روز سه شنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۲۱ در گاردین منتشر شد اما هیچ اسمی از آنها ضمیمه نامه نشده است.(مقاله گاردین)

کارمندان گفتند از ترس انتقام جویی ناشناس مانده اند اما می خواهند مخالفت خود را با قرارداد پروژه نیمبوس که خدمات ابری به ارتش و سازمان‌های دولتی اسرائیل ارائه می‌دهد ابراز کنند.

در این نامه آمده است ما به عنوان کارکنان گوگل و آمازون از زمینه‌های مختلف می نویسیم ما معتقدیم که فناوری باید در خدمت و ارتقاء مردم در همه جا از جمله همه کاربران ما باشد ،ما نمی‌توانیم نگاه دیگری داشته باشیم زیرا محصولاتی که ما میسازیم برای محروم کردن حقوق اولیه فلسطینیان ، بیرون راندن فلسطینیان از خانه و حمله به فلسطینیان در نوار غزه استفاده می شود اقداماتی که تحقیقات جنایات جنگی را از سوی دادگاه جنایی بین المللی آغاز کرده است.

آمازون و گوگل در مال آوریل بود که با شکست مایکروسافت و دیگر شرکت ها قرارداد نیمبوس را به مبلغ ۱.۲ میلیارد دلار برنده شدند . آمازون همچنین قراردادی ۵۰ میلیون دلاری با وزارت دفاع امضا کرد تا اجسام غیر قابل شناسایی را از هواپیماهای بدون سرنشین و تصاویر هوایی خود شناسایی کند.

این نامه توافقنامه هایی را نمونه هایی از الگوهای نگران کننده نظامی‌گری عدم شفافیت و اجتناب از نظارت نامیده است.

در این نامه از غول‌های فناوری خواسته شده است که قرارداد با اسرائیل را کنسل کنند و از قراردادهای آینده با دولت و ارتش این کشور که به کاربران ما آسیب می رساند اجتناب کنند ، سخنگوی آمازون  نامه‌ای به واشنگتن اگزامینر نوشت ، که این شرکت بر تمرکز بر مزایای فناوری ابر برتر جهان در دسترس همه مشتریان ما در هر کجا که آنها قرار دارند متمرکز است واشنگتن اگزامینر نیز با گوگل تماس گرفت اما در زمان انتشار خبری از آن دریافت نکرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید