ربات تسلا
مهمترین محصول تسلا در حال توسعه، ربات انسان نمای Optimus آن است.
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 3 دقیقه

 

ربات تسلا با نام Optimus ربات انسان نمای شرکت تسلا ، ایلان ماسک در جلسه سه ماهه چهارم (Q4) 2021 تسلا و درآمد کل سال، در مورد اهداف محصول شرکت صحبت کرد. وی تاکید کرد که تولید ربات انسان نما تسلا که اپتیموس نامیده می شود، یکی از مهم ترین محصولات در حال توسعه در حال حاضر است.

در آخرین صحبت های آقای ایلان ماسک درباره وضعیت در آمدی شرکت ، ایلان ماسک اعلام کرد که تسلا مدل های جدید خودرو را در سال ۲۰۲۲ معرفی نخواهد کرد! او توضیح داد که تسلا همچنان با محدودیت هایی مواجه است که بدون شک بر تولید چندین پروژه هیجان انگیز از جمله Cybertruck، Semi و Roadster تأثیر می گذارد.

با این حال، ماسک همچنین اظهار داشت که تسلا به انجام «مهندسی و ابزارآلات زیادی» روی محصولاتی که قبلاً عرضه کرده است، مانند ربات انسان‌نما Optimus، ادامه خواهد داد.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، چیزهای زیادی دارد برای نمایش دارد: برای تحسین‌کنندگانش، پیشگامی و رویاهای جسورانه ، برای منتقدانش، هوشمندی و فروشنده سهام تسلا است! اکنون، هر دو طرف می توانند در مورد ماسک اقتصاددان ، صحبت و بحث کنند.

به عنوان یک علاقه مند به شرکت تسلا به شما پیشنهاد می دهم که مقاله ایلان ماسک نابغه جهان واقعیت و تخیل را حداقل یک بار مطالعه کنید و با آقای ماسک بیشتر آشنا شوید.

ماسک این کلاه جدید را هفته گذشته در کنفرانس تلفنی درآمد تسلا بر سر گذاشت.

اعداد می توانست همه را شگفت زده کند! تسلا رکورد سود سه ماهه چهارم و کل سال را به ثبت رساند در حالی که حجم واحدها را تقریباً ۹۰ درصد افزایش داد. تولید این شرکت نیز افزایش یافت در حالی که تولید جهانی خودرو تقریباً ۱۰ درصد کمتر از تقاضای پیش بینی شده بود.

و آقای ایلان ماسک، هر عیبی که داشته باشد، کسی است که تسلا را به یک برند پیشرو تبدیل کرده است. امروزه، این سازنده خودروهای الکتریکی با ضریب تقریباً سه برابر با ارزش ترین شرکت خودروسازی جهان است.

با این حال، سهام تسلا پس از اعداد درخشان، ۱۱٫۶ درصد کاهش یافت. اما ازین کاهش ها درباره تسلا میتوان فقط به یک اصلاح طبیعی در بازار سهام اشاره کرد.

ربات انسان نمای شرکت تسلا با نام Optimus

 

ربات انسان نمای تسلا
مشخصات ربات Optimus

او در این تماس گفت: «بنابراین از نظر اولویت محصولات، فکر می‌کنم در واقع مهمترین توسعه محصولی که امسال انجام می‌دهیم، در واقع ربات انسان‌نما Optimus است. فکر می‌کنم این پتانسیل قابل توجه‌تر از تجارت خودرو در طول زمان است.

سرمایه گذاران ترجیح می دهند در مورد یک مدل جدید EV بشنوند. اما ماسک، مثل همیشه، برنامه های بزرگ تری در سر دارد.

نیروی کار در افکار ایلان ماسک !

ماسک افزود: “اگر به اقتصاد فکر می کنید، اساس اقتصاد نیروی کار است.” «تجهیزات سرمایه کار مقطر است. بنابراین اگر واقعاً کمبود نیروی کار نداشته باشید چه اتفاقی می‌افتد؟ من نمی دانم که اقتصاد در آن نقطه چطور به نظر خواهد رسید. Optimus در مورد همین مساله است و خیلی خیلی مهم است.

پس از این تماس، ماسک در توییتی اضافه کرد که اقتصاد می تواند به اندازه ای که ما می خواهیم باشد، این کمبود را می توان با یک ربات انسان نما سخت کوش از بین برد!

این کاملا یک ایده است تولید سالانه اقتصاد جهانی تقریباً ۸۵ تریلیون دلار است. اما دلار فقط یک واحد محاسباتی است. اقتصاد جهانی در واقع تمام فناوری و خدماتی است که ما هر روز تولید و مصرف می کنیم.

اقتصاد جهانی یا هر اقتصاد دیگری با سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در تجهیزات و فناوری جدید که به انسان‌ها کمک می‌کند تا بهره‌ورتر شوند، رشد می‌کند.

Optimus یک فناوری جدید است. برای ماسک، ربات او می تواند کارهای معناداری زیادی انجام دهد – خروجی را از هر یک از ما دریافت کند. خروجی بیشتر، اساساً به این معنی است که همه وضعیت بهتری دارند. تسلا به درخواست برای اظهار نظر در مورد نظریه اقتصادی ماسک پاسخی نداد.

البته ایلان ماسک به خاطر ایده های بزرگ معروف است. او اساساً تسلا و شرکت فضایی خود SpaceX را راه اندازی کرد تا اطمینان حاصل کند که تمدن بشری می تواند هزاران سال به عنوان یک گونه چند سیاره ای با انرژی پایدار زنده بماند.

ربات هایی که در بهبود وضعیت همه ما نقش دارند، یکی دیگر از موارد مهم است. و یافتن کسی که فکر نمی‌کند پول زیاد چیز بدی است، سخت خواهد بود.

البته توزیع ثروتمندان به طور عادلانه، کم و بیش ترفند عادلانه ای است. این یک مشکل برای اقتصاددان و اقتصاد جهانی در تمام تاریخ ثبت شده بوده است.

ماسک درباره مشکل تخصیص ثروت صحبت کرده است، اما راه حلی ارائه نکرده است – حداقل هنوز.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید