پیگیری کارت ملی هوشمند
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 2 دقیقه

 

قطعا شما هم جز آن دسته از شهروندانی هستید که برای تعویض کارت ملی از طریق دفاتر پیشخوان های دولت اقدام کرده اید.اما اگر بعدا به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه بفرمایید این دفاتر قادر به پیگیری وضعیت کارت ملی شما نیستند.علت آن هم این است که برای این دفاتر این سیستم طراحی و پیاده سازی نشده است.

قصد دارم در این مقاله برای شما وب سایت سامانه کارت ملی هوشمند مربوط به سازمان ثبت احوال کل کشور را معرفی کنم تا بتوانید از سه روش در این وبسایت کارت ملی هوشمند خود را پیگیری بفرمایید.

روش اول : به وسیله کد ملی :

شما وارد سامانه کارت ملی هوشمند می شوید و با ورود به قسمت پیگیری با کد ملی با وارد کد ملی – شماره سریال شناسنامه و تاریخ تولد و پاسخ به سوال امنیتی ساده وب سایت از وضعیت کارت ملی خود با خبر شوید.

مانند تصویر زیر :

"<yoastmark

مرتبط : جاماندگان طرح معیشتی چه کنند ؟

روش دوم : پیگیری با کد رهگیری 

در هنگام تعویض کارت ملی یک عدد رسید به شما حتما داده شده است در قسمتی از این رسید نوشته شده است کد رهگیری که می توان با آن عدد با توجه به تصویر زیر کارت ملی را پیگیری کرد:

پیگیری کارت ملی با کد رهگیری

روش سوم : پیگیری با کد USSD

کد USSD چیست ؟ شما با داشتن هر نوع موبایلی که شماره گیر داشته باشد می توانید کد تعریف شده را با موبایل شماره گیری نمایید و بعد از ورود اطلاعات درخواستی از شما از این روش هم میتوانید پیگیری بفرمایید.

در مرحله اول با شماره گیری #۶۰۹۰*۴* وارد مرحله اول خواهید شد مانند تصویر زیر که شماره ۱ را انتخاب می کنید.

استفاده ازسیستم ussd

در مرحله بعد سیستم از شما میخواهد که با چه روشی مایل به پیگیری هستید که هر روشی را که مایل بودید انتخاب میکنید و در صورتیکه هنوز کارت خود را تحویل نگرفته باشید پاسخی از سیستم دریافت خواهید کرد.

استفاده از سیستم ussd

سامانه پیگیری ثبت احوال 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید