آیا استفاده از تخته وایت برد ضرر دارد؟

آیا استفاده از تخته وایت برد ضرر دارد؟
تخته وایت برد

تاریخ آخرین بروزرسانی مطلب :

نوشته های مرتبط

یکی از وسایل کاربردی و مورد نیاز دانش آموزان، تخته وایت برد است. به منظور استفاده از تخته وایت برد، باید ماژیک مخصوص این تخته را نیز تهیه کنید. عده ای از افراد فکر می کنند که استفاده از ماژیک و تخته وایت برد خطرناک است. در این مطلب به شما اطلاعات لازم درباره بهترین ماژیک های وایت برد و مضرات تخته وایت برد را ارائه می دهیم.

آیا وایت برد سرطان زا است ؟

عده ای شایعه کرده اند که ماژیک وایت برد سرطان زا است. برخی از افراد تصور می کنند که جوهر های موقتی ماژیک های وایت برد می تواند منجر به سرطان شود. عده ای بر این باور هستند که ماژیک های وایت برد هیچگونه خطری برای سلامت افراد ندارند. اما این سوال را باید پرسید که آیا وایت برد می تواند خطرناک و سرطان زا باشد؟ بهتر است بدانید که ماژیک های وایت برد با استفاده از مواد شیمیایی تولید می شوند.

مواد شیمیایی موجود در ماژیک وایت برد می تواند سلامت فرد را تا حدودی به خطر بیندازند؛ به همین علت، به شما توصیه می کنیم که جوهر ماژیک وایت برد با پوست تان در تماس نباشد. اگر می خواهید در صورت استفاده از ماژیک وایت برد به سرطان مبتلا نشوید به شما پیشنهاد می کنیم که از پاک کردن نوشته های روی تخته با دست اجتناب کنید. شما می توانید برای پاک کردن تخته از دستمال کاغذی و تخته پاک کن استفاده کنید.

البته لازم به ذکر است که مضرات تخته وایت برد و ماژیک های وایت برد در مقایسه با گچ کمتر است. استفاده از گچ روی تخته باعث ایجاد مکلات تنفسی و حساسیت های پوستی به مرور زمان می شود؛ بنابراین، به منظور پیشگیری از بروز مشکلات تنفسی و آلرژی بهتر است که به جای گچ، سراغ استفاده از ماژیک وایت برد بروید.

خطرات ماژیک وایت برد برای کودکان

کودکان جزو افرادی هستند که از ماژیک های وایت برد زیاد استفاده می کنند. ماژیک های وایت برد دارای مواد سمی نیستند و هیچ بویی ندارند. کودکان، بسیار حساس هستند و بدن آن ها به خیلی از چیزها واکنش نشان می دهد؛ به همین دلیل، استفاده از ماژیک وایت برد می تواند منجر به حساسیت پوستی در کودکان شود.

البته بهتر است بدانید که برخی از ماژیک های تخته سفید، حاوی متیل ایزوبوتیل کتون، ماده شیمیایی مضری هستند که می تواند چشم و بینی را تحریک کند. استفاده کوتاه مدت از ماژیک حاوی این ماده شیمیایی می تواند باعث احساس ضعف، سردرد، تهوع، استفراغ، سرگیجه و مشکلات هماهنگی شود. جوهرهای ماژیک ها می توانند باعث ایجاد مشکل در دهان و معده شوند. اگر ماژیک به دهان کودک شما برخورد کند باید هر چه سریع تر دهان کودک را بشویید.

ماده شیمیایی موجود در ماژیک های وایت برد می تواند از طریق استنشاق، بلع، جذب از طریق پوست و غشاهای مخاطی باعث ایجاد خطراتی برای کودکان شود؛ بنابراین، کودکان باید از نوشتن با ماژیک روی پوست خودداری کنند؛ بنابراین، بهتر است که قبل از اینکه برای کودک خود ماژیک وایت برد بخرید، نحوه استفاده از آن را به وی آموزش دهید.

نکات مهم بهداشتی در استفاده از تخته وایت برد

هنگام استفاده از ماژیک وایت برد باید نکات بهداشتی را برای تمیز کردن آن در نظر بگیرید. از نکات مهم بهداشتی در استفاده از تخته وایت برد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اول از همه باید سراغ تمیز کردن سطح تخته وایت برد بروید. این کار را می توانید با تخته پاک کن یا دستمال انجام دهید.
  • سپس باید سراغ استفاده از ژل ضد عفونی کننده بروید. مقداری ژل ضد عفونی کننده را روی دستمال یا تخته پاک کن بریزید. کل تخته را باید به این طریق پاک کنید. ژل های ضد عفونی کننده حاوی الکل هستند. ژل ضد عفونی کننده حاوی الکل می تواند لکه های جوهر را از روی تخته از بین ببرد.
  • به علاوه، برای تمیز کردن لکه ها از روی تخته وایت برد می توانید از دستمال های مرطوب نیز استفاده کنید. بعد از تمیز کردن تخته با استفاده از دستمال مرطوب، باید سطح تخته را با دستمال خشک پاک کنید.

  • ‌برخی از اسپری های تمیز کننده حاوی الکل می توانند در از بین بردن خطوط جوهر روی تخته وایت برد تاثیر داشته باشند.
  • یکی دیگر از روش های تمیز کردن تخته وایت برد، استفاده از محلول الکل و آب به میزان مساوی است. دستمال را باید داخل محلول آب و الکل قرار دهید و تخته را با استفاده از آن تمیز کنید.
  • وایت برد برای اینکه کاملاً تمیز شود باید در محیط آزاد خشک شود. کافی است که به مدت چند ساعت، وایت برد را در هوای آزاد قرار دهید تا لکه های جوهر از روی آن محو شود.

نتیجه گیری :

حال که با مزایای تخته وایت برد آشنا شدید می توانید از طریق وبسایت اینکو گروپ، مناسبترین تخته وایت برد را برای خود سفارش دهید و به راحتی آن را دریافت کنید .

 
مهدی رضائی مهر
من مهدی رضائی مهر هستم ، موسس وب سایت مجله اینترنتی ازهیچ ! مجله ما ، بررسی صنعت های مهم و استراتژیک جهانی مثل صنعت خودرو ، ساختمان و عمران ، غذا و کشاورزی ، صنعت و معدن و همچنین بخش سلامت در ایالات متحده آمریکا ، قاره اروپا و خاورمیانه را انجام می دهد.ما مطالعاتمان از بهترین منابع جهان را با شما به اشتراک می گذاریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب های مرتبط