شغل در سنگاپور
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 3 دقیقه

پس از کووید ۱۹، بسیاری از صنایع به سرعت در حال تکامل هستند و در نتیجه، تقاضا برای کارگران ماهر فناوری دائما در حال افزایش است. اما سوالی که مطرح است این است که ، واقعاً چه چیزی لازم است تا سنگاپور در یک آب و هوایی که دائما در حال تغییر است باقی بماند؟

چنین مشاغلی تقریبا نیمی از لیست لینکدین در سنگاپور را تشکیل می دهند.

پوجا چابریا، کارشناس حرفه ای و رئیس سرمقاله آسیا و اقیانوسیه در لینکدین گفت: رشد هوش مصنوعی، افزایش تمرکز بر امنیت سایبری و تغییر مداوم به سمت دیجیتال منجر به رشد مشاغل فنی می شود.

او افزود، با توجه به اینکه این کشور به عنوان یک مقصد استارت آپی حضور قدرتمندی داشته است، «غیر منتظره» نیست که مشاغل فناوری بر کشور سنگاپور تسلط یابند!

از منظر جغرافیایی، سنگاپور پایگاه خوبی برای شرکت های فناوری است که به دنبال ورود به آسیای جنوب شرقی و سایر بازارهای APAC هستند.

هر یک از این مشاغل دارای تقاضای بالایی هستند و پتانسیل درآمد عالی را ارائه می دهند. بنابراین اگر قصد تغییر شغلی به حوزه فناوری را دارید، حتما این پنج شغل را بررسی کنید! فقط در نظر داشته باشید این ۵ شغل مورد تقاضا در حوزه فناوری می باشد و صد البته که مشاغل دیگری در حوزه های دیگری هم مورد تقاضا هستند.مطلب مرتبط : ۹ کشور برتر در زمینه فناوری در جهان

اگر به دنبال تغییر شغلی خودتان به صنعت فناوری هستید، پس خوش شانس هستید. طبق تحقیقات ما، پنج شغل پرتقاضای فناوری  در سال ۲۰۲۳ در کشور سنگاپور موارد زیر هستند :

۱. دانشمند داده

اگر به دنبال شغلی پردرآمد در حوزه فناوری هستید که تقاضای بالایی داشته باشد، باید دانشمند داده شوید. دانشمندان داده مسئول استخراج بینش ها و روندها از مجموعه داده های بزرگ هستند. آنها از یافته های خود برای کمک به شرکت ها در اتخاذ تصمیمات استراتژیک بهتر و بهبود محصولات و خدمات خود استفاده می کنند.

با توجه به انفجار داده ها در سال های اخیر، تقاضا برای دانشمندان داده به شدت افزایش یافته است. شرکت‌ها به دنبال یافتن افراد حرفه‌ای هستند که بتوانند به آنها کمک کنند تا همه داده‌هایی را که دارند درک کنند. بنابراین اگر به دنبال شغلی پردرآمد و پر تقاضا هستید، تبدیل شدن به یک دانشمند داده یک گزینه عالی است! البته باید بگم که دانشمند داده و یا data scientist در بیشتر کشورهای حوزه فناوری تقاضای بسیار زیادی دارد.

۲. کارشناس امنیت سایبری

ممکن است امنیت سایبری مسیر مناسبی برای شما باشد. امنیت سایبری یکی از پرتقاضاترین مشاغل فناوری در سال ۲۰۲۳ است و پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده رشد بیشتری پیدا کند.

به عنوان یک متخصص امنیت سایبری، شما مسئول حفاظت از شبکه‌ها و سیستم‌های کامپیوتری سازمان در برابر حملات سایبری خواهید بود. این یک زمینه چالش برانگیز و بسیار پرارزش است و مطمئناً برای سال‌های آینده مرتبط باقی خواهد ماند.اگر در زمینه هک و نفوذ و برنامه نویسی علاقه مند هستید این فیلد مختص شماست !

شغل فناوری در سنگاپور

۳. تحلیلگر داده

اگر به فکر تغییر شغل و کاوش در صنعت فناوری هستید، تحلیلگر داده ممکن است نقش شما را داشته باشد!

تحلیلگران داده در سنگاپور تقاضای زیادی دارند، زیرا شرکت ها به طور فزاینده ای به دنبال تصمیم گیری های مبتنی بر داده هستند. به عنوان یک تحلیلگر داده، شما مسئول استخراج بینش از داده ها و ارائه این یافته ها به روشی واضح و مختصر خواهید بود. یادگیری مهارت هایی مانند Microsoft Power BI و دستیابی به نشان Microsoft Power BI Associate، اعتبار شما را افزایش می دهد.

این یک نقش بسیار خلاقانه و محرک فکری است و به فردی نیاز دارد که با اعداد کار کند و در حل مسئله مهارت داشته باشد. اگر تحلیلگر هستید، جزئیات گرا هستید و مهارت های اکسل قوی دارید، این شغل می تواند بهترین شغل برای شما باشد!

۴. تحلیلگر هوش مصنوعی

اگر به دنبال یک شغل فناوری پر تقاضا هستید که در سال‌های آینده محبوب‌تر شود، تحلیلگر هوش مصنوعی قطعاً نقشی است که باید در نظر بگیرید! با ادامه حرکت شرکت‌ها به سمت هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای عملیات تجاری خود، نیاز به متخصصان ماهر در این زمینه بیشتر می‌شود.

یک تحلیلگر هوش مصنوعی مسئول توسعه و پیاده‌سازی راه‌حل‌های هوش مصنوعی است، بنابراین اگر مهارت‌های تحلیلی قوی و اشتیاق به فناوری دارید، این می‌تواند شغل مناسبی برای شما باشد. به خاطر داشته باشید که تقاضا برای استعدادهای هوش مصنوعی زیاد است، بنابراین باید برای رقابت با سایر نامزدها آماده باشید.پس سعی کنید در فیلد کاری خود جز بهترین ها باشید.

۵. سازنده Metaverse

در آینده، جهان مکانی بسیار به هم پیوسته خواهد بود، با مردم و مشاغل پراکنده در واقعیت های مجازی و جهان های مختلف. با ادامه رشد متاورس، تقاضای فزاینده ای برای کارشناسانی وجود خواهد داشت که می توانند به ساخت و حفظ این جهان های پیچیده دیجیتال کمک کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید