ریزش بورس 99
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 3 دقیقه

به عنوان یک فعال بازار سرمایه که سالهاست فعالیت میکنم باید عرض کنم شرایطی که در حال حاضر پیش اومده خیلی سخت و دردناک هستش ! خود من به شخصه شاید نزدیک به ۵۰ درصد از سرمایه ام کم شده است .هیچ کسی نمیتونه بگه من ناراحت نیستم و مشکلی نیست . اما میدونم من اومدم که تو این بازار بمونم و سالهای سال ازش استفاده کنم .میدونم حرف های تکراری زیادی شنیدید که صبر کن – بورس همینه و … اما واقعیت اینجاست که متاسفانه همش واقعیت داره .به طور مثال اگر من نزدیک ۵۰ درصد از سرمایه ام کم شده است تحت هیج شرایطی از اصل پولم نبوده و همش از سودی بوده که تو این مدت کسب کردم .

باید قبول کنم که این هم جزئی از سرمایه من بوده .اما چیزی که خیلی مهمه گفتنش اینه که وقتی بازار حرکت میکنه واقعا سود ۵۰ درصدی در حد یک شوخیه و شما با موندن و خرید نماد های خوب و با بنیاد و سود ده میتونی به سودای خیلی بزرگی دست پیدا کنی که با جرات میشه گفت توی هیچ بازاری قابل دسترسی نیست .

یکی از تلخ ترین قانون های حضور در بازار سرمایه ( بورس) اینه که تو تنها هستی و مسول تمام رفتارهای خودت توی بورس هستی .تو این روزها ذهن همه مشت خورده و خیلی خسته شده اما اگر نگاهی به نمودار شاخص کل در دوره های قبل بیندازید خواهید دید که ماه ها بعد ازین اصلاح یا ریزش یادی نخواهیم کرد و غرق درشادی هستیم .دقیقا در برهه ای از زمان قرار داریم که اگر کسی بتونه توی این بازار دووم بیاره نتیجهش رو سالهای بعد میبینه و قطعا لذت خواهد برد .همانطور که وضعیت حال حاضر ما نتیجه تصمیم سالهای قبل ما بوده !

امروز که این مطلب رو مینویسم یکی از بدترین روزهای بازار سرمایه بود نه از این نظر که شاخص ۴۳ هزار واحد افت داشته است و به محدوده ۱٫۵۷۲٫۰۰۰ هزار واحد رسیده است از این نظر خدمتتون عرض میکنم که سهامدارها از این همه قول های بی حساب و کتاب از حمایتهای بی پایه و اساسی که فقط وعده آن داده شد خسته شدند.

ریزش بورس 99

و مهم تر از همه دعوت شخص آقای رئیس جمهور وقت ( آقای روحانی ) از همه مردم که در بورس سرمایه گذاری کنند و مردم هم این دعوت را پذیرفتند و در بورس شروع به فعالیت کردند اما نتیجه این شد که تازه وارد ها شاید بیشتر از ۵۰ در صد از سرمایه شان از دست رفت !

کلاه برداران کراواتی

اطرافیان و دوستان من متاسفانه با پول های عجیب و غریبی وارد بازار شدند مثلا یک نمونه این بود که یکی از دوستان من , پدرش تریلی خودش را فروخت که خانه ای را خریداری کند ولی پول را دوست من از پدرش امانت دریافت کرد تا در بورس سرمایه گذاری کند اما نمادهایی که خریده بود همه در اوج قیمتی و نزدیک مقاومت روانی دو میلیون واحدی شاخص کل بود که بعدا بازار طوری ریزش کرد که نصف بیشتر سرمایه ها آب شد !

به هر حال اینها روخدمتتون گفتم که اولا با هر پولی وارد نشید ثانیا صبر داشته باشید قطع به یقین هیچ بازاری به اندازه بازار بورس سود ده نخواهد بود .برای تک تک شما آرزوی پرتفویی سبز میکنم.

چه سهامی امروز بخریم ؟ (حتما مطالعه کنید)

قبل از ورود به بازار سرمایه آموزش ببینید تازه بعدش هم که آموزش میبینید هیچ چیز تضمین شده نیست پس صبور باشید تا بهترین ها نصیبتون بشه . باید این واقعیت رو قبول کنیم که هیچ کس به راحتی ثروتمند نخواهد شد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید