زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 7 دقیقه

 

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است که پایتخت آن بوداپست است. در منطقه ای به مساحت ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع، جامعه ای با ۹۷۳۰۰۰۰ نفر زندگی می کنتد. زبان اصلی مجارستانی است و بهتر است حداقل اصول اولیه آن را بیاموزید تا بتوانید راحت تر به آنجا بروید. واحد پول آنها فورینت مجارستان است که به صورت HUF یا ft نوشته می شود.

مجارستان به گروهی از کشورهای دارای آب و هوای قاره ای تعلق دارد. این بدان معناست که تابستان ها گرم، زمستان ها بسیار سرد و سطح رطوبت بسیار پایین است. این کشور دارای زمین‌های دشتی شکل است که با سه نوع از آن‌ زمین ها مشخص می‌شود، Dunántul مرتفع‌ترین زمین با چند کوه، Duna-Tisza köze و Tiszántul که دشت بزرگ مجارستان هستند. مجارستان و طبیعت آن با ۱۰ پارک ملی، ۹ پارک طبیعی و ۲۲ منطقه جنگلی در سراسر کشور یکی از متنوع‌ترین مناطق اروپا است.

فورینت مجارستان

مجارستان یکی از قدیمی های اروپا است: مجارستان در سال ۸۹۵ تأسیس شد، و این باعث می‌شود از فرانسه و آلمان قدیمی‌تر باشد !

مجارستان به عنوان یک اقتصاد پررونق در میانه اروپا و عضوی از اتحادیه اروپا، فرصت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری شرکت های خارجی در این کشور فراهم می کند. مجارستان پایین ترین نرخ مالیات شرکتی را در اتحادیه اروپا دارد که آن را به کشوری بسیار جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل می کند.

شهر حمام ها: بوداپست شهری است که چشمه های آب گرم بیشتری در جهان دارد که به طور طبیعی از ۱۲۰ چشمه آب گرم تغذیه می شود.بسیاری از این حمام های حرارتی مربوط به قرن شانزدهم هستند.

کار در مجارستان

مجارستان یکی از اقتصادهای منطقه ای اولیه در اتحادیه اروپا است، فعالیت اقتصادی عمده آنها در بزرگترین شهرها مانند بوداپست، میسکولک و دبرسن است، جایی که می توانید فرصت های شغلی بیشتری نسبت به بقیه کشور پیدا کنید. بازار مالی پیشرو و توسعه‌یافته‌ترین بخش اقتصادی است، اما همچنین بخش فناوری در سال‌های گذشته همراه با گرایش‌های جهانی به سرعت در حال رشد است، بنابراین اگر می‌خواهید شغل خود را بر روی این بخش‌ها متمرکز کنید، احتمالا فرصت‌های زیادی پیدا خواهید کرد.

در بوداپست با این حال، برای مهاجران نیز فرصت های زیادی برای زبان وجود دارد، زیرا زبان انگلیسی چیزی است که در کشور بسیار مورد توجه است، آموزش زبان انگلیسی حتی در شهرهای کمتر شناخته شده مجارستان جایگزین رایجی است.

در بوداپست، دعوت‌نامه‌های شام و غذا به اندازه جلسات کاری مهم هستند و بسیار جدی گرفته می‌شوند. حقوق و دستمزد به اندازه سایر کشورهای اروپایی نیست، اما با هزینه کم زندگی جبران می شود.

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان نسبتاً کمتر از سایر کشورهای اروپایی است، متوسط حقوق آنها حدود ۷۳۰ یورو است. قیمت های مقرون به صرفه اجاره همراه با حقوق منصفانه برای مهاجران، مجارستان را به مکانی مناسب برای شروع سفر خود با زندگی و کار در خارج از کشور تبدیل می کند. البته، خیلی به سبک زندگی و محل زندگی شما بستگی دارد، بنابراین باید فکر کنید که هدفتان چیست.در کل بیشترین هزینه حقوق برای اجاره خانه استفاده می شود .که در حال حاضر متوسط ۳۵۰ یورو به صورت ماهانه می باشد.

میانگین هزینه زندگی در بوداپست ۱۰۷۰ دلار است که نزدیک به میانگین هزینه زندگی در جهان است.متوسط حقوق پس از کسر مالیات ۱۰۵۱ دلار است که برای پوشش هزینه های زندگی برای ۱ ماه کافی است.

میزان در آمد و مخارج بوداپست
به منبع تصویر لینک داده شده است.

در حال حاضر صنعت خودرو در مجارستان در حال رونق است. تولیدکنندگان بیشتر و بیشتر کارخانه ها را در کشور مجارستان باز می کنند. و مجارستان هم از صنعت مونتاژ خودرو در کشورش حمایت می کند . در حال حاضر کمپانی هایی مثل مرسدس ، آئودی ، سوزوکی ، اپل و … در مجارستان کار مونتاژ انجام می دهند.

رانندگی در مجارستان 

حالا که تا اینجای مطلب اومدی بد نیست با ماشین یه خرده خیابون ها رو بگردی و مجازی با خیلی چیزا آشنا بشی ! توصیه میکنیم فیلم زیر رو چند دقیقه ای ببینید شاید تو نظرتون تاثیر گذار بود .

 

 

تاسیس شرکت در مجارستان

راه اندازی یک شرکت جدید در مجارستان زمانی که تمام اطلاعات و مدارک لازم در دسترس باشد، فرآیندی ساده است. ثبت نام نیاز به کمک وکیل دارد و خوب است قبل از امضای اسناد شرکتی حسابدار آینده را انتخاب کرده و با او مشورت کنید. ثبت شرکت معمولاً ۵ تا ۱۰ روز طول می کشد.

آیا راه اندازی کسب و کار در مجارستان آسان است؟

مجارستان شروع هر کسب و کاری را آسان می کند. برای راه اندازی شرکت خود فقط به پنج روز کاری نیاز دارید. شما به یک آدرس ثبت شده در این کشور، یک حساب بانکی مجارستانی و یک حسابدار انگلیسی زبان نیاز دارید. مجارستان کشوری سودآور برای هر کسب و کاری است.

آیا کار در مجارستان ارززش را دارد ؟

علیرغم اینکه حقوق کمتری نسبت به برخی از کشورهای همسایه مجارستان دارد، اما با هزینه های مقرون به صرفه زندگی متعادل می شود و این کشور را به مکانی بسیار مقرون به صرفه برای زندگی و کار تبدیل می کند. اکثر مهاجران می توانند تا زمانی که در کشور هستند مقداری پول پس انداز کنند!

آیا مجارستان اقتصاد خوبی دارد؟

تولید ناخالص داخلی جهانی در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۲۲۳۰ دلار سرانه بود. از سوی دیگر، تولید ناخالص داخلی مجارستان به ۱۸۷۲۸ دلار سرانه یا ۱۸۱٫۸۵ میلیارد دلار برای کل کشور رسید. بنابراین مجارستان در حال حاضر در رتبه ۵۵ از اقتصادهای بزرگ قرار دارد.

آیا بوداپست برای تجارت خوب است؟

پایتخت، بوداپست، مرکز تجاری مجارستان است و بسیاری از شرکت های چند ملیتی در این شهر دفاتر دارند، از جمله آی بی ام، فایزر، اریکسون و مایکروسافت. این شهر همچنین مرکز نوآوری و تحقیقاتی است و مقر مؤسسه نوآوری و فناوری اروپا قرار دارد.

آیا یک خارجی می تواند در مجارستان کسب و کار راه اندازی کند؟

اگر شما یک خارجی هستید که به دنبال راه اندازی کسب و کار در مجارستان هستید و دارای مجوز اقامت معتبر هستید، پس از دریافت مجوز بازرگانی می توانید این کار را انجام دهید.

مشاغل برتر در مجارستان کدامند؟

مدیر کل، توسعه دهنده وب، طراح گرافیک، داده کاوی، طراح بازی، توسعه دهنده IOS، مدیر کارخانه، سرپرست تیم، مدیر مالی، کنترلر

چه شرکت هایی برای مشاغل ابتدایی در مجارستان استخدام می کنند؟

PRINZHORN HOLDING GmbH ، Thermo Fisher Scientific، GE Healthcare، ChemAxon، Agoda، Manpower، Cargill، Nilfisk

پرتقاضاترین مشاغل در مجارستان در حال حاضر

وضعیت بازار کار نسبتاً سریع تغییر می کند، با این حال، نگاهی به موقعیت ها و مشاغلی که شرکت های مختلف به طور مداوم و دائمی برای آنها به دنبال افراد هستند، ارزشش را دارد. در مجارستان، لیست مشاغلی که بیشتر مورد درخواست شرکت‌ها هستند، اساساً برای سال‌ها تغییر نکرده است، فقط رتبه‌بندی کمی متفاوت است. ۱۰ شغل برتر در سال ۲۰۲۱ که شرکت ها مایل به استخدام افراد هستند، بر اساس داده های پورتال شغلی رهبر بازار عبارتند از:

  • فروشنده، صندوقدار
  • کارگر آموزش دیده
  • برنامه نویس، توسعه دهنده
  • حمل و نقل مواد، بارگیری
  • حسابداری
  • مدیریت پروژه (در درجه اول فناوری اطلاعات، صنعت ساختمان، تولید، مهندسی)
  • اپراتور دستگاه
  • مدیر، مدیر اسناد
  • سایر مشاغل ماهر
  • نماینده فروش

نکته : با مدرک اقتصاد راحت تر میتوان کار پیدا کرد .

فارغ التحصیلان دوره لیسانس اقتصاد با تکمیل پرسشنامه در سال ۲۰۱۸ گزارش دادند که ۴۶٫۹۲ درصد از آنها در زمان تکمیل شرایط تحصیلی خود مشغول به کار بوده اند و ۲۳٫۷۰ درصد از آنها پس از فارغ التحصیلی در محل کارآموزی خود استخدام شده اند. و ۲۷٫۴۷ درصد از طریق آگهی های شغلی شغل پیدا کردند. در مورد افرادی که برنامه های کارشناسی ارشد را به پایان رسانده اند، نسبت کسانی که قبلاً در طول تحصیل خود مشغول به کار بودند، حتی بیشتر، ۵۸٫۶۹٪ است.در ضمن به این نکته توجه کنید که مهم است که از کدام دانشگاه فارغ التحصیل می شوید ! هر دانشگاهی که کلی به شما قول میدهد لزوما جای خوبی برای تحصیل و کار نیست دقیقا مثل ایران !

مجارستانی را کجا یاد بگیریم؟

اگر قصد دارید بیشتر از حد انتظار در مجارستان اقامت داشته باشید، توصیه می کنیم یادگیری زبان را به درستی شروع کنید. مردم مجارستان در مورد تمرین زبان خود بسیار همکاری می کنند، بنابراین از درخواست کمک در این زمینه نترسید. ممکن است یادگیری زبان مجارستانی برای برخی از مهاجران سخت باشد، اما از آنجایی که مردم محلی برای آن ارزش زیادی قائل هستند، بسیار مفید است. مکان‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید زبان را یاد بگیرید، مانند مؤسسه فرهنگی بالاسی، دانشگاه پچ، دانشگاه سگد و غیره و برخی از آنها بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهند.

بوداپست مجارستان در شب

۵ دلیل برای کار در مجارستان

می خواهید در مجارستان کار کنید؟ در اینجا پنج دلیل اصلی برای کار در مجارستان آورده شده است.

۵. نرخ اشتغال در مجارستان

شهرهای بزرگتر مانند بوداپست، میسکولک و دبرسن فرصت های شغلی با کیفیتی را ارائه می دهند: نرخ اشتغال مجارستان در فوریه ۲۰۱۸ به بالاترین حد خود رسید و فرصت های شغلی فراوانی را به یکی از دلایل متعدد کار در مجارستان تبدیل کرد. با نرخ بیکاری که در حال حاضر ۳٫۹ درصد است، مهاجرانی که به دنبال شغل در مجارستان هستند، اقتصاد پررونق و دستمزدهای رو به افزایش پیدا خواهند کرد.

۴. هزینه زندگی

هزینه های اصلی زندگی در مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار پایین است. مهاجران در مجارستان می توانند انتظار داشته باشند که برای غذا، دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی هزینه کمتری بپردازند و هزینه حمل و نقل عمومی ماهانه و متوسط اجاره بها به میزان قابل توجهی کمتر است. ارزش پول و فرصت برای خوب زندگی کردن در عین حال پس انداز پول از بهترین دلایل برای کار در مجارستان است.

۳. اقتصاد

بوداپست یکی از بهترین کشورهای توسعه یافته در بخش مالی محسوب می شود و در حال حاضر به عنوان یکی از اقتصادهای منطقه ای اولیه در اتحادیه اروپا رتبه بندی می شود. بخش فناوری مجارستان به سرعت در حال پیشرفت است و مشاغل مختلفی در زمینه مهندسی ایجاد می کند و بوداپست یکی از ۱۰۰ شهر برتر جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است.

۲. فرهنگ

فرهنگ مجارستان در سراسر کشور متفاوت است، از پایتخت بوداپست در رودخانه دانوب تا دشت های بزرگ در مرز اوکراین. غذاهای سنتی مجارستان شامل گولش معروف جهانی، خورش ها و غذاهای گوشتی محبوب و کیک ها، شیرینی ها و دسرهای دلپذیر است. مجارستان به دلیل معماری و میراث فرهنگی خود مشهور و مورد تحسین است: مهاجرانی که در مجارستان زندگی و کار می کنند می توانند از خرابه های رومی بازدید کنند، بزرگترین کنیسه در اروپا را ببینند و از معماری تاریخی دوره های باروک، رنسانس، گوتیک و هنر نو شگفت زده شوند.

۱. استانداردهای کار و زندگی

کار عالی و استانداردهای زندگی یکی از بهترین دلایل برای کار در مجارستان است. بر اساس شاخص پیچیدگی اقتصادی، مجارستان دارای شاخص توسعه انسانی بسیار بالا و نیروی کار ماهر است.

موفقیت اقتصادی مجارستان به این معنی است که این کشور می‌تواند سیستم‌های بهداشتی و آموزشی رو به بهبود و استانداردهای شغلی بالا، از جمله مزایای خوب، حقوق تعطیلات، حقوق زایمان و مرخصی استعلاجی با حقوق را ارائه دهد. اقتصاد مجارستان به طور مداوم در حال ایجاد مشاغل جدید در سراسر صنایع است. از زمان پیوستن به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۴، تعداد زیادی از شرکت های بین المللی در دفاتر شعبه در مجارستان، به ویژه پایتخت محبوب بوداپست، سرمایه گذاری کرده اند، زیرا رهبران تجاری ارزش جایگاه مجارستان در بازار جهانی را تشخیص می دهند.

در نهایت شما به صورت اجمالی با مجارستان آشنا شدید و تقریبا متوجه شدید که شرایط چگونه است ، اما قطعا به تحقیقات بیشتری نیاز دارید که توصیه میکنم هر کدام از کلیدواژه هایی که من در مورد آن کم صحبت کردم شما اون رو بردارید و بیشتر جستجو کنید تا به تحقیقات کامل تری برسید .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید