ویروس کرونا
بنر

اقدامات حفاظتی اساسی در برابر ویروس کرونا

درباره ویروس کرونااولین چیزی که میتوان گفت این است که از آخرین اطلاعات در مورد شیوع COVID-19 ، موجود در وب سایت WHO و از طریق مرجع بهداشت عمومی ملی و محلی خود آگاه باشید. بیشتر افرادی که به این ویروس آلوده می شوند ، دچار بیماری خفیف می شوند و بهبود می یابند ، اما این بیماری ممکن استبرای دیگران خیلی شدیدتر خودش را نشان دهد. با انجام موارد زیر از سلامتی خود مراقبت کرده و از دیگران هم نیز محافظت کنید:

مرتباً دستان خود را بشویید !

مرتباً دستان خود را با دستمال حاوی الکل تمیز کنید یا آنها را با آب و صابون بشویید.
چرا؟ شستن دستان خود با صابون و آب یا استفاده از مالش دست با الکل باعث از بین رفتن ویروس هایی می شود که ممکن است روی دستان شما جا خوش کرده باشند.

شستن دست ها

حفظ فاصله اجتماعی !

حداقل فاصله ۱ متری (۳ فوت) بین خود و هر کس که سرفه می کند یا عطسه می کند را حفظ کنید.چرا؟ هنگامی که کسی سرفه یا عطسه می کند ، قطرات مایع کوچکی را از بینی یا دهان خود ترشح می کند که ممکن است حاوی ویروس باشد.

از لمس چشم ، بینی و دهان خودداری کنید !

چرا؟ دست ها بسیاری از سطوح را لمس می کنند و می توانند ویروس ها را به خود جذب کنند پس از آلوده شدن ، دست ها می توانند ویروس را به چشم ، بینی یا دهان منتقل کنند. از آنجا ویروس می تواند وارد بدن شما شود و می تواند شما را بیمار کند.

بهداشت تنفس را تمرین کنید

اطمینان حاصل کنید که شما و اطرافیان ، بهداشت تنفسی خوبی را رعایت می کنید. این به معنای پوشاندن دهان و بینی شما با آرنج یا بافت خم شده هنگام سرفه یا عطسه است. سپس بلافاصله بافت مورد استفاده را دور بریزید.

عطسه کردن

چرا؟ قطره ها ویروس را گسترش می دهند. با رعایت بهداشت مناسب تنفسی ، از افراد اطراف خود در برابر ویروس هایی مانند سرماخوردگی ، آنفولانزا و COVID-19 محافظت می کنید.

اگر تب ، سرفه و مشکل در تنفس دارید ، سریعاً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید
اگر احساس ناخوشایندی کردید در خانه بمانید. اگر تب ، سرفه و مشکل در تنفس دارید ،با پزشک معالج خودتان تماس بگیرید و حتما دستورالعمل های مقام بهداشت محلی خود را دنبال کنید.

چرا؟ مقامات ملی و محلی بیشترین اطلاعات را در مورد وضعیت منطقه شما خواهند داشت. تماس از قبل ، به ارائه دهنده خدمات درمانی شما اجازه می دهد تا شما را به سرعت به مراکز درمانی صحیح هدایت کند. این امر همچنین از شما محافظت می کند و به جلوگیری از شیوع ویروس ها و سایر عفونت ها کمک می کند.

پی نوشت نویسنده : حتما برای شما هم پیامک هایی از طرف وزارت بهداشت آمده و از شما درخواست کرده اند که در وب سایت SALAMAT.GOV.IR ثبت نام کنید و سوال های پرسیده شده را پاسخ دهید و بعد از تایید فرم توسط شما پیامی نشان داده می شود که مرکز درمانی محلی شما را به همراه آدرس و تلفن به شما معرفی می کند.

آگاه باشید و از توصیه های ارائه دهنده خدمات بهداشتی پیروی کنید.

از آخرین تحولات مربوط به COVID-19 آگاه باشید. توصیه هایی را که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ، مقام بهداشت عمومی ملی و محلی یا کارفرمای شما ارائه داده است در مورد نحوه محافظت از خود و دیگران از COVID-19 پیروی کنید.

چرا؟ مقامات ملی و محلی بیشترین اطلاعات را در مورد پخش COVID-19 در منطقه شما دارند. آنها به بهترین وجه برای مشاوره در مورد آنچه مردم منطقه شما باید برای محافظت از خود انجام دهند توصیه می کنند.

و اما نتیجه می گیریم که :

اگر احساس ناخوشایندی کردید ، حتی در صورت علائم خفیف مانند سردرد و آبریزش جزئی تا زمان بهبودی ، در خانه بمانید. چرا؟ جلوگیری از تماس با دیگران و مراجعه به مراکز درمانی به شما امکان می دهد تا این امکانات موثرتر عمل کنند و به شما و دیگران در برابر COVID-19 و سایر ویروس ها کمک کنند.
اگر دچار تب ، سرفه و مشکل در تنفس هستید ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید زیرا این امر ممکن است به دلیل عفونت تنفسی یا بیماری جدی دیگر باشد. از قبل تماس بگیرید و از مسافرت یا تماس با مسافران اخیر به مقام بهداشت محلی خود بگویید
چرا؟ تماس از قبل ، به ارائه دهنده خدمات درمانی شما اجازه می دهد تا شما را به سرعت به مراکز درمانی صحیح هدایت کند. این همچنین به جلوگیری از شیوع احتمالی COVID-19 و سایر ویروس ها کمک می کند.

 

منبع : سازمان بهداشت جهانی

بنر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید