درباره بیمارستان شاریته برلین آلمان بیشتر بدانیم!

درباره بیمارستان شاریته برلین آلمان بیشتر بدانیم!
بیمارستان شاریته برلین

تاریخ آخرین بروزرسانی مطلب :

بیمارستان شاریته برلین : این بیمارستان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بیمارستان در آلمان است که چهار پردیس آن ۵۴۰۰۰۰ متر مربع زمین در برلین را تصاحب کرده است. بیش از سه قرن بیماران را درمان می کند و همچنین به عنوان یک مرکز تحقیقاتی برای بهترین و باهوش ترین پزشکان کشور، از جمله هشت برنده جایزه نوبل، خدمت می کند.

محل دانشگاه: دانشگاه هومبولت برلین
آدرس: Charitépl. 1, 10117 برلین، آلمان
تلفن: +۴۹۳۰۴۵۰۵۰ وب سایت دانشگاه شاریته

با نگاهی به ۲۳ طبقه که اخیراً بازسازی شده است، به سختی می توان باور کرد که Charité (شاریته)در ابتدا به عنوان یک “طاعون خانه” در خارج از شهر در نظر گرفته شد، زیرا همه گیری طاعون در شرق کشور شیوع پیدا کرده بود، قبل از اینکه به یک کلینیک مناسب تبدیل شود و به نام آن نامگذاری شود.اواخر دهه ۱۸۰۰ بود که شاریته به لطف تعداد زیادی از پیشرفت‌ها، مهم‌تر از همه در باکتری‌شناسی، تبدیل به مهم‌ترین دانشکده پزشکی آلمان شد.

بیمارستان شریته برلین

این یک بیمارستان با قدمتی تاریخی می باشد. بیمارستان های زیادی در جهان وجود ندارد که بیش از ۳۰۰ سال در جهان قدمت داشته باشند. علاوه بر این، نقش آن در تاریخ برلین – و آلمان بسیار مهم است. در اصل Charité در حاشیه شهر قرار داشت. این مکان برای تبدیل شدن به یک خانه قرنطینه برای مبتلایان به طاعون تعیین شده بود، اما زمانی که طاعون به برلین نرسید، شهر در اطراف آن کم کم رشد کرد.مطلب مرتبط : درمان سرطان در آلمان | بهترین بیمارستان های آلمان در این زمینه

در طول جنگ جهانی دوم، این بیمارستان در نزدیکی رایش کانزلی هیتلر و Führerbunker قرار داشت، بنابراین این بیمارستان یکی از آخرین سنگرهایی بود که نازی ها در برابر حمله روسیه از آن دفاع کردند. این بیمارستان بسیاری از پزشکان مهم را نیز معرفی کرد.شاید به مطلب بهترین بیمارستان های آلمان هم علاقه داشته باشید.

Charité در سال ۱۷۱۰ تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین بیمارستان های جهان است. در مجموع ۱۳۲۰۰ کارمند پزشکی، از جمله نزدیک به ۳۸۰۰ پزشک و بیش از ۲۰۰ استاد، استخدام شده است. این بیمارستان با ۳۰۰۰ تخت، بزرگ‌ترین بیمارستان در آلمان است و مرتباً در رتبه‌بندی اصلی بیمارستان‌های آلمان، Focus Klinikliste قرار دارد.

در سال ۲۰۰۳، Charité با دانشکده های پزشکی در Humboldt و دانشگاه آزاد ادغام شد. در حال حاضر حدود ۷۰۰۰ دانشجو دارد. خوابگاه ۸۶ متری آن که به تازگی بازسازی شده است، یکی از بزرگترین ساختمان های بیمارستانی در جهان است.

Charité با بودجه سالانه ۱٫۶ میلیارد یورویی، علاوه بر ۶۲۰۰ عمل انجام شده و ۵۰۰۰ نوزادی که هر سال در آنجا متولد می شوند، در زمینه علوم اعصاب، قلب و عروق و تحقیقات آلرژی و همچنین یک برنامه پیشگام پدوفیلی مشارکت دارد.

سوالات متداول

آیا بیمارستان Charite هنوز هم وجود دارد؟

در سال ۲۰۰۱، گروه کلینیک هلیوس، بیمارستان های بوخ را با ۱۲۰۰ تخت خریداری کرد. با این حال، شاریته همچنان از پردیس برای تدریس و تحقیق استفاده می کند و بیش از ۳۰۰ کارمند در آن مستقر هستند.

Charité به چه چیز معروف است؟

شاریته به دلیل برتری در آموزش و آموزش در سطح بین المللی مشهور است.

آیا Charité یک دانشگاه خصوصی است؟

دانشگاه چریته یک دانشکده پزشکی خصوصی آلمانی است که ساختمان مرکزی آن در پایتخت کشور آلمان واقع شده است.

انتهای مطلب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهدی رضائی مهر
من مهدی رضائی مهر هستم ، موسس وب سایت مجله اینترنتی ازهیچ ! مجله ما ، بررسی صنعت های مهم و استراتژیک جهانی مثل صنعت خودرو ، ساختمان و عمران ، غذا و کشاورزی ، صنعت و معدن و همچنین بخش سلامت در ایالات متحده آمریکا ، قاره اروپا و خاورمیانه را انجام می دهد.ما مطالعاتمان از بهترین منابع جهان را با شما به اشتراک می گذاریم .