شغل مردم برزیل
بنر

 

آپدیت اسفند ۱۴۰۰

حقوق کارگر ساده در برزیل : فکر می کنید درآمد شخصی که در برزیل کار می کند چقدر است؟ فردی که در برزیل کار می کند به طور معمول حدود ۸۵۶۰ رئال برزیل (واحد پول کشور برزیل رئال می باشد.) در ماه درآمد دارد. دستمزدها از ۲۱۷۰ کمترین میانگین تا ۳۸۲۰۰ رئال که بالاترین میانگین دستمزد در برزیل می باشد، متغیر است.

این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. قطعا واضح است که حقوق مشاغل مختلف با یکدیگر خیلی تفاوت دارد.

توزیع حقوق در برزیل به صورت زیر می باشد :

حقوق کارگر و کارمند در برزیل

محدوده حقوق و دستمزد

دستمزدها در برزیل از ۲۱۷۰ رئال در ماه (حداقل حقوق) تا ۳۸۲۰۰ BRL در ماه (حداکثر حقوق) متغیر است.

حقوق متوسط:

حقوق متوسط ۸۲۲۰ رئال در ماه است، به این معنی که نیمی (۵۰٪) از جمعیت کمتر از ۸۲۲۰ رئال درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از ۸۲۲۰ BRL درآمد دارند. میانه نشان دهنده ارزش متوسط حقوق در برزیل است.

با توجه به شکل بالا دو مقدار عددی صدک ۲۵ و ۷۵ با میانه ارتباط نزدیک دارند. با خواندن نمودار توزیع حقوق، ۲۵٪ از جمعیت کمتر از ۴,۶۷۰ رئال درآمد دارند در حالی که ۷۵٪ از آنها بیش از ۴,۶۷۰ BRL درآمد دارند.

همچنین با توجع به نمودار، ۷۵ درصد از جمعیت کمتر از ۲۲۳۰۰ رئال درآمد دارند در حالی که ۲۵ درصد بیش از ۲۲۳۰۰ رئال درآمد دارند.شاید کمی درک این اعداد برای ما سخت باشد اما پیشنهاد میکنم مقاله را ادامه دهید تا بیشتر با نرخ حقوق و دستمزد در گوگل آشنا شویم .

مقایسه حقوق و دستمزد در برزیل بر اساس سال‌های تجربه

نرخ افزایش حقوق بر اساس سالهای تجربه

چگونه حقوق یک فرد در طول زمان پیشرفت می کند؟

  • سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است. طبیعتاً هر چه سالهای تجربه بیشتر باشد دستمزد بالاتر می رود.به طور کلی، کارمندانی که بین دو تا پنج سال تجربه دارند، به طور متوسط ۳۲٪ بیشتر از تازه واردها و جوانان در همه صنایع و رشته ها درآمد دارند.
  • افراد حرفه ای با تجربه بیش از پنج سال به طور متوسط ۳۶٪ بیشتر از افراد با تجربه کاری پنج سال یا کمتر درآمد دارند.
  • با رسیدن به مرز ده سال، حقوق ۲۱ درصد افزایش می یابد و برای افرادی که از مرز ۱۵ سال گذشته اند ۱۴ درصد افزایش می یابد.
  • تغییر در حقوق بر اساس تجربه از مکان شغلی به مکان شغلی دیگر به شدت متفاوت است و به شدت به زمینه شغلی نیز بستگی دارد.
  • با رسیدن به مرز ده سال، حقوق ۲۱ درصد افزایش می یابد و برای افرادی که از مرز ۱۵ سال گذشته اند ۱۴ درصد افزایش می یابد.

مقایسه حقوق در برزیل بر اساس آموزش

افزایش حقوق در برزیل بر اساس تحصیلات

سطح تحصیلات چه تاثیری بر حقوق شما دارد؟

به خوبی همه می دانیم که آموزش عالی برابر با حقوق بیشتر است، اما یک مدرک تحصیلی چقدر می تواند به درآمد شما اضافه کند؟ ما حقوق و دستمزد متخصصان را در همان سطح اما با سطوح مختلف تحصیلات دانشگاهی در بسیاری از مشاغل مقایسه کردیم، یافته‌های ما در زیر آمده است.

  • کارگران دارای مدرک دیپلم به طور متوسط ۱۷٪ بیشتر از همتایان خود که فقط به سطح دبیرستان رسیده اند، درآمد دارند.
  • کارمندانی که مدرک لیسانس گرفته اند ۲۴ درصد بیشتر از کسانی که موفق به دریافت دیپلم شده اند، درآمد دارند.
  • به حرفه ای هایی که مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کرده اند، حقوقی ۲۹ درصد بیشتر از افراد دارای مدرک لیسانس تعلق می گیرد.
  • در نهایت، دارندگان مدرک دکترا در حین انجام همان کار، به طور متوسط ۲۳ درصد بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی ارشد درآمد دارند.

 

آیا مدرک کارشناسی ارشد در برزیل یا MBA ارزشش را دارد؟ آیا باید تحصیلات عالی را دنبال کنید؟

یک برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد یا هر برنامه تحصیلات تکمیلی دیگری در برزیل از ۴۲۸۰۰ رئال برزیل تا ۱۲۸۰۰۰ رئال برزیل هزینه دارد و تقریباً دو سال طول می کشد.اما میتواند به یک سرمایه گذاری خوب تبدیل شود.

با فرض اینکه در حین تحصیل شاغل هم هستید ، واقعاً نمی توانید انتظار افزایش حقوق در طول دوره تحصیلی داشته باشید. در بیشتر موارد، پس از اتمام تحصیلات و اخذ مدرک، بازنگری حقوق و دستمزد انجام می شود.

بسیاری از افراد تحصیلات عالی را به عنوان تاکتیکی برای تغییر شغل با درآمد بالاتر دنبال می کنند. به نظر می رسد اعداد از این تاکتیک حمایت می کنند.

این تصمیم واقعاً به موقعیت و تجربه شما در میان بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. با کنار گذاشتن همه متغیرها، اگر بتوانید هزینه های آموزش عالی را بپردازید، قطعا ارزشش را دارد.

مقایسه حقوق بر اساس جنسیت

مقایسه حقوق و دستمزد در برزیل بر اساس جنسیت

اگرچه جنسیت نباید بر میزان دستمزد تأثیری داشته باشد، اما در واقع تاثیر خودش را در برزیل هم دارد.فکر می کنید در برزیل مردان یا زنان حقوق بیشتری دریافت می کنند ؟پاسخ این است که کارمندان مرد در برزیل ۱۰ درصد بیشتر از همتایان زن خود در همه بخش ها درآمد دارند.

میانگین درصد افزایش حقوق سالانه در برزیل

افزایش حقوق سالانه در برزیل چقدر است؟ هر چند وقت یکبار کارمندان افزایش حقوق دریافت می کنند؟ کارمندان در برزیل حدودا هر ۱۶ ماه یکبار افزایش حقوق تقریباً ۹ درصدی را مشاهده می کنند.اصطلاح “افزایش سالانه حقوق” معمولاً به افزایش در دوره ۱۲ ماهه تقویمی اشاره دارد.

میزان افزایش حقوق در برزیل

چگونه درصد افزایش حقوق را محاسبه کنیم؟

افزایش حقوق سالانه در یک سال تقویمی (۱۲ ماه) را می توان به راحتی به صورت زیر محاسبه کرد: افزایش سالانه حقوق = نرخ افزایش x 12 ÷ درصد افزایش حقوق

پاداش و نرخ های تشویقی در برزیل

پاداش ها چقدر و چند وقت یکبار تعلق می گیرد؟

۴۹ درصد از کارکنان بررسی شده در برزیل گزارش دادند که در سال گذشته (سال ۲۰۲۱) هیچ گونه پاداش یا مشوقی دریافت نکرده اند در حالی که ۵۱ درصد گفتند که حداقل یک نوع پاداش پولی دریافت کرده اند.کسانی که پاداش دریافت کردند، نرخ هایی را بین ۳ تا ۵ درصد از حقوق سالانه خود گزارش کردند.

معرفی مشاغل مردم برزیل

امروزه ، بسیاری از مردم در برزیل برای ارائه خدمات کار می کنند: به عنوان مثال ، در جهانگردی ، به عنوان راهنمای گردشگری یا در هتل ها. در ریودوژانیرو جهانگردی صنعت ویژه ای برای گسترش کار در کشور است – از همه گذشته ، ریو پربازدیدترین شهر آمریکای جنوبی است. بسیاری از برزیلی ها در بانکداری ،محاسبات و حسابداری و فروشگاه ها نیز فعالیت می کنند.

تقریباً بیشتر مردم برزیل در کار کشاورزی فعالیت می کنند , برزیل نقش اساسی در خوراک جهان دارد. تعداد کارگران برزیل که درگیر تولید هستند نیز زیاد است.

کشاورزی برزیل

برزیلی ها با افتخار می بینند که لباس ، کفش و حتی هواپیما دارای برچسب “ساخته شده در برزیل” (که اغلب به آن نوشته می شود “صنعت برزیلیرا”) است و شرکت های برزیلی نیز کالاهای خود را در خارج از کشور می فروشند.

شرکت های تولید کننده خارجی کارخانه هایی را در برزیل نیز راه اندازی کرده اند. با چنین جمعیت عظیمی – حدود ۲۰۰ میلیون نفر – در اینجا تعداد کافی خریدار وجود دارد!

کشتیرانی برزیل

خودروسازان اروپایی پژو ، سیتروئن و فیات سه سایت بین آن ها در جنوب شرقی کشور دارند. در هر کارخانه هزاران کارگر مشغول به کار هستند و اتومبیل هایی را طراحی می کنند که در اروپا طراحی شده اند ، در برزیل. ساخت و ساز کشتی همچنین ایجاد شغل می کند. شهر نیتروای ، درست در شرق ریو دوژانیرو در خلیج گوانابارا ، در کنار بندر موفق خود ، دارای مکان های بی شماری برای ساخت کشتی است.

حدود ۱۱٫۸ میلیون برزیلی با قرارداد کتبی برای شرکت های خصوصی کار می کنند و می دانند که چند ساعت باید کار کنند و در ازای این چند ساعت چقدر دستمزد دریافت میکنند.

انواع مشاغل غیررسمی شامل کفاش های نوجوان پسر (این افراد – همیشه پسر نیستند) که کفش های کثیف مردم را در معمولا در خیابانها برق می اندازند، فروشنده مواد غذایی خیابانی ، تمیزکردن شیشه های جلو اتومبیل ها (در پشت چراغهای راهنما) ، کار در آشپزخانه و نوازندگی خیابانی !

فروش نوشیدنی های سرد در ساحل برزیل
فروش نوشیدنی های سرد در ساحل
فروشنده میان وعده های خیابانی برزیل
فروشنده میان وعده های خیابانی

بیکاری در برخی از مناطق ریو دوژانیرو و سائوپائولو یک مشکل است و منجر به مشکلات عدیده جرم و فقر در خیابانهای این شهرها می شود. پلیس در سائوپائولو بعد از نیویورک و توکیو بزرگترین ناوگان شهری هلیکوپتر جهان را دارد.

پلیس برزیل

 

منبع : salaryexplorer

بنر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید