برند علی بابا
بنر

درباره شـرکت

گروه علی بابا یک شرکت چند ملیتی چینی است که در تجارت الکترونیکی ، خرده فروشی ، اینترنت و فناوری تخصص دارد. این شرکت در ۴ آوریل ۱۹۹۹ در هانگزو ، ژجیانگ تأسیس شد و این شرکت خدمات مصرف کننده به مصرف کننده (C2C) ، تجارت به مصرف کننده (B2C) و خدمات فروش تجارت به تجارت (B2B) را از طریق درگاه های وب الکترونیکی ارائه می دهد. خدمات پرداخت ، موتورهای جستجو و خدمات رایانش ابری. این شرکت دارای بخش های متنوعی از مشاغل مختلف در سراسر جهان در بخش های مختلف است و به عنوان یکی از شرکتهای تحسین شده جهان توسط Fortune نامگذاری شده است.

در زمان اختتامیه تاریخ عرضه اولیه عمومی ۲۵ میلیارد دلار – بالاترین در تاریخ جهان و در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۴ ، ارزش بازار علی بابا ۲۳۱ میلیارد دلار آمریکا بود. از ۱۹ دسامبر سال ۲۰۱۸ ، ارزش بازار علی بابا با ارزش ۳۵۲٫۲۸ میلیارد دلار ایالات متحده بود. در ژانویه سال ۲۰۱۸ ، علی بابا بعد از رقیب خود Tencent به دومین شرکت آسیایی تبدیل شد که نشان ارزش گذاری ۵۰۰ میلیارد دلاری آمریکا را شکست. از سال ۲۰۱۸ ، علی بابا نهمین ارزش برتر مارک جهانی را دارد.

گروه علی یابا

علی بابا بزرگترین شرکت خرده فروشی و تجارت الکترونیکی در جهان ، یکی از بزرگترین شرکت های اینترنتی و هوش مصنوعی ، یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری و یکی از بزرگترین شرکتهای سرمایه گذاری در جهان است. این شرکت میزبان بزرگترین بازارهای B2B (Alibaba.com) ، C2C (Taobao) و B2C (Tmall) در جهان است. فروش و سود آنلاین آن از سال ۲۰۱۵ تاکنون از همه خرده فروشان ایالات متحده (از جمله والمارت ، آمازون و eBay) بیشتر شده است. این کشور در صنعت رسانه گسترش یافته است و درآمد آن سه درصد در سال افزایش یافته است.

نام علی بابا

نام این شرکت به دلیل شخصیت علی بابا از مجموعه داستان های عامیانه خاورمیانه هزار و یک شب به دلیل جذابیت جهانی آن آمده است همانطور که یکی از بنیانگذاران ، توضیح داد:

شرکت علی بابا

یک روز من در یک کافی شاپ در سانفرانسیسکو بودم و فکر می کردم علی بابا نام خوبی است. و سپس یک پیشخدمت آمد ، و من گفتم: “آیا شما درباره علی بابا می دانید؟” و او گفت: بله گفتم: “شما درباره او چه می دانید؟” سپس به خیابان رفتم و ۳۰ نفر را پیدا کردم و از آنها پرسیدم: آیا علی بابا را می شناسید؟ مردم هندوستان ، مردم آلمان ، مردم توکیو و چین … همه آنها درباره علی بابا می دانستند.. علی بابا یک فرد مهربان و باهوش است در کار که به روستا کمک کرد. بنابراین … به راحتی تلفظ می شود و در سطح جهان شناخته شده است.. ما همچنین نام “آلیما” را ثبت کردیم ، در صورتی که کسی بخواهد با ما ازدواج کند!

تاریخچه شرکت علی بابا

در ۴ آوریل ۱۹۹۹ ، جک ما (JACK MA) و تیم ۱۷ نفر از دوستان و دانشجویانش Alibaba.com ، یک سایت بازار B2B مستقر در چین را در آپارتمان خود در Hangzhou تأسیس کردند. در اکتبر ۱۹۹۹ ، علی بابا ۲۵ میلیون دلار سرمایه گذاری از گلدمن ساکس و سافت بانک دریافت کرد. انتظار می رود Alibaba.com برای بهبود بازار داخلی تجارت الکترونیک و ایجاد یک بستر تجارت الکترونیکی برای شرکت های چینی ، به ویژه شرکت های کوچک و متوسط (SMEs) ، به صادرات محصولات چینی به بازار جهانی تجارت کمک کند. علی بابا سه سال پس از راه اندازی سودآور شد.

جک ما مالک علی بابا

در سال ۲۰۰۵ ، Yahoo! با سرمایه گذاری در علی بابا از طریق یک واحد بهره متغیر (VIE) ، ۴۰ درصد از سهام در شرکت با ۱ میلیارد دلار خرید.در ژانویه سال ۲۰۱۷ ، علی بابا و کمیته بین المللی المپیک به طور مشترک یک معامله ۸۰۰ میلیون دلاری را اعلام کردند که تا سال ۲۰۲۸ این شرکت حامی بازی های المپیک باشد.

در سپتامبر سال ۲۰۱۸ ، جک ما ، بنیانگذار اصلی علی بابا ، اعلام کرد که یک سال از عنوان ریاست خود کناره گیری می کند تا بتواند روی کارهای انسان دوستانه تمرکز کند. در پاسخ به این بیانیه ، اکونومیست اظهار داشت که جک ما از طریق کمکی که به مشاغل مختلف کرده است تأثیر قابل توجهی در چین و در سراسر جهان داشته است!

بنر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید