20 واقعیت جالب در مورد انگلستان

20 واقعیت جالب در مورد انگلستان
20 واقعیت جالب در مورد انگلستان

تاریخ آخرین بروزرسانی مطلب :

انگلستان با باجه‌های تلفن قرمز، فرهنگ چای، میراث فرهنگی، سرزمینی که فوتبال در آن متولد شد و ملکه‌اش که سال‌ها را به چالش می‌کشد، در خاطرات ما جایگاهی دارد. پس ناشناخته‌های انگلستان چیست؟ در این مقاله 20 مطلب جالب در مورد انگلستان را برای شما گردآوری کرده‌ام. از خواندن لذت ببرید 🙂

1. در انگلستان برای هر شهروند بالای 100 سال کارت تبریک ویژه‌ای که ملکه تهیه می‌کند ارسال می‌شود.

رسم ارسال کارت های تبریک به دلایل مختلف از زمان سلطنت ملکه ویکتوریا آغاز شد. رسم ارسال کارت تبریک برای شهروندان بالای 100 سال از سال 1917 در زمان پادشاهی جورج آغاز شد.

مطالعه کنید: دلیل زندگیم به انگلیسی

2. در انگلستان هر 40 کیلومتر یک لهجه انگلیسی متفاوت صحبت می‌شود.

اگر لهجه‌های گفتاری را با جمعیت اضافه کنید و آن‌ها را با مساحت سطح انگلستان مقایسه کنید، نتیجه بیش از 100 کیلومتر به دست می‌آید. جالب‌ترین لهجه، لهجه کوکنی است. آنقدر که حتی خود انگلیسی‌ها هم برای درک آن مشکل دارند 🙂

3. تعداد انگلیسی زبانان در نیجریه بیشتر از انگلیسی زبانان در انگلستان است.

انگلیسی یکی از زبان‌های رسمی در نیجریه است و 150 میلیون نفر به آن صحبت می‌کنند. این تفاوت به این دلیل است که جمعیت انگلستان 57 میلیون نفر است. مطلب مرتبط: مکالمه دو دوست به انگلیسی

4. تنها کشوری که نیازی به نوشتن نامش روی نامه‌های ارسالی بین کشورها نیست انگلستان است.

ضرب المثل «همه راه‌ها به رم منتهی می‌شود» را باید بازنگری کرد 🙂 شوخی را کنار بگذاریم، چسباندن تمبر پستی با عکس ملکه واژگون جرم خیانت محسوب می‌شود.

5. تا سال 2010، برده داری در بریتانیا جرم رسمی محسوب نمی‌شد.

در انگلستان، قانون لغو برده داری در سال 1833 لغو شد. در سال 1839 انجمن ضد برده داری تأسیس شد و به انجمن‌های سلطنتی پیوست.

6. یک ششم کل زمین های جهان به طور رسمی متعلق به ملکه انگلستان است.

ملکه انگلیس علاوه بر اینکه رئیس دولت بریتانیا و ایرلند شمالی است، رئیس دولت 15 کشور نیز می‌باشد. اما این زمین‌ها ملک قانونی ملکه و خانواده‌اش نیست.

7. قلعه وینزر بزرگترین اقامتگاه سلطنتی در جهان است.

قلعه وینزر بزرگترین قلعه دنیا محسوب می‌شود. این قلعه به همراه کاخ هولی روود و کاخ باکینگهام، محل اقامت خانواده سلطنتی بریتانیا است. این قلعه محل دفن تعدادی از پادشاهان و ملکه بریتانیا از جمله ملکه الیزابت دوم، جرج ششم، جورج پنجم و ادوارد هفتم و دیگر اعضای خانواده سلطنتی نیز هست.

8. اسب ها، الاغ ها و میمون ها در انگلیس پاسپورت های خاصی دارند.

«به هیچ وجه!» تقریباً می‌شنوم که می‌گویید. قانون گذرنامه اسب که در سال 2003 تصویب شد، با هدف جلوگیری از تبانی در مسابقات اسب دوانی بود.

9. هر منطقه‌ای که در انگلستان بازدید می‌کنید حداکثر 113 کیلومتر با دریا فاصله دارد.

این موضوع برای کسانی که عشق به در یا دارند عالی استو جزیره ای بودن از این نظر بسیار سودمند است.

10. مردن در پارلمان بریتانیا جرم محسوب می‌شود.

این قانون در سال 1239 به تصویب رسید. اولین کاری که می‌توانید انجام دهید همین است.

11. ملکه انگلیس پاسپورت ندارد و بدون پاسپورت به دور دنیا سفر می‌کند.

از آنجایی که تمامی پاسپورت‌ها در انگلستان به نام ملکه صادر می‌شود، ملکه ملزم به داشتن گذرنامه نیست. اما این در مورد دیگر اعضای خانواده سلطنتی صدق نمی‌کند.

نوشته های مرتبط

12. نیروی دریایی بریتانیا از آهنگ‌های بریتنی اسپیرز برای ترساندن دزدان دریایی سومالیایی استفاده می‌کند.

🙂 استفاده نیروی دریایی بریتانیا از موسیقی در طول مبارزه با دزدان دریایی در خلیج عدن در سال 1997 آغاز شد. طیف گسترده‌ای از موسیقی پخش می‌شود، از جمله نه تنها بریتنی اسپیرز بلکه بیتلز. هدف تضعیف روحیه دزدان دریایی است.

13. کوتاه‌ترین سفر با هواپیما در جهان بین جزایر Westray و Papa Westray انگلستان است.

آیا استفاده از کشتی یا موتور به جای هواپیما برای یک سفر 2 دقیقه‌ای منطقی‌تر نیست؟

14. اولین مکان برای تهیه ماهی و چیپس که غذای ملی انگلستان محسوب می‌شود توسط یک مهاجر یهودی در سال 1871 افتتاح شد.

این چیز خوبیه. مهاجری به نام جوزف مالین، ماهی سرخ شده‌ای را که از مغازه‌ای در نزدیکی خریده بود، با سیب زمینی سرخ کرده است که مخلوط کرده و شر وع به فروش آن به صورت سکرده است. ردن لندن است.

15. طولانی ترین اتحاد در جهان بین انگلستان و پرتغال است.

اتحاد بین انگلستان و پرتغال در سال 1147 آغاز شد، زمانی که نیروی دریایی انگلیس به پرتغالی که می خواست لیسبون را از مورها تصرف کند، کمک کرد. این رابطه با ازدواج جان اول پادشاه پرتغال و فیلیپا دختر دوک لنکستر در سال 1386 بیشتر تقویت شد. در نهایت با معاهده ویندزور که در سال 1386 امضا شد، رسمیت یافت.

(632 سال از 1386 تا کنون)

16. یک زن انگلیسی در طول زندگی خود 150 مدل موی مختلف را امتحان می‌کند.

با توجه به اینکه خانم‌ها در مواقع ناراضی و افسرده مدل موی خود را تغییر می‌دهند، به این معنی است که زنان بریتانیایی اغلب افسرده می‌شوند.🙂

17. نمایشنامه معروف شکسپیر، نویسنده انگلیسی، مکبث، پر اجراترین نمایشنامه در جهان است.

برای هنردوستان جای خوشحالی دارد که این نمایشنامه ارزشمند شکسپیر هر 4 ساعت یکبار اجرا می‌شود.🙂

18. اندازه امپراتوری بریتانیا در اوج خود از اندازه قاره آفریقا بیشتر بود.

امپراتوری بریتانیا در سال 1920 به بزرگترین مرزهای خود رسید. مساحت آن در آن زمان 35500000 کیلومتر مربع بود. مساحت قاره آفریقا 30370000 متر مربع است.

19. کوتاه ترین جنگ جهان بین انگلستان و زنگبار در سال 1896 اتفاق افتاد. (38 دقیقه)

انگلیسی‌ها خالد بن برگش را که با کودتا به قدرت رسیده بود از سلطنت خلع می‌کنند و به بارگاش اولتیماتوم می‌دهند تا حمود بن محمد را که از نزدیکان آن‌هاست بر تخت سلطنت برگرداند. بارگش که اولتیماتوم را نمی‌پذیرد لشکری ​​2800 نفری جمع می‌کند. پس از آن، نیروی دریایی بریتانیا زنگبار را بمباران کرد و جنگ در 38 دقیقه پایان یافت. (45 دقیقه طبق برخی سوابق)

20. سنت جریان ترافیک در سمت چپ در انگلستان بر اساس دستور پاپ است.

سنت جریان ترافیک در سمت چپ در انگلستان به دستور پاپ در دهه 1300 برمی‌گردد تا از زائرانی که به رم می‌روند از ایجاد هرج و مرج در جاده جلوگیری کنند. علاوه بر این، در زمان‌های قدیم، بیشتر مردم، از جمله انگلیسی‌ها، در سمت چپ جاده راه می‌رفتند و سعی می‌کردند بفهمند که آیا فرد آن طرف جاده دشمن است یا خیر. در صورت خطر، شمشیر یا تفنگ خود را با دست راست می‌کشیدند.

کلیک کنید: فونتیک انگلیسی

در آخر

امیدواریم این بیست مورد برای شما هم جالب بوده باشد و بتوانید در مکالمات روزانه خود از این مثال‌های کاربردی استفاده کنید. حتما نظرات خود را در این موارد با ما به اشتراک بگذارید.

 
همتا تابش
نویسنده : همتا تابش , دانش آموخته رشته اقتصاد از بوداپست مجارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب های مرتبط